Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 17-12-11, 21:38   #1
Valentin.stefan1991

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 40
Default Cielo!

Salut.Astazi am cumparat un Cielo,lot Coreea.cu km ireali.Cateva defecte estetice pe interior.motorul merge bine,si pe gpl la fel.As avea nevoie si eu de cateva sfaturi de la cunoscatori cu ce as avea de schimbat pe la el,uleuri,filtre,.Mi-a zis omu` ca Ac nu merge,are nu stiu ce curea rupta si un motoras blocat!Cam cat m-ar costa eventuala reparatie al Ac!Multumesc!!
Valentin.stefan1991 is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 07:45   #2
PetricaCBD
Daewoo Driver

Stage 5
 
PetricaCBD's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 1,899
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Oltcit]
[DAEWOO]
Default Re: Cielo!

Quote:
Originally Posted by Valentin.stefan1991 View Post
Salut.Astazi am cumparat un Cielo,lot Coreea.cu km ireali.Cateva defecte estetice pe interior.motorul merge bine,si pe gpl la fel.As avea nevoie si eu de cateva sfaturi de la cunoscatori cu ce as avea de schimbat pe la el,uleuri,filtre,.Mi-a zis omu` ca Ac nu merge,are nu stiu ce curea rupta si un motoras blocat!Cam cat m-ar costa eventuala reparatie al Ac!Multumesc!!
daca cureaua e rupta...si acel motoras este compresorul....un compresor SH e vreo 150-200 ron la dezmembrari,cureaua 20-30 ron iar incarcarea cu freon 70-100ron....de montat undeva la 50-70 ron in orice service
__________________
mandru posesor de cielo rosu
PetricaCBD is offline   Reply With Quote
Old 18-12-11, 12:08   #3
Valentin.stefan1991

Stage 2
 
Join Date: Oct 2011
Posts: 40
Default Re: Cielo!

Am inteles.Mi-a zis ca motorasul ala(compresorul,)e gripat.trebuie neeaparat inlocuit sau se pot schimba cateva piese de la el de acolo?Mi-a zis ca a incercat sa invarta el de fulia la compresor si scartaie,poate nu e lubrifiat indeajuns, nu stiu.Cureaua aia o cumpra,nu-i problema.
Valentin.stefan1991 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -