03-04-07, 13:14
|
#1
|
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
|
cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
stie cineva?
sau vreun service in ploiesti care pune asa ceva?
si unde pot sa ionizez geamurile si cam care ar fii pretul?
|
|
|
03-04-07, 19:18
|
#2
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
plasa oiti pun eu in schimbul a 2-a tigari(cam atat dureaza operatiunea) dar iti poti face si tu
este foarte simplu, da jos grila, desfaci interiorl grilei(are 10-12 suruburi mici) apoi prinzi plasa si pui grila la loc.
ar fi mai indicat folie decat ionizare(parerea mea)
__________________
Sa fi Om e o Intamplare, sa fi Domn e un Lucru Mare ! ! !
|
|
|
04-04-07, 08:42
|
#3
|
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
si plasa de unde pot sa iau??
dar de ce folie k nu mi-o omologheaza aia la RAR
am inteles k ionizarea e omologata
|
|
|
04-04-07, 09:52
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Feb 2005
Posts: 1,628
Member of: [2 Roti]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Nu aveti targuri si kitchmagazine in ploiestiul ala?? Plasa ti-o schimbi cu mana si...mai bine folie OMOLOGATA decat ionizare!
|
|
|
04-04-07, 21:55
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
plasa din piata de la "rusi" sau voi nu aveti asa ceva/
in jur la vreo 35 lei ii in cluj
|
|
|
06-04-07, 09:25
|
#6
|
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aham
inteles
mi-au mai spus cativa prieteni k ar fi mai bine folie omologata decat ionizare
cred k asa o sa fac:P
|
|
|
10-05-07, 18:56
|
#7
|
Stage 3
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of: [Toyota]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina
|
|
|
10-05-07, 19:02
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Jan 2007
Posts: 5,096
Member of: [Moderators] [Observator 4tuning] [NoSpeedLimit Romania Club] [Design Team] [PARTICIPANT CURSE] [Virtual Tuning] [BMW] [VW]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Quote:
Originally Posted by Puya
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina
|
cum frate sa rugineasca dak e din aluminiu.....
|
|
|
10-05-07, 19:04
|
#9
|
Stage 3
Join Date: Mar 2007
Posts: 139
Member of: [Toyota]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
nu toate sunt din aluminiu frate,sunt alea din targ vitan care e sarma pura,si ti-am zis mai multe probleme care sutn cu ele....asta e pararea mea..ca e un kitch,dak vrei iti arat poza cu grila mea sa vezi ca se pisa pe orice plasa (fara sa ma laud)
|
|
|
10-05-07, 22:05
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
in cluj nu este targ vitan, 1 la mana
2 plasa de aluminiu nu rugineste, poate este ceva solutie ce ataca aluminiul...dar in mers normal, prin oras nu prea cred ca dai peste ceva ce sa atace plasa.
eu o am din 2004 si culmea, nu a ruginit.
|
|
|
11-05-07, 08:47
|
#11
|
Stage 1
Join Date: Feb 2007
Posts: 10
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
pune o poza sa vad si eu cum arata.......
|
|
|
12-05-07, 00:16
|
#12
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
pozaaaaaaaaaa
|
|
|
18-05-07, 14:52
|
#13
|
|
Opel Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 2,066
Member of: [Opel]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
sorry de off topic
dacia mai spal-o frate ca sa nu zica omu ca a ruginit a ta
|
|
|
19-05-07, 00:06
|
#14
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2005
Posts: 4,202
Member of: [DAEWOO]
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
=)) alea sunt formalitati, prea putin ma intereseaza curatenia...doar cand plateste nevastamea :P pozele alea is facute de anu trecut...ma tem ca erau chiar in primavara
acolo la motor ai vazut tu mizerie?
motorul il spal o data la 3 luni(o medie) si masina cam de 2 ori pe luna(interior exterior)
oricum din 95 pana acuma este ceva timp, eu zic ca inca arata chiar bine masina...cu toate ca are 540.000 km si o fost masina de firma si la nici un angajat nu i`a pasat de ea
|
|
|
20-05-07, 19:23
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2006
Posts: 583
|
Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
Ti-ai scris numele pe scaun ca sa nu ti le fure careva???:P
|
|
|
|
|