Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Daewoo (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo.html)
-   -   cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo?? (https://forum.4tuning.ro/313-discutii-daewoo/37500-pot-pun-plasa-cielo.html)

aliutza 03-04-07 13:14

cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
stie cineva?
sau vreun service in ploiesti care pune asa ceva?
si unde pot sa ionizez geamurile si cam care ar fii pretul?

DACIA-Wrc 03-04-07 19:18

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
plasa oiti pun eu in schimbul a 2-a tigari(cam atat dureaza operatiunea) dar iti poti face si tu
este foarte simplu, da jos grila, desfaci interiorl grilei(are 10-12 suruburi mici) apoi prinzi plasa si pui grila la loc.
ar fi mai indicat folie decat ionizare(parerea mea)

aliutza 04-04-07 08:42

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
si plasa de unde pot sa iau??
dar de ce folie k nu mi-o omologheaza aia la RAR
am inteles k ionizarea e omologata

SUPAPA_Jr 04-04-07 09:52

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
Nu aveti targuri si kitchmagazine in ploiestiul ala?? Plasa ti-o schimbi cu mana si...mai bine folie OMOLOGATA decat ionizare!

DACIA-Wrc 04-04-07 21:55

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
plasa din piata de la "rusi" sau voi nu aveti asa ceva/
in jur la vreo 35 lei ii in cluj

aliutza 06-04-07 09:25

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
aham
inteles
mi-au mai spus cativa prieteni k ar fi mai bine folie omologata decat ionizare
cred k asa o sa fac:P

Puya 10-05-07 18:56

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina

MARI_NSL 10-05-07 19:02

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
Quote:

Originally Posted by Puya (Post 894818)
aoleu decat sa pui plasa daia varza care rugineste a ploi sau altceva si se indoaie si de la o musca si iti rman toate insectele pe acolo prin ea mai bine iti pui o grila tot de cielo cromata mijto.iti arat eu poza cu una marfa dak te intereseaza,o am eu pe masina

cum frate sa rugineasca dak e din aluminiu.....

Puya 10-05-07 19:04

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
nu toate sunt din aluminiu frate,sunt alea din targ vitan care e sarma pura,si ti-am zis mai multe probleme care sutn cu ele....asta e pararea mea..ca e un kitch,dak vrei iti arat poza cu grila mea sa vezi ca se pisa pe orice plasa (fara sa ma laud)

DACIA-Wrc 10-05-07 22:05

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
in cluj nu este targ vitan, 1 la mana
2 plasa de aluminiu nu rugineste, poate este ceva solutie ce ataca aluminiul...dar in mers normal, prin oras nu prea cred ca dai peste ceva ce sa atace plasa.
eu o am din 2004 si culmea, nu a ruginit.

aliutza 11-05-07 08:47

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
pune o poza sa vad si eu cum arata.......

DACIA-Wrc 12-05-07 00:16

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
6 Attachment(s)
pozaaaaaaaaaa

Bogdan YBR 18-05-07 14:52

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
sorry de off topic

dacia mai spal-o frate ca sa nu zica omu ca a ruginit a ta :)

DACIA-Wrc 19-05-07 00:06

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
=)) alea sunt formalitati, prea putin ma intereseaza curatenia...doar cand plateste nevastamea :P pozele alea is facute de anu trecut...ma tem ca erau chiar in primavara
acolo la motor ai vazut tu mizerie?
motorul il spal o data la 3 luni(o medie) si masina cam de 2 ori pe luna(interior exterior)
oricum din 95 pana acuma este ceva timp, eu zic ca inca arata chiar bine masina...cu toate ca are 540.000 km si o fost masina de firma si la nici un angajat nu i`a pasat de ea

BGD_NNE 20-05-07 19:23

Re: cum pot sa pun si eu plasa in fata la cielo??
 
Ti-ai scris numele pe scaun ca sa nu ti le fure careva???:P


All times are GMT +2. The time now is 02:08.

- Copyright 2026 4Tuning