Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Zona tehnica Nissan - Infiniti

Zona tehnica Nissan - Infiniti Zona tehnica, secrete, tips&tricks Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 19-07-10, 15:43   #1
vlad_rally

Stage 5
 
vlad_rally's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 489
Member of:
[Nissan]
[RENAULT]
[4Rally]
Default Cateva sfaturi tehnice 200 SX S13

Salutare, saptamana viitoare merg sa imi aduc noua masina...200 SX S13, motoru bate, e clar linia de arbore...ori o fac ori iau un motor...intrebarea mea este...ce recomadati ca tuning la motor...in special la partea electronica....as vrea sa ii fac o galerie de evacuare tubulara, si sa pun o turbina T3-T4 si sa merg cu boost mic 0.6, ce sugerati sa-i fac electronicii, sa compensezee cantitatii mai mare de aer bagate de turbine, sa poata sa ramana AFR'u acelasi, as vrea daca se poate sa imbogatesc harta doar pe boost, ca consumul pe partea aspirata sa ramana accelasi. Eu nu am lucrat pana acum cu electronici stock modificate de nici un fel, doar stand aloneuri... Ce recomandati ? multumesc
vlad_rally is offline   Reply With Quote
Old 20-07-10, 12:15   #2
U_TUNING

Stage 5
 
U_TUNING's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,665
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[Nissan]
Default Re: Cateva sfaturi tehnice 200 SX S13

In primul rand ....nu ai ce face cu t3 t4 e mult prea mare.
Iti trebuie turbina t28, injectoare de 450 cc si pompa de 255 lph
Pe partea electronica nu poti face nimic deoarece ecu-ul nu are eeprom, dar....iti poti lua un daughter board care sa iti faca treaba (daca spui ca stii sa lucrezi pe stand alone ....atunci te-ai scos)
Daca iti iei injectoareled e 450 cc nu vei avea nevoie de regulator de presiune pe benzina deoarece injectoarele sunt arhisuficiente!

Daca mai ai nevoie de vreun sfat.......contacteaza-ma
__________________
Daca Nissan Motorsport e ''NISMO'' ....atunci Honda Motorsport e ''HOMO'' ???
U_TUNING is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -