Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > NISSAN - INFINITI > Zona tehnica Nissan - Infiniti

Zona tehnica Nissan - Infiniti Zona tehnica, secrete, tips&tricks Nissan

Reply
 
Thread Tools
Old 29-12-08, 17:21   #1
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Tractiune Nissan Turrano

Salutare baieti , am un prieten care are Nissan Terrano si acuma pe timp de iarna s-a gandit sa isi cupleze tractiunea 4x4 , pe maneta de tractiune e asa 4l 4h sau 2l , cand o da pe 4l merge numai cu 60km/h maxim , iar la 4h in viraje se aude cate un poc poc si nu poate sa stea pe 4h , vroiam sa intreb daca e o defectiune tehnica sau care e treaba , ptr. ca e nasol sa fii nevoit sa mergi cu 60km/h mereu , astept un ajutor , bafta !
__________________
a


Don't enter more fast in the curve if you have ESP
oliver is offline   Reply With Quote
Old 29-12-08, 18:06   #2
Keisuke
Kamikaze Racing Team Member

Stage 5
 
Keisuke's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 1,411
Member of:
[Moderators]
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Default Re: Tractiune Nissan Turrano

Quote:
Originally Posted by oliver View Post
Salutare baieti , am un prieten care are Nissan Terrano si acuma pe timp de iarna s-a gandit sa isi cupleze tractiunea 4x4 , pe maneta de tractiune e asa 4l 4h sau 2l , cand o da pe 4l merge numai cu 60km/h maxim , iar la 4h in viraje se aude cate un poc poc si nu poate sa stea pe 4h , vroiam sa intreb daca e o defectiune tehnica sau care e treaba , ptr. ca e nasol sa fii nevoit sa mergi cu 60km/h mereu , astept un ajutor , bafta !
4L(LOW) este 4x4 cu reductor ..e normal sa mearga doar cu max 60, 4H este 4x4 cu viteze normale, 'poc-poc' poate sa fie una din cele 4 planetare defecte.
__________________


WWW.PERFORMANCEZONE.RO
German engineering, french fleer, italian look ...nothing beats the japanese!
Keisuke is offline   Reply With Quote
Old 30-12-08, 04:43   #3
oliver

Stage 5
 
oliver's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 330
Default Re: Tractiune Nissan Turrano

Quote:
Originally Posted by Keisuke View Post
4L(LOW) este 4x4 cu reductor ..e normal sa mearga doar cu max 60, 4H este 4x4 cu viteze normale, 'poc-poc' poate sa fie una din cele 4 planetare defecte.
Merci fain pentru raspunsu la obiect , am sa-l trimit la service maine , bafta !
oliver is offline   Reply With Quote
Old 01-01-09, 15:18   #4
VG30DETT

Stage 5
 
VG30DETT's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 724
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[Nissan]
Post Re: Tractiune Nissan Turrano

Quote:
Originally Posted by oliver View Post
Merci fain pentru raspunsu la obiect , am sa-l trimit la service maine , bafta !
este aici in baia mare un baiat care se ocupa de masini de teren cu modificari si tot felul la 4x4 a avut multe modele si are multe si acum am sa incerc sa fac rost de nr lui de telefon si il trimit .
__________________
VG30DETT is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -