Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-03-08, 23:26   #16
topser
Fiat Driver

Stage 5
 
topser's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 3,552
Member of:
[Fiat]
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Mai baieti nu fiti rai ca si noi vom ajunge ca ei ! In alta ordine de idei imi aduc aminte ca inainte de 89' dupa 60 de ani se faceau controale medicale anual si mi se pare corect ,ca nu pre se fceau cum trebuie asta este alceva ! Acum legislativul nostru le-a dat posibilitatea conducatorilor auto sa nu mai faca fisa medicala dac-si depun actele pentru noul permis inainte de a expira ,ce a ce mie mi se pare aberant ! Sa nu mai zic ca fisa medicala o data la 10 ani iarasi nu mi se pare normal ,in 10 ani se pot intampla multe ! Cunosc persoane care nu vad cu un ochi, sau trebuie sa le tipi in urechi ca sa auda ceva ca sa nu mai zic ca mai sun unii care la semafor cunosc ordinea in care sunt asezate culorile .On topic nu am nimic impotriva varstei dar sa dovedeasca clar si fara dubii ca mai au aptitudini cu acte doveditoare luate pe bune ! Vise!!!!
__________________
Dacia Logan 1.4 - B 21 YNE
Fiat Grande Punto 1.2 - CT 25 SSS
Daewoo Tico SL - CT 40 SSM
BMW E30 Coupe 1989 320i - CT 88 SRH

BMW E30 Sedan 1991 320i - CT 50 AID

Peugeot 306 1994 1.8i - CC 6992 CB
topser is offline  
Old 19-03-08, 23:44   #17
SHOGUN-A8

Stage 5
 
SHOGUN-A8's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 1,889
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Dupa unii dintre voi cred ca ar trebui sa fie interzis condusul si pt femei...
Cea mai buna idee cred ca ar fi un test o data la 5 ani...nu doar pentru batrani...ci pentru orice sofer...barbat, femeie, copil nebun sau caine...
__________________

Anyway....Chernobyl....here i come...I love Chernobyl!!!
SHOGUN-A8 is offline  
Old 20-03-08, 02:43   #18
xtrim

Stage 4
 
xtrim's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 205
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Quote:
Originally Posted by topser View Post
Mai baieti nu fiti rai ca si noi vom ajunge ca ei ! In alta ordine de idei imi aduc aminte ca inainte de 89' dupa 60 de ani se faceau controale medicale anual si mi se pare corect ,ca nu pre se fceau cum trebuie asta este alceva ! Acum legislativul nostru le-a dat posibilitatea conducatorilor auto sa nu mai faca fisa medicala dac-si depun actele pentru noul permis inainte de a expira ,ce a ce mie mi se pare aberant ! Sa nu mai zic ca fisa medicala o data la 10 ani iarasi nu mi se pare normal ,in 10 ani se pot intampla multe ! Cunosc persoane care nu vad cu un ochi, sau trebuie sa le tipi in urechi ca sa auda ceva ca sa nu mai zic ca mai sun unii care la semafor cunosc ordinea in care sunt asezate culorile .On topic nu am nimic impotriva varstei dar sa dovedeasca clar si fara dubii ca mai au aptitudini cu acte doveditoare luate pe bune ! Vise!!!!
Mda .....cam asa e ....Nu conteaza varsta frate dak te mentzi ! ! ! Poate uni la 60 de ani sunt sanatosi tun si aptzi pt condus ! cum a mai zis cineva in ainte-a mea sunt multzi care isi iau carnetul(uni il mai iau si pe pile) si le cumpara parintzi Bolizi de sute de cai .........Asti sunt mai periculosi zic eu .....oricum parerile sunt impartzite dar ganditziva ca o sa ajungem si noi la 60 de ani
xtrim is offline  
Old 20-03-08, 07:40   #19
adut
OverSpeed Tuning Club Member

Stage 5
 
adut's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 389
Member of:
[Toyota]
[OverSpeed Tuning Club]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

adevaru e ca astia mai batrani incurca traficul si nu e vb nu mai de trafic mai au si cate o dacie din 198..... care o tine in fata blocului si iese duminica cu o carpa uda la ea si eu ca sa gsesc un loc de parcare tre sa ma invart cate o jumatate de ora ..
DAR eu unu nu as da permisul la 65de ani nu stiu dc m am atast prae mult de el e mic dragutz....))))))))))))
adut is offline  
Old 20-03-08, 09:58   #20
shumyfi

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 258
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

ba da cum arata mosi din romania de 65 de ani MORTI am sau nu am dreptate
shumyfi is offline  
Old 20-03-08, 10:20   #21
no limits design


Stage 5
 
no limits design's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 4,037
Member of:
[Design Team]
[Virtual Tuning]
[Freehand Design Usergroup]
[4Tuning International]
[AirBrush]
[4Rally]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

e o idee foarte buna...imi place ca in japonia ii stimuleaza sa lase soferia pentru altii
no limits design is offline  
Old 20-03-08, 13:27   #22
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Cred ca in RO cel mai bine ar fii sa ne uitam la generatia NFS care umbla pe strazi de la 18 ani cu masina lui tati si se infige cu ea in stalp........ sau cand tu mergi regulamentar si el iti intra in bot ca a facut o depasire cum a vazut la pro street.... (parerea mea)
VWluci is offline  
Old 20-03-08, 13:29   #23
VWluci

Stage 5
 
VWluci's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Posts: 952
Member of:
[Echipa de sprijin]
[4Rally]
[VW]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Cred ca in RO cel mai bine ar fii sa ne uitam la generatia NFS care umbla pe strazi de la 18 ani cu masina lui tati si se infige cu ea in stalp........ sau cand tu mergi regulamentar si el iti intra in bot ca a facut o depasire cum a vazut la pro street.... (parerea mea)
VWluci is offline  
Old 20-03-08, 17:06   #24
is 03 nba

Stage 4
 
is 03 nba's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 250
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Adevarat graiesti.La 18 ani se vad cu permisul in mana si se cred mari soferi.Abia mai tarziu constientizezi ce-ai facut,cum ai mers si ce tare erai la 18 ani.Cel putin eu as zice ca de la 18 pana la 20 e jale cu sofatul,numai raceri. Mie atat mi-a luat,acum sunt cumintzel, si ma gandesc inainte sa fac ceva
is 03 nba is offline  
Old 20-03-08, 18:08   #25
dagosh88
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
dagosh88's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 657
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Quote:
Originally Posted by is 03 nba View Post
Adevarat graiesti.La 18 ani se vad cu permisul in mana si se cred mari soferi.Abia mai tarziu constientizezi ce-ai facut,cum ai mers si ce tare erai la 18 ani.Cel putin eu as zice ca de la 18 pana la 20 e jale cu sofatul,numai raceri. Mie atat mi-a luat,acum sunt cumintzel, si ma gandesc inainte sa fac ceva
Mie mi-a luat doar un an. Doar Si acum mai merg tare, dar cu mai mult cap si mult mai rar.
Oricum, nu trebuie sa se faca in functie de varsta, ci in functie de aptitudini. Si acum medici daca observa ca o persoana este inapta pentru a conduce trebuie sa declare politiei asta.
__________________
drive like a devil feel like a god
dagosh88 is offline  
Old 20-03-08, 18:34   #26
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Quote:
Originally Posted by alexxx18 View Post
pensionarii sa stea p prima banda cum stau cei cu SCOALA,nu-i suport cand vad k merg cu 30km/h si cand trec d ei si ma uit ghici..fara suparare ori e babalac ori e femeie(nu am nimik cu ele sa nu s inteleaga gresit)
Alt meserias in ale condusului ,ma da tactu stie ca tu noaptea, cind el doarme ,sterpelesti cheile de la masina si dai si tu o tura cu ea sperind cind vei fi mare sa te lase sa o conduci .Ca in ale condusului vad ca esti II
Bobytzul is offline  
Old 20-03-08, 18:38   #27
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Quote:
Originally Posted by shumyfi View Post
ba da cum arata mosi din romania de 65 de ani MORTI am sau nu am dreptate

Sincer vorbind ,am trait sa vad multe ,sa citesc si mai multe, dar asa ceva ,nu am citit si nici a pricepe nu pot .Poate esti cu gindul la wrestlemania si ai vazut un meci cu Undertaker ca ala era MORTUL VIU
Bobytzul is offline  
Old 20-03-08, 19:28   #28
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Bobytzul vad ca tu te iei de toti dar nu recunosti ca baietii cam au dreptate...majoritatea celor trecuti de 60 ani incurca circulatia..ca mai sunt si exceptii asta e partea a 2a...astia din urma ori conduc masini puternice ca au copii lor bani sau au condus toata viata ...
asa ca e bun sa se faca un control celor trecuti de 60 ani ..si eu o sa ajung la 60 ani (sper )si nu o sa am nimic impotriva sa fac acest test
viruszatu1 is offline  
Old 20-03-08, 20:04   #29
vlad_strumph

Stage 5
 
vlad_strumph's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 620
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

bunicamiu ae 68 de ani,are un passat 1,8t modificat tare sa vedeti batrau ce stie
vlad_strumph is offline  
Old 20-03-08, 20:24   #30
Bobytzul

Stage 4
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 178
Default Re: Pensionarii japonezi, obligati sa traga pe dreapta

Quote:
Originally Posted by viruszatu1 View Post
Bobytzul vad ca tu te iei de toti dar nu recunosti ca baietii cam au dreptate...majoritatea celor trecuti de 60 ani incurca circulatia..ca mai sunt si exceptii asta e partea a 2a...astia din urma ori conduc masini puternice ca au copii lor bani sau au condus toata viata ...
asa ca e bun sa se faca un control celor trecuti de 60 ani ..si eu o sa ajung la 60 ani (sper )si nu o sa am nimic impotriva sa fac acest test
Fratioare se pare ca ai perfecta dreptate, dar mai uitate si tu la televizor ,sau da drumu la ap de radio si ai sa pricepi ,ca statisticile sunt cam pe dos ma refer la accidente si la virsta celor vinovati .<<30 anisori.Poate te ajuta cu ceva statisticile politiei rutiere
-Poate tu nu ai citit cu atentie forumul dar a incerca sa mergi pe banda 1 in Buc .De ce nu incerci tu sa ne arati cum ,ca eu stiu de ce nu se poate :
-a)pe banda 1=masini parcate
-b)Viteza cu care se deplaseaza masinile parcate=o Km/h
-c)Cu ce viteza te vei deplasa tu pe banda I =?
Concluzie cam cita minte are cel care a postat sa mearga pensionarii ca masinile de scoala pe banda 1
Este si normal ca baietii au dreptate dar diferenta de dreptate intre mine si ei este de 350000 Km cu 0 accidente si 0 victime .Poate cunosti drumul de la urziceni-buzau sunt sigur ca ai remarcat pe un stelaj metalic pusa o ramasita de masina ,ce scria sub ea ?? ce marca era?
-Sustii sus si tare ca baietii au dreptate na belea aici este cam sat fara admin si moderatori ca daca domniile lor stiau ca mai exista si Legea nr. 48/2002 pentru aprobarea Ordonantei Guvernului nr. 137/2000
privind prevenirea si sanctionarea tuturor formelor de discriminare

Metoda care trebuia sa o aplice era ban si topic sters .
Deci stimate usser nu trebuie sa vorbesti in nestiinta de cauza .
Bobytzul is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -