Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DAEWOO > Zona tehnica Daewoo

Zona tehnica Daewoo Zona tehnica, secrete, tips&tricks Daewoo

Reply
 
Thread Tools
Old 21-04-10, 15:04   #1
gabriello

Stage 1
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 18
Default espero

salutare am un espero1.8benzina (fara gpl)are fise, bujii,capac delcou+lulea schimbate,cand sant intr-o treapta de viteza mai mare fata de turatia motorului nu imi merge "intins"ci in suturi stie cineva ce senzor este de vina?multumiri
gabriello is offline   Reply With Quote
Old 21-04-10, 22:29   #2
freefly

Stage 3
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 84
Default Re: espero

nush cum e la espero la motor....dar daca ai schimbat capac la delcou ai umblat si la avans.poate ai modificat avansul...
freefly is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 10:29   #3
cipi_boss2010

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 5
Default Re: espero

Quote:
Originally Posted by gabriello View Post
salutare am un espero1.8benzina (fara gpl)are fise, bujii,capac delcou+lulea schimbate,cand sant intr-o treapta de viteza mai mare fata de turatia motorului nu imi merge "intins"ci in suturi stie cineva ce senzor este de vina?multumiri
a mea mia mers asa din cauza la vacumul ala ala de pe galeria de admisie sau daca ai supapa arsa tot la fel face eu am rezolvato cu vacumul ala si acum merge bine masina
cipi_boss2010 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 21:44   #4
tigrut

Stock
 
Join Date: May 2010
Posts: 7
Default Re: espero

Quote:
Originally Posted by gabriello View Post
salutare am un espero1.8benzina (fara gpl)are fise, bujii,capac delcou+lulea schimbate,cand sant intr-o treapta de viteza mai mare fata de turatia motorului nu imi merge "intins"ci in suturi stie cineva ce senzor este de vina?multumiri
DA espero asa sunt au putin sut dac nu le turez cat trebe ... dac nu incearca Iac-u sa il schimbi mie a functionat
tigrut is offline   Reply With Quote
Old 31-05-10, 23:04   #5
Andutu TZH

Stage 5
 
Andutu TZH's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Posts: 934
Default Re: espero

Quote:
DA espero asa sunt au putin sut dac nu le turez cat trebe ... dac nu incearca Iac-u sa il schimbi mie a functionat
Te contrazic,si daca o tii la 1500,nu trage,dar nu are voie sa plece in suturi
,ai checku aprins?Verifica vacumurile de la clapeta de accelaratie,sa nu traga aer fals,egr daca zici ca fise buji si delcou sunt rezolvate

Last edited by Andutu TZH; 31-05-10 at 23:07.
Andutu TZH is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -