Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 03-04-07, 13:14   #1
aliutza

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
stie cineva?
sau vreun service in ploiesti care pune asa ceva?
si unde pot sa ionizez geamurile si cam care ar fii pretul?
aliutza is offline   Reply With Quote
Old 03-04-07, 19:18   #2
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

plasa oiti pun eu in schimbul a 2-a tigari(cam atat dureaza operatiunea) dar iti poti face si tu
este foarte simplu, da jos grila, desfaci interiorl grilei(are 10-12 suruburi mici) apoi prinzi plasa si pui grila la loc.
ar fi mai indicat folie decat ionizare(parerea mea)
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 08:42   #3
aliutza

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

si plasa de unde pot sa iau??
dar de ce folie k nu mi-o omologheaza aia la RAR
am inteles k ionizarea e omologata
aliutza is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 09:52   #4
SUPAPA_Jr

Stage 5
 
SUPAPA_Jr's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of:
[2 Roti]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

Nu aveti targuri si kitchmagazine in ploiestiul ala?? Plasa ti-o schimbi cu mana si...mai bine folie OMOLOGATA decat ionizare!
SUPAPA_Jr is offline   Reply With Quote
Old 04-04-07, 21:55   #5
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

plasa din piata de la "rusi" sau voi nu aveti asa ceva/
in jur la vreo 35 lei ii in cluj
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 06-04-07, 09:25   #6
aliutza

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

aham
inteles
mi-au mai spus cativa prieteni k ar fi mai bine folie omologata decat ionizare
cred k asa o sa fac:P
aliutza is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 18:56   #7
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina
Puya is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 19:02   #8
MARI_NSL

Stage 5
 
MARI_NSL's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,096
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
[PARTICIPANT CURSE]
[Virtual Tuning]
[BMW]
[VW]
Talking Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

Quote:
Originally Posted by Puya View Post
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina
cum frate sa rugineasca dak e din aluminiu.....
MARI_NSL is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 19:04   #9
Puya

Stage 3
 
Puya's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of:
[Toyota]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

nu toate sunt din aluminiu frate,sunt alea din targ vitan care e sarma pura,si ti-am zis mai multe probleme care sutn cu ele....asta e pararea mea..ca e un kitch,dak vrei iti arat poza cu grila mea sa vezi ca se pisa pe orice plasa (fara sa ma laud)
Puya is offline   Reply With Quote
Old 10-05-07, 22:05   #10
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

in cluj nu este targ vitan, 1 la mana
2 plasa de aluminiu nu rugineste, poate este ceva solutie ce ataca aluminiul...dar in mers normal, prin oras nu prea cred ca dai peste ceva ce sa atace plasa.
eu o am din 2004 si culmea, nu a ruginit.
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 11-05-07, 08:47   #11
aliutza

Stage 1
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

pune o poza sa vad si eu cum arata.......
aliutza is offline   Reply With Quote
Old 12-05-07, 00:16   #12
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

pozaaaaaaaaaa
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	HPIM0897.JPG
Views:	477
Size:	83.8 KB
ID:	267066   Click image for larger version

Name:	HPIM0899.JPG
Views:	284
Size:	87.3 KB
ID:	267067   Click image for larger version

Name:	HPIM0900.JPG
Views:	230
Size:	93.7 KB
ID:	267068  

Click image for larger version

Name:	HPIM0952.JPG
Views:	410
Size:	91.1 KB
ID:	267069   Click image for larger version

Name:	HPIM0953.JPG
Views:	385
Size:	116.6 KB
ID:	267070   Click image for larger version

Name:	HPIM0956.JPG
Views:	442
Size:	103.5 KB
ID:	267071  

DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 18-05-07, 14:52   #13
Bogdan YBR
Opel Driver

Stage 5
 
Bogdan YBR's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of:
[Opel]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

sorry de off topic

dacia mai spal-o frate ca sa nu zica omu ca a ruginit a ta
Bogdan YBR is offline   Reply With Quote
Old 19-05-07, 00:06   #14
DACIA-Wrc

Stage 5
 
DACIA-Wrc's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

=)) alea sunt formalitati, prea putin ma intereseaza curatenia...doar cand plateste nevastamea :P pozele alea is facute de anu trecut...ma tem ca erau chiar in primavara
acolo la motor ai vazut tu mizerie?
motorul il spal o data la 3 luni(o medie) si masina cam de 2 ori pe luna(interior exterior)
oricum din 95 pana acuma este ceva timp, eu zic ca inca arata chiar bine masina...cu toate ca are 540.000 km si o fost masina de firma si la nici un angajat nu i`a pasat de ea
DACIA-Wrc is offline   Reply With Quote
Old 20-05-07, 19:23   #15
BGD_NNE

Stage 5
 
BGD_NNE's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
Default Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??

Ti-ai scris numele pe scaun ca sa nu ti le fure careva???:P
BGD_NNE is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -