Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 22-11-10, 19:45   #1
adryannaelena

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 4
Default am o problema cu leganza cine ma poate ajuta?

am o problema cu leganza,nu schimba vietezele,am cutie automata,cine ma poate ajuta?
adryannaelena is offline   Reply With Quote
Old 22-11-10, 22:06   #2
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: am o problema cu leganza cine ma poate ajuta?

Incearca un schimb de ulei la cutia de viteze. Stiu ca este costisitor, insa e tot ce mai poti face in afara de achizitia altei cutii. Verifica nivelul uleiului in cutia de viteze cu motorul cald si pornit.
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 23-11-10, 17:00   #3
adryannaelena

Stock
 
Join Date: Nov 2010
Posts: 4
Default Re: am o problema cu leganza cine ma poate ajuta?

am schimbat uleiul si degeaba tot nu se schimba vitezele,merge decat inapoi si cu viteza 1
adryannaelena is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -