Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-11, 10:27   #2131
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Filmuleţe amuzante

Daca ai BMW (ma refer la persoana in cauza, posibil chiar membru aici pe forum), e DREPTUL TAU sa conduci asa pe drum de munte:

https://www.youtube.com/watch?v=EdL_r...eature=related
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 22-05-11, 11:53   #2132
kiry
Banned

Stage 5
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 573
Member of:
[Opel]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Daca ai BMW (ma refer la persoana in cauza, posibil chiar membru aici pe forum), e DREPTUL TAU sa conduci asa pe drum de munte:

https://www.youtube.com/watch?v=EdL_r...eature=related
waw
kiry is offline   Reply With Quote
Old 22-05-11, 13:13   #2133
Tzzantaru

Stage 5
 
Tzzantaru's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 933
Default Re: Filmuleţe amuzante

m-am uitat si eu la filmuletu ala si nu reusesc sa inteleg care-i treaba cu el...
Tzzantaru is offline   Reply With Quote
Old 22-05-11, 13:30   #2134
69RUP

Stage 5
 
69RUP's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 426
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Daca ai BMW (ma refer la persoana in cauza, posibil chiar membru aici pe forum), e DREPTUL TAU sa conduci asa pe drum de munte:

https://www.youtube.com/watch?v=EdL_r...eature=related
i don't get it , ultima depasire a facut-o si regulamentar


De astia ce zici !? kamikazee , nu?
https://www.youtube.com/watch?v=MeSNF6zBcl8

https://www.youtube.com/watch?v=tRELZv7uEV8
69RUP is offline   Reply With Quote
Old 22-05-11, 23:38   #2135
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Filmuleţe amuzante

Macar omul din filmuletzul pus de tine stie ce face, nu ca ar fi bine ce face. Mai multa incredere am intr-un sofer aproape profesionist decat in unul care poate scapa masina de sub control datorita supraevaluarii calitatilor sale si ale masinei.
Fiecare are dreptul sa considere cum doreste filmuletzul pus de mine, eu unul nu ma simt bine pe sosea stiind ca un fan BMW considera soseaua pista lui personala. Nu spun ca ar trebui sa mergem toti cu 50 cand nu e cazul dar eu sunt adeptul unui stil preventiv. Dar daca e sa aleg din 2 lucruri "rele" as alege raul cel mai mic, adica mai degraba prefer sa vad pe unul ca face drift in fata mea daca stie si poate decat pe unul cu BMW care se crede in curse.

69RUP, ultima depasire nu e regulamentara, cel putin dupa parerea mea, daca gresesc corectati-ma! E pod si parca pe pod nu aveai voie sa depasesti, sau cel putin era pe partea stanga in dreptul podului daca nu a depasit fix pe pod. Iar putin mai inainte era limita de viteza 40 deci a depasit incalcand acea restrictie.

Art. 152. - (1) Se interzice depasirea vehiculelor:
pe pasaje denivelate, pe poduri, sub poduri si în tuneluri. Prin exceptie, pot fi depasite în aceste locuri vehiculele cu tractiune animala, motocicletele, ciclomotoarele si bicicletele, daca lungimea segmentului de vizibilitate a drumului este mai mare de 20 m, iar latimea drumului, de cel putin 7 m
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 08:25   #2136
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Macar omul din filmuletzul pus de tine stie ce face, nu ca ar fi bine ce face. Mai multa incredere am intr-un sofer aproape profesionist decat in unul care poate scapa masina de sub control datorita supraevaluarii calitatilor sale si ale masinei.
Fiecare are dreptul sa considere cum doreste filmuletzul pus de mine, eu unul nu ma simt bine pe sosea stiind ca un fan BMW considera soseaua pista lui personala. Nu spun ca ar trebui sa mergem toti cu 50 cand nu e cazul dar eu sunt adeptul unui stil preventiv. Dar daca e sa aleg din 2 lucruri "rele" as alege raul cel mai mic, adica mai degraba prefer sa vad pe unul ca face drift in fata mea daca stie si poate decat pe unul cu BMW care se crede in curse.

69RUP, ultima depasire nu e regulamentara, cel putin dupa parerea mea, daca gresesc corectati-ma! E pod si parca pe pod nu aveai voie sa depasesti, sau cel putin era pe partea stanga in dreptul podului daca nu a depasit fix pe pod. Iar putin mai inainte era limita de viteza 40 deci a depasit incalcand acea restrictie.

Art. 152. - (1) Se interzice depasirea vehiculelor:
pe pasaje denivelate, pe poduri, sub poduri si în tuneluri. Prin exceptie, pot fi depasite în aceste locuri vehiculele cu tractiune animala, motocicletele, ciclomotoarele si bicicletele, daca lungimea segmentului de vizibilitate a drumului este mai mare de 20 m, iar latimea drumului, de cel putin 7 m
) eu cred ca tu nu esti pe forumul potrivit ),si da ai pus bine filmul chiar e de ras , merge ca o baba, cu masina aia pe traseul ala chiar se putea distra
__________________
I don't suffer from insanity, I enjoy every minute of it.
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 10:30   #2137
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Filmuleţe amuzante

Ba da, sunt pe forumul care trebuie atata doar ca eram curios daca mai sunt si altii ca mine care merg prudent pe sosea De ex. pe autostrada, sau pe sosele cu 2 benzi pe sens sunt de acord sa mergi cum vrei tu(la modul general "tu" ) , atata timp cat nu ma afectezi pe mine si siguranta mea.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 17:55   #2138
bogdan
Vice Presedinte Speedline Motorsport

Stage 5
 
bogdan's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 1,211
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
[FORD]
[2 Roti]
[Old School Cars]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Ba da, sunt pe forumul care trebuie atata doar ca eram curios daca mai sunt si altii ca mine care merg prudent pe sosea De ex. pe autostrada, sau pe sosele cu 2 benzi pe sens sunt de acord sa mergi cum vrei tu(la modul general "tu" ) , atata timp cat nu ma afectezi pe mine si siguranta mea.
si eu care credeam ca l-ai pus aici sa-l faci de ras !!! )) bine ca nu ai fost sambata pe cheia ca te-ai fi speriat foarte tare ))
bogdan is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 18:07   #2139
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Filmuleţe amuzante

Ma sperii zi de zi pe sosea, noroc ca am ceva ani de cand conduc. Vad tot felul de iresponsabili, dar de aia care merita lasati fara permis. Nu trece zi in care sa nu franez pentru ca un dobitoc se baga aiurea. Desigur nu trebuie sa fiti de acord cu mine la ceea ce am interpretat eu in filmul pus de mine.
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 19:30   #2140
AnDrEiCa
2 Roti

Stage 5
 
AnDrEiCa's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 2,270
Member of:
[Kamikaze Racing Team]
[2 Roti]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
si eu care credeam ca l-ai pus aici sa-l faci de ras !!! )) bine ca nu ai fost sambata pe cheia ca te-ai fi speriat foarte tare ))
AnDrEiCa is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 20:41   #2141
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by bogdan View Post
merge ca o baba, cu masina aia pe traseul ala chiar se putea distra
+1
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 22:57   #2142
Jdm-Motors

Stage 4
 
Jdm-Motors's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 198
Member of:
[Honda]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Quote:
Originally Posted by lord_wader View Post
Daca ai BMW (ma refer la persoana in cauza, posibil chiar membru aici pe forum), e DREPTUL TAU sa conduci asa pe drum de munte:

https://www.youtube.com/watch?v=EdL_r...eature=related
Shumi de Rromania
Jdm-Motors is offline   Reply With Quote
Old 23-05-11, 23:52   #2143
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Lasati-o balta, omul mergea putin grabit dar nu prea incomoda ceilalti participanti in trafic.

on : https://www.youtube.com/watch?v=FXjUmdqmYY0&NR=1
Bogdan_mb is offline   Reply With Quote
Old 30-05-11, 14:10   #2144
lord_wader

Stage 5
 
lord_wader's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 1,379
Default Re: Filmuleţe amuzante

Mai au si altii "Transfagarasanul "lor de fapt este vorba de Cheile Dades din Maroc:

https://www.youtube.com/watch?v=oA5ix...eature=related

(nu-i amuzant deloc, dar nu am gasit alt topic sa il pun)
lord_wader is offline   Reply With Quote
Old 19-06-11, 15:08   #2145
Lecca

Stage 5
 
Lecca's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 389
Member of:
[KIA]
Default Re: Filmuleţe amuzante

Lecca is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -