Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-05, 22:01   #31
kat_drive

Stage 1
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 13
Default

Eu tare mult as vrea serios acum o autostrada in romania. Una dar buna si fara limita de viteza. A sa nu uit as mai vrea draga Mos craciun sa le dai la toti pulitaii trotinete si caciulite cu fundite.
kat_drive is offline   Reply With Quote
Old 17-04-05, 19:31   #32
tre

Stage 5
 
tre's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 1,872
Default

...cu fundite rosii. si nuaptea sa fie reflectorizante.

cand aveam 15-16 ani si eu injuram ca nu e si la noi voie sa iei carnetu la varsta aia si-asa. acum insa, cand vezi cati dilii is pe strazi ti-e si frica sa mai iesi cu masina. mai mult, daca masina e a ta si nu a firmei te imbolnavesti de nervi.

poate ca nu-i totusi asa importanta varsta. poate ca ar trebui sa fie mai severe conditiile de examinare, mai bine gandite de fapt, nu mai severe.

tare flashu. am fost si eu in italia. treceam numai pe trecerile de pietoni dar degeaba, de la scuter pan' la passat unu nu oprea!
__________________
"it's of bad taste not to mod your evo"
tre is offline   Reply With Quote
Old 04-06-05, 00:42   #33
Cyber_cat

Stock
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 4
Default

Am auzit k se va introduce si o chestii misto dupa parerea mea ...
Dak dai peste unu care nu era pe trecerea de pietoni nu esti tras la raspundere si in plus dak ala mai traieste trebuie sa-ti repare si pagubele masinii...
Cyber_cat is offline   Reply With Quote
Old 10-07-05, 10:15   #34
snip3r

Stage 2
 
snip3r's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 50
Default

Asta asa este. Soseaua va fi pentru masini si trotuarul pentru pietoni. Pietonul nu va mai avea privilegiul de a umbla fleaura pe sosele, ci va folosi doar zebrele si se va asigura inainte.

Dar ati auzit si de gramezile de aberatii din noul cod rutier? Citeam saptamana asta (miercuri sau marti in Jurnalul National), ca Basescu a respins noul cod rutier pentru ca nu i-a convenit anumite puncte:
1. Daca imprumuti masina cuiva si acela are accident, tu esti raspunzator. Exceptie doar daca ai instiintat inainte politia si ai document ca dovada ca mai foloseste si altcineva acea masina. Adica eu iau masina tatalui, omor pe unul pe trecerea de pietoni, si tata o sa faca pushcarie in locul meu. Mi se pare aberant.
2. Daca esti incepator si esti implicat intr-un accident ti se suspenda permisul o luna, fie ca este vina ta sau nu. Bai fratilor, eu am impresia ca tara asta este condusa de idioti. Cum pwoola mea au judecat aia cand au facut noul cod rutier? Ca sigur in UE nu exista astfel de articole in cod. Bine ca macar Basescu mai judeca putin, si si-a dat seama de tampeniile puse acolo pe post de litera de lege.

Si daca deviem subiectul de la codul rutier la alte legi tampite...va garantez ca o sa umplem pagini intregi si tot nu o sa apucam sa dezbatem toate erorile pe care le fac cei de la carma statului.
snip3r is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -