Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 28-09-09, 22:17   #1
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Exclamation Vopsea

Sal,am o nubira si este argintie.A fost rosie sau visiniu original numai stiu,cert este ca asta nui vopseaua originala.Intrebare mea ar fi:daca o vopsesc acuma trebuie sablata???Si daca as vrea sa fac plafonu,capota si portbagajul negre tresa schimb talonul?Cum se face schimbarea asta tresa merg la ei cu masina sau doar ma duc si zic ce am adaugat?ms antcipat
ioannes7 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 21:52   #2
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Vopsea

1. Nu trebuie sablata, dar trebui luata serios la smirghel...conteaza aici si in ce stare este vopseaua. Ca sa fii sigur ca vopseaua noua nu va interactiona cu cea deja aplicata, poti folosi o solutie neutralizanta.
2. Cu negru nu trebuie sa depasesti 30% din culoarea inscrisa in talon.
3. Daca depasesti si vrei sa o omologhezi va trebui sa faci cel putin vreo 2 drumuri pe RAR. Informatii complete vei primi chiar acolo.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 02-10-09, 20:46   #3
webcathos

Stage 5
 
webcathos's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 1,335
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: Vopsea

Daca o vopsesti in 2 culori (asa cum ai scris mai sus)trebuie sa te duci la R.A.R sa iti faca poze si sa iti treaca modificarea in carte,dupa care la politie sa schimbi certificatul.Te costa in jur de 100 Ron toata treaba asta!
webcathos is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -