Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-06-08, 01:44   #31
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Chestie

nush ce faceti voi da io o vad asa..pur si simplu
69WRX is offline  
Old 22-06-08, 16:32   #32
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Chestie

e o iluzie optica, creeata de lipsa umbrelor ( silueta e neagra tot timpul ) ceea ce duce la lipsa perceptiei adancimii imaginii..

si da, poate fi interpretata ca o miscare ori la dreapta ori la stanga, in functie de cum creierul tau incearca sa perceapa miscarea siluetei
__________________
2011 Bayerische Motoren Werke AG E92

Last edited by Alex-Rahova; 22-06-08 at 16:37.
Alex-Rahova is offline  
Old 23-06-08, 12:44   #33
DannyKid

Stage 5
 
DannyKid's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,102
Default Re: Chestie

bai`
fivar poza)
ma dispera
)
se skimba sensul

la un anumit interval de timp care e random
dar se schimba !!!!

alta explicatie nu am
am incercat si cum ati enumerat voi mai sus
e greu )
__________________

O prietenie, O familie, Un Club ! ~ Shadows Racing Team ~
DannyKid is offline  
Old 23-06-08, 13:04   #34
69WRX

Stage 5
 
69WRX's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 2,205
Member of:
[Opel]
[2 Roti]
Default Re: Chestie

nu se schimba ea...pur si simplu asa o percepi tu...are decat vreo 18 frameuri, nu mai tin minte exact, deci nu are cum sa se schimbe sensul
69WRX is offline  
Old 24-06-08, 02:51   #35
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Chestie

nu se schimba sensul
am stat si eu cu ceasul de la windows deschis alaturi de imagine sa vad daca are un timp oarecare de schimbare a sensului...
e pur si simplu creierul tau de vina ,cum percepe el miscarea ..ori la stanga ori la dreapta..
citeste toate paginile-posturile.. ca s-au spus niste lucruri interesante.. si poate ai sa intelegi cum functioneaza smecheria
sa zicem ca e un fel de iluzie optica...
ps.. omul are o vedere binoculara, tocmai pentru a percepe adancimea-distanta la care se afla un obiect, forma acestuia.. etc..
e ca faza aceea cu creioanele.. ia doua creioane in maini, inchide un ochi , si incearca sa le pui cap in cap ( varf in varf... sau cum vrei tu sa zici ) , cu mainile intinse...
Alex-Rahova is offline  
Old 24-06-08, 03:06   #36
Alex-Rahova

Stage 5
 
Alex-Rahova's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 874
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Chestie

da..
imi dau peste gura singur
e ceva schimbare de sens... stiu ca par un idiot acum pentru explicatiile date mai devreme ( unele logice )
uitati-va cu atentie la maini.. de exemplu ..cand se roteste in sensul acelor de ceasornic, mana dreapta a corpului ( cea intinsa ) se afla in stanga imaginii, iar corpul e cu fata .. apoi,cand e in sens invers.. mana stanga a corpului, se afla in dreapta imaginii, iar corpul e cu fata spre noi

Last edited by Alex-Rahova; 24-06-08 at 03:10.
Alex-Rahova is offline  
Old 24-06-08, 21:31   #37
pHlow
4Tuning International Member


Stage 5
 
pHlow's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 610
Member of:
[4Tuning International]
Default Re: Chestie

Quote:
Originally Posted by Alex-Rahova View Post
da..
imi dau peste gura singur
e ceva schimbare de sens... stiu ca par un idiot acum pentru explicatiile date mai devreme ( unele logice )
uitati-va cu atentie la maini.. de exemplu ..cand se roteste in sensul acelor de ceasornic, mana dreapta a corpului ( cea intinsa ) se afla in stanga imaginii, iar corpul e cu fata .. apoi,cand e in sens invers.. mana stanga a corpului, se afla in dreapta imaginii, iar corpul e cu fata spre noi
aceeasi chestie am scris-o si eu in pagina 1... si cu toate astea imaginea are 32 de frameuri... si habar n-am cum reuseste dar deja e stresant

Later edit: Am incercat cu frati-miu in acelasi timp si se pare ca o vedem diferit. Incepem amandoi sa vedem in acelasi sens dar pe parcurs "se schimba" diferit....
__________________
I am free, no matter what rules surround me. If I find them tolerable, I tolerate them; if I find them too obnoxious, I break them. I am free because I know that I alone am morally responsible for everything I do.

Last edited by pHlow; 24-06-08 at 21:36.
pHlow is offline  
Old 29-07-08, 12:37   #38
ANM

Stage 5
 
ANM's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 1,076
Default Re: Chestie

De'as face asa si cu femeile adevarate....doar sa ma gandesc eu si ele deja sa execute...:X:X:X
ANM is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -