Go Back   Forum 4Tuning > Diverse > Divertisment

Divertisment Glume, imagini amuzante, stiti voi, orice starneste rasul.

Reply
 
Thread Tools
Old 15-01-05, 01:11   #16
mihutz_b

Stage 5
 
mihutz_b's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Posts: 1,283
Default

Mah, omul era fer convins de ce zicea...n-am stat sa citesc chiar tot, poate era dus cu sorcova....dar ai vazut vreo poza?
mihutz_b is offline   Reply With Quote
Old 15-01-05, 08:11   #17
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

nu exista poza. respectivul era dus cu pluta si a primit ban pana la urma din mai multe motive .
georgeb is offline   Reply With Quote
Old 15-01-05, 09:07   #18
GolfuletzS
NoSpeedLimit Romania Club Member

Stage 5
 
GolfuletzS's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 5,385
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[Design Team]
Default

moama la 190 km/h oltictu se dezintegra :P no ofens (daca asha se scrie :P )
GolfuletzS is offline   Reply With Quote
Old 22-01-05, 01:17   #19
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

Quote:
mySQL error: Can't connect to local MySQL server through socket '/var/run/mysqld/mysqld.sock' (2)
mySQL error code:
Date: Saturday 22nd of January 2005 02:20:44 AM

cred ca ma sticam de ras daca reuseam sa citesc si eu ce scria acolo
LaMishto is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 12:10   #20
CataNOS

Stage 5
 
CataNOS's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 1,376
Default

LaMishto ia aici tata, sa te strici d ras:

Ii ziceam \"Glontul\" deoarece avea goneta mare, am prins cu ea pe Bucuresti-Ploiesti 190km/h pe vitezometru, dar nu stiu cat aveam in realitate, dar stiu ca atunci cand vitezometrul la 100km/h, de fapt aveam 97.3km/h (masurat cu GPS), deci cam 180km/h reali aveam...

La plecare la semafor:
a I-a - 50km/h
a II-a - 105km/h
a III-a - 140km/h
a IV-a - 190km/h

Modificari:
-carb dublu corp cu compresor electric facut de mine
-discuri ventilate fata-spate sport (avea originale pe fata discuri ventilate, dar la cutia de viteze - tampit sistem, rupeai planetarele la frane tari)
-pompa benzina cu regulator de presiune reglat la 1.4 bar
-filtru aer de Boeing 707 (pt cei care nu stiu, se potriveste PERFECT in cutia filtrului de aer de Dacie Berlina, are aceleasi dimensiuni, doar ca elementul filtrant este format din 2 site cu gauri de 5 microni - nu se schimba niciodata, doar se spala cu jet de apa - cumparat de pe net cu 215$ - o mai am si acuma, e ca noua - nu am vrut s-o vand cu masina)
-Sincroane, placa presiune, rulment si disc de ambreiaj Zeno Racing - 40$
-ABS by Bosch - 75$
-aprindere electronica asistata de microprocesor, cu senzori Hall si de presiune diferentiala dubla - made by mine
-Bare torsiune sport - 50$
-Amortizoare magneto-reactive, nush cum dreacu le spune - super - pana le-am rupt prin gropile mult iubitei noastre tari - 0$
-Pistoane conice, chiulasa prelucrata la strung, pentru a mari compresia la 1:14.8, axe cu came, supape sport, sistem ungere ulei cu tiraj fortat, electric, etc... -cca 150$
-am facut mai multe, dar nu mai tin minte...

Am investit in masina asta peste 500$.... pana am vandut-o anul trecut

Asta e motivul pentru care i-am pus numele asta.
Bafta

Ov, uite descrierea amortizorului:
Lichidul circula liber intre cele 2 camere de-a lungul unui canal in piston, in jurul canalului existand o bobina ce este conectata la o alta bobina situata in afara camerei, prinsa de piston. De corpul amortizorului este atasat un magnet permanent. La deplasarea pistonului, bobina de jos se misca, generand un curent electric transmis bobinei de sus ce va genera un camp magnetic direct proportional cu viteza de deplasare a pistonului, facand ca lichidul din piston sa isi modifice vascozitatea, in sensul ca ea creste odata cu cresterea vitezei de deplasare a pistonului.

Ov, pe aceste amortizoare NU AM DAT NICI UN LEU, le-am primit cadou prin '99 de la un foarte bun prieten american de ziua mea, nu stiu cat a dat pe ele... Dar are bani omul....

Cat despre ABS, este un ABS hidraulico-inertial, prin 1997-1998 se gaseau la o firma prin Militari, la Service-ul Daewoo de vis-a-vis de Apaca, nu stiu daca mai au si acuma. Cert este ca vindeau ABS-uri pentru Dacii (Berline) si Oltcit! Daca te duci acolo sa intrebi, ai sa vezi ca au avut... Asta daca nu au si acuma...

Iar despre filtrul de aer, cred ca tu ai impresia ca la motoarele de avion el trebuie sa fie IMENS, dar nu este deloc asa!!! Filtrul de aer are EXACT aceleasi dimensiuni ca cel de dacie, cilindric. Maine am sa ii fac o poza... Daca ai 200EUR, ti-o vand!!! Iti dau si actele, ai sa vezi ca sunt de la Boeing luate. Uite, mi-ai dat o idee, o sa postez un anunt cu filtrul asta de vanzare. Te asigur ca se simte altfel masina cu filtrul asta fata de clasicul filtru cu hartie. Filtreaza mai bine, debitul de aer este MULT mai ridicat, practic este ca si cum nu ai avea nici un filtru pe masina! Filtrul ala nu il schimbi niciodata. O data la 5000-10000km il scoti si bagi furtunul cu apa si gata!!! Este format din 4 site cu gauri de 2 microni diametru, este 100% metalic. Am si un filtru de ulei pentru dacie, tot de la Boeing luat, daca nu ma insel. Nici ala nu se schimba niciodata. Se spala. Ma uit prin boxa si iti spun. Am dat 125$ pe el. Cine este interesat de filtre, sa dea mesaj pe private... Merita!

la carb si la ABS nu am cu sa fac poze, ca le-am vandut cu masina.

Ne mai vedem...
CataNOS is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 14:13   #21
LaMishto
Crazy Drivers Members

Stage 5
 
LaMishto's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 514
Member of:
[Crazy Drivers]
[Mitsubishi]
Default

lasa ma ca maine imi pun si yo motor de concorde.. sa vezi ce o sa iasa.. o sa schimb a IIa la 250 la ora
__________________
Membru Fondator
A.C.S. Crazy Drivers Romania
GPL Forum
Latest News on Supercars
Romanian Mitsubishi Enthusiasts
LaMishto is offline   Reply With Quote
Old 26-02-05, 14:35   #22
georgeb

Stage 5
 
georgeb's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 517
Member of:
[Observator 4tuning]
Default

lasati-l pe om in pace !

sufera de mitomanie ! este o boala !
georgeb is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -