Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-06-08, 20:37   #136
Snapy_xxl
4Tuning International Member


Stage 5
 
Snapy_xxl's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,438
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[DAEWOO]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

How to be Emo in 5 steps
https://www.youtube.com/watch?v=pK4bLMd0avU
Snapy_xxl is offline  
Old 05-06-08, 17:45   #137
Ca$$

Stage 5
 
Ca$$'s Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 760
Member of:
[Moderators]
[Design Team]
[Virtual Tuning]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

s'a ras mult pe baza asta........
da parerea mea e ca nu e chiar asa de amuzant.......
poate ca unii "se transforma" la inceput in emo doar pentru ca li se pare ca vor deveni mai interesanti.......si,pe parcurs chiar devin emo fara sa realizeze asta....
repet...........parerea mea........
__________________
REMINDER : CHOP ARE MADE TO BE COMMENTED. NOT JUST TO BE VIEWED AND IGNORED. GOOD / BAD COMMENTS DOESN'T MATTER, AS LONG AS YOU SAY YOUR OPINION
Ca$$ is offline  
Old 05-06-08, 21:15   #138
fasso

Stage 5
 
fasso's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 2,045
Default Re: O zi din viata unui emo kid

parerea ta!insa parerea mea ramane aceeasi:stupid children with no future!!!
fasso is offline  
Old 07-06-08, 00:24   #139
Sindrom

Stage 5
 
Sindrom's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,744
Member of:
[PEUGEOT]
[FORD]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Quote:
Originally Posted by Ca$$ View Post
s'a ras mult pe baza asta........
....

si vom rade la greu in continuare pentru ca e de ras....da radem de niste PROSTI...asta sunt niste prosti...niste INCONSTIENTI...care isi bat joc de viata lor si prin spitale unii copii lupta cu boli si lupta pentru viata lor si RATATII astia isi bat joc de viata
__________________


De ce sa-ti iei audi????? Cand exista ALFA ROMEO
si pentru ca n-am avut bani nici de audi nici de Alfa Romeo, mi-am luat Peugeot.
Sindrom is offline  
Old 07-06-08, 06:30   #140
DARE_DEVIL

Stage 2
 
Join Date: Nov 2005
Posts: 71
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Cat de rai puteti sa fiti......nu sunteti TRU ((((.....ma duc sa ma tai cu lama...


Ps: deja am scris scrisoarea de adio dar mi a fost frica sa o patez cu sange ...


Intradevar moda emo prinde contur si la noi in romania.Inca nu am dat peste unul ( de fapt nici nu mi doresc ), dar din ce am auzit/citit a inceput sa ma doare stomacul ( acum stau sa ma gandesc daca din cauza rasului sau ca le plang de mila =))))....oricum ei exista printre noi...asa ca daca vreti sa fiti TRU...cumparati va insigne ,va imbracati va in negru, taiati-va cu lama si autodeprimati-va ( ce naiba ,doar nu merita sa traiesti).Halal mentalitate de 2 bani sincer......dar fiecare cu cat il duce capul
DARE_DEVIL is offline  
Old 07-06-08, 12:35   #141
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

http://www.emo-kids.ro/forum/index.php intrati aici
bmwm5 is offline  
Old 07-06-08, 19:22   #142
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Quote:
Originally Posted by bmwm5 View Post
Asta le mai lipsea..acum isi pot impartasii "sentimentele"
Oare cat de emo e cel care l-a facut...
~Ada~ is offline  
Old 07-06-08, 19:30   #143
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

eu nu prea cred ca e emo, cred ca doar e genul de "mascul dominant" dupa cum ii vad interventiile
p.s: sa ne traiesti ada, credeam ca ne-ai uitat de tot
aleks is offline  
Old 07-06-08, 19:33   #144
~Ada~
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
~Ada~'s Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 817
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[Hyundai]
[PEUGEOT]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
eu nu prea cred ca e emo, cred ca doar e genul de "mascul dominant" dupa cum ii vad interventiile
p.s: sa ne traiesti ada, credeam ca ne-ai uitat de tot
N-am stat sa citesc ce au scris,nu de alta da' poate e molipsitor

p.s:Nici o sansa
~Ada~ is offline  
Old 09-06-08, 16:58   #145
REPTYLE
4Tuning International Member


Stage 5
 
REPTYLE's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 366
Member of:
[4Tuning International]
[Honda]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Quote:
Originally Posted by crs_TDI View Post
REPTYLE esti rugat sa parasesti topicul! (gluma!) )
o sa il parasesc,vreau sa fiu tru si eu (
:P
REPTYLE is offline  
Old 16-06-08, 19:19   #146
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: O zi din viata unui emo kid

uite ce am gasit eu referitor la EMO :

Surprinzator sau nu curentul Emo nu este o inventie noua. Daca nu cunoastem istoria “trend-ului” si ne raportam strict la mediatizarea de care a avut parte in ultima vreme in presa romaneasca, suntem tentati sa gandim ca Emo te numesti doar atunci cand esti trist (eventual fara rost sau doar pentru atrage atentia), pentru ca te-a parasit prietena, pentru ca asculti melodii triste, pentru ca te imbraci bizar etc. Multe dintre aceste “etichete” sunt insa departe de adevar.

Emo este, la baza, un stil inrudit cu muzica punk. In anii ‘80 acest termen era folosit in SUA, in special in zona Washington-ului, pentru a defini stilul trupelor care cantau hardcore punk. Termenul a deviat ulterior in ceea ce s-a numit emocore si era caracteristic pentru cele cateva trupe din Washington care abordau asa-numitul emotion punk, adica punk melodic. Astfel, emo a devenit un cuvant care descria acest trend muzical, specific vremii respective.

Ian MacKaye si Guy Picciotto, doi dintre veteranii hardcore punk au renuntat spre sfarsitul anilor ‘80 la acest gen de muzica, sub pretextul ca stilul incita la foarte multa violenta, opinii confirmate si de atitudinea fanilor la concertele de profil.

Ian si Guy au hotarat ca acest tip de muzica mai poate fi exploatata si, astfel, dupa cativa ani in care au studiat intens si au reusit sa aduca influente din diferite genuri in muzica pe care o compuneau, in vara anului 1985 isi prezinta noile melodii emocore in cadrul festivalului “Revolution Summer”. Succesul a fost neasteptat de mare, iar pana la sfarsitul anilor ‘80 multi dintre fanii celor doi artisti catalogau aceasta “noua muzica” ca facand parte dintr-un curent nou: Emo.

La inceputul anilor ‘90, dupa multe incercari de a combina mai multe influente, se naste si stilul muzical “indie”, derivat din miscarea Emo a anilor ’80 si rezultand apoi in “indie emo”. Trupe precum Sunny Day Real Estate sau Texas Is The Reason au promovat acest stil melodic, ale carui adevarate origini erau in muzica punk.

Astfel, la mijlocul anilor ‘90, termenul Emo era destul de folosit, dar nu mai definea doar un anumit gen de muzica sau o anumita miscare, ci un buchet de genuri combinate, cu raspandire destul de larga in intreaga lume, dar la nivel underground.

Probabil un moment cheie a fost lansarea albumului Diary a trupei Sunny Day Real Estate, in anul 1994, album care i-a asigurat trupei un succes similar cu cel al trupelor Nirvana sau Soundgarden in acel an. Astfel, curentul Emo intra in atentia publicului larg, devenind comercial. Piese cu substrat melodic, avand in general mesaje care atrageau atentia asupra tranzitiei emotionale din perioada adolescentei, a trairilor nuantate din aceasta etapa a vietii si implicit asupra comportamentul tinerilor in societate - perioada adolescentei fiind cea mai putin exploatata in muzica pana ala acea vreme.

Dupa succesul rasunator al celor de la Sunny Day Real Estate multe alte trupe au inceput sa compuna in acest stil contribuind la raspandirea curentului Emo in toata lumea.

Un al treilea val al trend-ului este prezent acum, de la sfarsitul anilor 2000, cand la nivel muzical se introduc influente “grunge”, probabil mostenirea lasata muzicii de Nirvana.





Termenul Emo mai nou este folosit in primul rand pentru a descrie o anumita atitudine, reflectata si in stilul vestimentar adoptat de unii tineri. Denumirea provine de la "emotional", notiunea de baza a unui curent care incurajeaza sentimentele extreme, precum melancolia si depresia. De multe ori copiii Emo au tendita sa se urasca, sa se considere inferiori celor din jur, sa fie aspri cu ei insisi, toate acestea culminand, uneori, cu tentative de sinucidere.

Multi romani au aflat de generatia Emo recent, cand o fetita de doar 12 ani s-a aruncat de la etajul 10 al unui bloc din Capitala. Se pare ca aproximativ 3.000 de tineri romani sunt adepti ai acestui curent in tara noastra.

Vestitele coafuri drepte, orientate intr-o parte sau in alta a capului, parul lung acoperind ochii, dar si pierce-urile prezente pe fata, blugii stramti si hainele colorate, cu diferite marimi de carouri, accesoriile metalice care ies in evidenta, vocabularul specific sunt cateva dintre elementele care confera cuiva statutul de… Emo. Pe de alta parte, tristetea exagerata si atitudinea de protest a cuiva la adresa familiei sau a societatii, care nu par sa accepte astfel de manifestatii sau comportamente sunt catalogate in mod gresit ca fiind Emo.
__________________

VW BORA NUVOLARI by Xel'Naga
SEAT LEON CUPRA by Xel'Naga

contact: 0722 805 963 or 0752 805 963
contact mail: cosmingabrielphotography@yahoo.ro
contact web: www.facebook.com/CosminGabrielPhotography
Xel'Naga is offline  
Old 17-06-08, 00:05   #147
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

multumiri pt istoricul asta, il citisem pe undeva acum vreo cateva luni, pe un blog daca nu ma insel, dar nu il mai gasisem, se pare ca sursa ta a fost mai vigilenta decat mine
aleks is offline  
Old 17-06-08, 02:16   #148
quick_silver

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 447
Default Re: O zi din viata unui emo kid

ma fac si eu emo deala ))
quick_silver is offline  
Old 17-06-08, 02:47   #149
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default Re: O zi din viata unui emo kid

Am tot evitat să-mi spun părerea despre acest "curent" (măcar de-ar fi 380v), da' acum sunt deprimat () şi nu mai pot îndura.

Partea I-a
Am un prieten care s-a transformat în emo peste noapte... pur şi simplu ! Şi-a lăsat păru' să crească, şi-a făcut freză într-o parte, a început să-şi îndrepte păru' cu placa, s-a vopsit din şaten, blond, ca apoi să devină brunet (în condiţiile în care e alb ca brânza), a dat-o în tratamente pentru păr, ca apoi să devină... deprimat ! :shocked:

Frate, cum să fii deprimat când ai apartament cu 3 camere în care stai singur, iar mă-ta cu tac-tău îţi dau bani câţi vrei, să faci ce vrei cu ei ? Cum să fii deprimat când tac-tău îţi spune "ia tată permisu', că-ţi cumpără tata Passat ultimu' model" ?

Îl întreb "X, ce ai mă de te-ai transformat aşa?" şi-mi spune "da' cum vrei să fiu mă când toată lumea mă respinge?" şi întradevăr, toată lumea îl respinge, pentru că nu mai e acelaşi prieten pe care eu, cel puţin, îl cunosc de 10 ani. Mai în glumă, mai în serios, îl ameninţam "lasă mă, că ne îmbătăm noi o dată şi te tundem, 'ţi-ar mă-tă a dracu'" şi replica "păi ce, sunteţi netăiaţi ?" WTF, noi glumeam iar el vorbea serios.

După o perioadă, s-a certat cu părinţii care au încetat să-i mai umple buzunarele cu bani şi a trebuit să se angajeze, da' să vedeţi belea, că nu-l angaja nimeni cu moaca de dereglat psihic pe care o avea. Şi ştiţi ce-a urmat? A devenit mai deprimat!

La un moment dat i-a venit strălucita idee să-şi cumpere pistol. Vă spun sincer, m-a bufnit râsu' instantaneu şi m-am apucat să fac un pic de caterincă de el. La modu'... "pentru ce-ţi trebui mă mafiotule ţie pistol? Eşti vreun cap al lumii interlope şi îţi trebuie protecţie?". Omu' a zis că pleacă - împreună cu un alt prieten - să-şi cumpere ţigări, deşi nu mai fuma de câteva luni, dar nu s-a mai întors. Tipu' cu care plecase mi-a zis că s-a pus pe plâns, pentru câ l-am luat eu peste picior şi a plecat acasă, ca e deprimat.

A ajuns să vorbească cu "somnic", "papică", şi-a apărut inclusiv cu status emo pentru messenger, care arată ceva de genu' (-_\\\

Ce-am scris mai sus este cât se poate de true (nu tru) !

Partea a II-a
Cel mai bun prieten al meu începuse să se transforme. Adoptase freza de emo, cu care-i stătea oribil (my opinion). L-am batjocorit - da' omu' ţine la d'astea - şi n-a mers. M-am aliat cu maică-sa şi tot n-a mers. A trebuit să vină taică-său, în concediu, din străinătăţuri ca să-şi scurteze un pic păru'. Apoi, acum vreo săptămână, m-am trezit cu el tuns ca un om normal. Deci sunt şi cazuri remediabile.
__________________
DelSol D13Z6

Last edited by Gabi; 17-06-08 at 03:01.
Gabi is offline  
Old 18-06-08, 20:24   #150
Xel'Naga

Presedinte STREET ZONE

Stage 5
 
Xel'Naga's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 3,650
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[VW]
[SEAT]
[Street Zone]
[Toyota]
[4Rally]
Arrow Re: O zi din viata unui emo kid

Quote:
Originally Posted by aleks View Post
multumiri pt istoricul asta, il citisem pe undeva acum vreo cateva luni, pe un blog daca nu ma insel, dar nu il mai gasisem, se pare ca sursa ta a fost mai vigilenta decat mine

ai fi foarte surprins din 350 de mailuri zilnice , cate ciudateni primesc !! si este vorba de e-mail de la munca , nu cel personal !!
Xel'Naga is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -