Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Alte discutii Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-09, 23:30   #1
db 21 kat

Stage 4
 
db 21 kat's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 190
Default H4 X-TREME POWER

are cineva montat becuri philips H4 X-TREME POWER?vreau si eu ceva sfaturi de la voi.ce imi recomandati?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	19872343-1-500_500.jpg
Views:	405
Size:	14.8 KB
ID:	1017383  
db 21 kat is offline   Reply With Quote
Old 22-07-09, 23:59   #2
morpheusmaster

Stage 5
 
morpheusmaster's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,966
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[PARTICIPANT CURSE]
[Fiat]
[SKODA]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Intrun cuvant: Xenon...am avut din astea...am trecut pe xenon...am vandut xenonu din nevoie de $...si rau am facut...odata ce ai avut xenon nu mai poti merge cu halogene
morpheusmaster is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 00:08   #3
db 21 kat

Stage 4
 
db 21 kat's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 190
Default Re: H4 X-TREME POWER

faza e ca nici eu nu stau prea bine cu banii, defapt vreau sa imi pun la punct directia si franele si as face un mic efort si pentru becurile asta
db 21 kat is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 04:45   #4
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Deci o sa iei orice bec cu halogen, apoi un altul mai tare si pina la urma tot la xenon vei ajunge daca vrei cu adevarat lumina. Mai bine mai astepti daca nu ai acum bani de xenon si iti pui putin mai tarziu, astfel nu-ti vei prelungi agonia in cautarea luminii.
Cauta-ma cand te hotarasti !
__________________
SECRETUL REUSITEI NU ESTE SA TII MINTE CI SA STII UNDE SA CAUTI !!

(Fara erori, ballastri slim, orice tip de bec, ieftin si cu garantie)
https://forum.4tuning.ro/460-faruri-s...n/page-19.html/www.xenonieftin.ro
0724186590 / 0766900342;ID mess : serban_pc ; Bucuresti - Titan
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 23-07-09, 20:54   #5
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Il sustin in afirmatii pe serban! Ia-ti xenon, iar daca nu ai bani acum strange, nu da banii pe becuri halogene care costa cat un bec xenon!
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 08:06   #6
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: H4 X-TREME POWER

nu mi-am luat inca de la el....dar am vazut cel putin 3-4 masini cu xenon de la serban....calitate buna...garantie reala....preturi mici....deci il recomand cu incredere si cand o sa am bani pentru xenon cu siguranta de la el o sa cumpar
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 24-07-09, 09:42   #7
Kent8

Stage 5
 
Kent8's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 2,298
Default Re: H4 X-TREME POWER

O sa-ti para rau daca nu pui xenon.
Alta viata, alta lumina...
Lasa halogenele pentru daciile 1300, treci pe xenoane
Kent8 is offline   Reply With Quote
Old 25-07-09, 18:35   #8
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: H4 X-TREME POWER

Pe matiz sunt bune la cata farurile area... dar la cielo am avut si niste phillipsu-uri si hella si altele si tot degeaba... deabia cu xenon se vede calumea... Eu am faruri clare acum, dar cred ca se vede mai calumea cu cele originale
banzay is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 12:18   #9
botoshel
Daewoo Driver

Stage 3
 
botoshel's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 87
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Quote:
Originally Posted by db 21 kat View Post
are cineva montat becuri philips H4 X-TREME POWER?vreau si eu ceva sfaturi de la voi.ce imi recomandati?
sal din cate stiu eu din alte discutii la cielo e o problema generala cu farurile si eu am avut un cielo si aveam neste panarame de becuri de 30 de lei si mi s-a ars un bec m-am oprit la o benzinarie si nu aveau becuri decat de la philips am dat 99 de lei si am cumparat H4 X-tremepower CU PANA 80% mai multa lumina si chiar asa e nu mi-a venit sa cred cat de puternice sunt alta viata acum am o nubira si tot asa are neste becuri de 30 de lei maine ma opresc la aceeasi benzinarie(lukoil)si le schimb(asta pt cei care stau mai prost cu banii si nu isi permit xenoane)
botoshel is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 16:23   #10
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Pai mai pui inca 150 lei si iti iei xenon , daca ai H1 la Nubira.
ing3r is offline   Reply With Quote
Old 26-07-09, 19:47   #11
botoshel
Daewoo Driver

Stage 3
 
botoshel's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 87
Member of:
[DAEWOO]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Quote:
Originally Posted by ing3r View Post
Pai mai pui inca 150 lei si iti iei xenon , daca ai H1 la Nubira.
eu am spus pt cei care nu stau bine cu banii ,vizibilitatea cu xtreme power este f buna si mai pun 150 de lei si fac un schimb de ulei la masina ,am nubira 2 care are bec H4
botoshel is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 09:10   #12
bits

Stage 1
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 20
Default Re: H4 X-TREME POWER

CELE MAI TARI BECURI LEGALE.H4 X-treme..se merita dati banii daca nu vrei sa ai probleme cu "militia".Daca sunt banuti,se poate pune xenon(eu nu stiu de ce comparati halogenul cu xenon,ca nu exista termen de comparatie intre ele),si aici,stiu ca Serban e "tatic' si as vrea sa-l intreb daca mai are pe stoc xenon de 4300k sau 5000k(cele mai albe si eficace),nu "figuri albastre".Astea bat cel mai putin la ochi la Garcea.
P.S.:le gasiti si mai ieftin decat in benzinarii,unde-i pret de specula.Eu am luat din Carrefour.Numai bine.
bits is offline   Reply With Quote
Old 27-07-09, 15:40   #13
serban_pc

Stage 5
 
serban_pc's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 4,446
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Mda.
@botoshel - ai facut si tu o comparatie..... . De ce sa-mi iau mercedez(confort) cat pot sa-mi iau dacie si cu diferenta de bani sa-mi deschid un bussines, nu exista termen de comparatie intre halogen vs. xenon doar prin cifre si anume halogenul are 800lumeni iar xenonul de la 2700lumeni in sus(in functie de temperatura de culoare si anume cu cat le colorezi mai mult spre 12000K vei avea mai putini lumeni). Pt cei care nu stiu lumen = unitatea de masura a luminozitatii, iar cand spuneti ca vreti xenon de 10000K ve-ti avea cel mai slab xenon, nicidecum cel mai tare cum cred f multi .
@bits - de obicei am pe stoc de la 5000K pina la 8000K maxim, dar in general recomand si vand cele mai multe kituri cu 6000K, care se mai numeste si "alb-xenon", adica este un alb cu tenta de albastrui .
Nu am avut client care sa ma fi sunat sa-mi spuna ca a fost oprit pt xenon de Politie si crede-ma ca am vandut si montat f f multe kituri. Pina sa ma apuc de xenoane(aprox 2 ani) am tot incercat si eu tot felul de becuri de la Narva, Osram, Philips,etc si nu am avut rezultate in farurile mizerabile al unui cielo(nu mai incercati sa cheltuiti bani pe asa ceva crezand ca faceti treaba, va schimba culoarea DOAR din galbui in alb sau albastru in rest ....)

Pe scurt:
Halogen = Lumanare de 2 bani
Xenon = LUMINA
serban_pc is offline   Reply With Quote
Old 28-07-09, 03:40   #14
ing3r
Daewoo Driver

Stage 5
 
ing3r's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,573
Member of:
[DAEWOO]
[Fiat]
Default Re: H4 X-TREME POWER

Perfect de acord. Eu initial am vrut sa imi iau xenon de 4300k , insa tot la 6000k am ramas si sunt multumit, acum in sfarsit vad si eu pe strada. Discutia nu cred ca mai are rost in continuare legat de xenon, deoarece e clar ca e cu mult peste halogen.
ing3r is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -