Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 01-12-13, 22:30   #1
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Indicator benzina

Va salut cum nu activez in partea asta a forumului si sunt strain de marca daewoo am si eu o problema.
Am un tico sx an fabricatie 2000 model cu aer conditionat, problema consta in faptul ca indicatorul de benzina a incetat subit sa functioneze si nu prea am idee cam ce sa ii fac.
Sa fie ceasurile sa fie sonda sau doar sa aibe nevoie de un plin de benzina sa isi revina sonda, mentionez ca nu prea am bagat multa benzina in ea facand doar drumuri scurte.
Ma mai intereseaza si o evacuare completa modelul cu catalizator si prindere in galerie cu 3 suruburi.
Orice sfat e bine venit si va multumesc
__________________


RALINFILMS
gekvr6 is offline   Reply With Quote
Old 02-12-13, 18:42   #2
Geo_ZGA
Daewoo Driver

Stage 5
 
Geo_ZGA's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 6,820
Member of:
[Moderators]
[DAEWOO]
Default Re: Indicator benzina

cred ca mai multe sanse sa primesti raspunsuri e pe topic club tico, acolo activeaza mai mult baietii
https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t.../page-410.html

in legatura cu evacuarea, cauta pe sectiunea de anunturi, sunt cateva tico la dezmembrat. sau, daca vrei noi, poate gasesti pe pieseautoradacini.ro
__________________
"Stiu ca sunt prost...dar cand ma uit in jurul meu, ma simt mult mai bine" (Ion Creanga)
Geo_ZGA is offline   Reply With Quote
Old 02-12-13, 18:52   #3
gekvr6
VW Driver

Stage 5
 
gekvr6's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Posts: 916
Member of:
[VW]
Default Re: Indicator benzina

Quote:
Originally Posted by Geo_ZGA View Post
cred ca mai multe sanse sa primesti raspunsuri e pe topic club tico, acolo activeaza mai mult baietii
https://forum.4tuning.ro/140-daewoo-t.../page-410.html

in legatura cu evacuarea, cauta pe sectiunea de anunturi, sunt cateva tico la dezmembrat. sau, daca vrei noi, poate gasesti pe pieseautoradacini.ro
Multumesc
gekvr6 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -