Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-09, 20:32   #1
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default TAPITERIE INTERIOR!

salut,
Un sfat prietenesc din partea voastra? zilele astea urmeaza sa imi tapitez interiorul dar sunt destul de nelamurit ce culoare sa il fac GRI-ROSU, GRI-VISINIU, ROSU-NEGRU,VISINIU NEGRU , bordu il am gri cu rosu iar plafonu si moketa este gri. o sa fie tapiterie + fete usi in 2 culori negru sau gri o sa predomine. astept din partea voastra ... posibile pareri sau modele care poate m`ar atrage. interiorul o sa fie din piele sintetica garantata 5 ani iar valoarea va fi la 1000 - 1200 ron in functie de model .

astept sfaturi!
__________________
MESS WITH THE BEST
DIE LIKE THE REST
!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 21:28   #2
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Vazusem si cu piele sintetica, foarte calitativa si rezistenta si mult mai ieftina Ca sfat... gri cu negru si fa si bordul negru cu plush sau macar scoate tot ce ai rosu ca nu prea vine misto o culoare deastain interior...
banzay is offline   Reply With Quote
Old 27-09-09, 23:39   #3
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

am inteles ca pielea sintetica se scorojeste in 2 ani de zile... am un prieten care asa a luat masina si i sa crapat in unele locuri i s`a intins materialul la cusaturi... si daia macar dau un ban si sti cum e... legat de culoarea bordului ... e jale mare sa revina la culoarea originala... sau sa le fac negre.. dureaza prea mult si nu cred k mai am kef sa fac aceasi munca inca o data... gri` cu visiniu o sa incerc pe simulator la ei sa vad cum vine... dar pana atunci poate mai sunt pareri!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 13:02   #4
Robert_MNW

Stage 5
 
Robert_MNW's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 1,313
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Rosu si negru, cu conditia sa faci bordul negru in loc de gri! Tot asa aveam si eu la prima masina.
Robert_MNW is offline   Reply With Quote
Old 28-09-09, 22:12   #5
ioannes7

Stage 2
 
Join Date: Aug 2009
Posts: 61
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

unde pot gasi si io un atelier de tapiterie in CT.am o nubira si vreau sa schimb tot ca e jale cu panza aia....
ioannes7 is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 07:07   #6
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Quote:
Originally Posted by CT-13-TGR View Post
am inteles ca pielea sintetica se scorojeste in 2 ani de zile... am un prieten care asa a luat masina si i sa crapat in unele locuri i s`a intins materialul la cusaturi... si daia macar dau un ban si sti cum e... legat de culoarea bordului ... e jale mare sa revina la culoarea originala... sau sa le fac negre.. dureaza prea mult si nu cred k mai am kef sa fac aceasi munca inca o data... gri` cu visiniu o sa incerc pe simulator la ei sa vad cum vine... dar pana atunci poate mai sunt pareri!

Am tapitat interiorul cu 580 ron scaune, bancheta si fetele de portiera. Garantie 2 ani la cusatura si 3 ani la material. A trecut 1 an si inafara de faptul ca se murdaresc destul de repede, alt inconvenient nu este.

Ca sa nu mai muncesti inca o data, daca tie iti place cum da bordul, poti face husele gri cu rosu, obligatoriu rosu sa fie catifea (plus), astfel ca vara nu te incingi, iar iarna nu simti frigul caracteristic.

Ceva de genul:
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Picture 563.jpg
Views:	745
Size:	352.7 KB
ID:	1105794  
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 07:39   #7
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Am tapitat interiorul cu 580 ron scaune, bancheta si fetele de portiera. Garantie 2 ani la cusatura si 3 ani la material. A trecut 1 an si inafara de faptul ca se murdaresc destul de repede, alt inconvenient nu este.

Ca sa nu mai muncesti inca o data, daca tie iti place cum da bordul, poti face husele gri cu rosu, obligatoriu rosu sa fie catifea (plus), astfel ca vara nu te incingi, iar iarna nu simti frigul caracteristic.

Ceva de genul:
nu neaprat imi place bordu dar a fost o nebunie de`a mea cand masina era stock .. si acum nu mai am kef sa pierd timpu cu ele... am batut un cui il las asa... tot pe baza asta vroiam sa merg lateral + mijloc culori diferite si modelul de vectra mi s`a parut cel mai bun, deci sa merg pe varianta gri- rosu nu gri visiniu ... plus de asta fetele de usa ce fel sa le fac rosu sau negru sau visiniu! dar crezi ca daca o sa fie totul din piele si nu o sa pun material (plush) o sa fie nasol? salut
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 07:45   #8
nt98adu

Stage 5
 
nt98adu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,820
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Fetele de portiera si tapiteria pe mijloc ar trebui sa aiba aceeasi culoare cu rosu pe care-l ai deja in bord. Daca nu pui plush, vara crima cu tot cu AC, iar iarna pana se incalzeste motorul vei simti ceva neplacut la spate.

Clar nu ai ce cauta cu visiniu, atata timp cat elementele vopsite sunt rosii. Masina banuiesc ca e tot rosie, nu?
nt98adu is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 07:53   #9
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Quote:
Originally Posted by ioannes7 View Post
unde pot gasi si io un atelier de tapiterie in CT.am o nubira si vreau sa schimb tot ca e jale cu panza aia....
pai pe poporului este un makedon care are un atelier acolo defapt e o hala.... si mai are undeva pe la interioare.... eu la el imi tapitez masina ... si cred k face treaba buna... are cam 1200 de interioare facute in 1 an si ceva... si o gramada de poze si masini straine!!
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 18:44   #10
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Ce e drept baietii de pe poporului din garajul ala verde, lucreaza frumos... Si ieftini sunt si calitatea vinilinului e ok si calitatea lucrarii e ok... pai lua in jur de 5 mil la tot interiorul fete+scaune+bancheta
banzay is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 21:21   #11
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Ce e drept baietii de pe poporului din garajul ala verde, lucreaza frumos... Si ieftini sunt si calitatea vinilinului e ok si calitatea lucrarii e ok... pai lua in jur de 5 mil la tot interiorul fete+scaune+bancheta
dupa cum ti`am zis am vazut multe poze... legat de pret au pentru toate buzunarele ... 5 mil cu vinilin ... eu am vrut piele si mi-au zis ca au 2-3 feluri de piele 1 scortoasa care o monteaza si pe fata si pe dos si una mai finutza ... astea k sa imbace toata masina fete + scaune + bord+ suport maneta viteze + stalpi = 10 mil lucrare de 1-2 zile. vineri ma duc sa las masina la ei cu avans 5 mil si 5 mil dupa finalizare!
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	COLOR2.JPG
Views:	381
Size:	147.4 KB
ID:	1106872   Click image for larger version

Name:	COLOR3.JPG
Views:	129
Size:	146.2 KB
ID:	1106873   Click image for larger version

Name:	COLOR4.JPG
Views:	210
Size:	148.2 KB
ID:	1106874  

Click image for larger version

Name:	color 5.JPG
Views:	127
Size:	152.0 KB
ID:	1106875   Click image for larger version

Name:	color 6.JPG
Views:	148
Size:	151.5 KB
ID:	1106876   Click image for larger version

Name:	color 7.JPG
Views:	142
Size:	153.8 KB
ID:	1106877  

Click image for larger version

Name:	COLOR.JPG
Views:	175
Size:	147.5 KB
ID:	1106878  
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 29-09-09, 21:27   #12
CT-13-TGR

Stage 4
 
CT-13-TGR's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 223
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

varianta 3 cred k ar fi cea mai buna alegere! ps alta masina mai prapadita nu am gasit...
CT-13-TGR is offline   Reply With Quote
Old 06-09-12, 15:29   #13
alecx15

Stage 2
 
alecx15's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 58
Default Re: TAPITERIE INTERIOR!

Quote:
Originally Posted by nt98adu View Post
Am tapitat interiorul cu 580 ron scaune, bancheta si fetele de portiera. Garantie 2 ani la cusatura si 3 ani la material. A trecut 1 an si inafara de faptul ca se murdaresc destul de repede, alt inconvenient nu este.

Ca sa nu mai muncesti inca o data, daca tie iti place cum da bordul, poti face husele gri cu rosu, obligatoriu rosu sa fie catifea (plus), astfel ca vara nu te incingi, iar iarna nu simti frigul caracteristic.

Ceva de genul:
Salut imi poti zice si mie unde ai tapitat scaunele si bancheta!Multumesc
alecx15 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -