Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 22-10-12, 22:49   #1
smartul

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 18
Default pentru cei cu TICO pe GPL (mai ales instalatiile Tomasetto ) intrati aici ...

pentru cei cu TICO pe GPL (mai ales instalatiile Tomasetto ) vine momentul cand trebuie sa schimbam filtrul de gaz . Unde am montat instalatia mi-a cerut 75 lei mi se pare mult , stiu si eu sa desfact 3 piulite ...

Am gasit la un magazin la pretul de 20 lei filtru + cele 2 garnituri ... le schimbam singuri , cine vrea sa se bage sa comandam e bine venit cu un mesaj pe PM , hai bucuresteni !

(eu l-am dat jos sa ma uit la el dupa 10.000 km si e infect de murdar )
smartul is offline   Reply With Quote
Old 26-10-12, 11:58   #2
mike_mocy

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 91
Default Re: pentru cei cu TICO pe GPL (mai ales instalatiile Tomasetto ) intrati aici ...

Ma bag si eu. am un tico cu instalatie tomasseto si s-ar putea sa mai gasesc amatori.
mike_mocy is offline   Reply With Quote
Old 26-10-12, 13:11   #3
costi322

Stage 5
 
costi322's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 512
Default Re: pentru cei cu TICO pe GPL (mai ales instalatiile Tomasetto ) intrati aici ...

Filtru ca filtru,dar sa vezi ce e in plamanul de gaz...rugina,funingine,calcar, mai ales daca a fost folosita apa chioara,si antigel prost.Nu am gpl pe tico ,am avut pe o nova,si cand am desfacut plamanul m-am ingrozit ce era acolo.Insa nu recomand desfacerea si curatarea,daca nu ai ceva abilitati si cunostinte.Se pot rupe membranele si un chit de reparatie cu membrane ajunge si la 100 ron fara manopera parca.
costi322 is offline   Reply With Quote
Old 28-12-12, 00:45   #4
smartul

Stage 1
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 18
Default Re: pentru cei cu TICO pe GPL (mai ales instalatiile Tomasetto ) intrati aici ...

Quote:
Originally Posted by mike_mocy View Post
Ma bag si eu. am un tico cu instalatie tomasseto si s-ar putea sa mai gasesc amatori.
fa o minilista pe privatu meu cu nr de tel , si al amatorilor tai , comandam dupa sarbatori si le si schimbam daca sunteti din buc . hai macar ca e mai ieftin sa ne uneasca mam saturat sa tot dau bani la hotii astia pe la service-uri
smartul is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -