Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Alte discutii Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-07, 19:20   #1
furball

Stock
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2
Default Space Star

Hei, oameni buni, as vrea sa-mi iau un Space Star diesel 1.9 GDI mai vechiut (2000-2003) din Jarmania, da' nu stiu urmatoarele:
- cum e cu taxa? E doar taxa aia de caca sau si taxe vamale mai mari (nu cred ca e facuta in UE)? Si, ca veni vorba, cum se calculeaza taxele vamale?
- cat pot sa circul cu ea aici cu numere de strainataturi? O luna? Doua?
- daca are cineva un astfel de gen de automobil, e multumit/dezamagit? Cu atat mai mult cu cat consumul dat e de 5.5 la suta, ceea ce mi se pare minuscul pentru un monovolum.
Multumesc! 'ai, pa!
furball is offline   Reply With Quote
Old 06-01-09, 13:46   #2
jonny_racers

Stock
 
jonny_racers's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 3
Thumbs up Re: Space Star

Quote:
Originally Posted by furball View Post
Hei, oameni buni, as vrea sa-mi iau un Space Star diesel 1.9 GDI mai vechiut (2000-2003) din Jarmania, da' nu stiu urmatoarele:
- cum e cu taxa? E doar taxa aia de caca sau si taxe vamale mai mari (nu cred ca e facuta in UE)? Si, ca veni vorba, cum se calculeaza taxele vamale?
- cat pot sa circul cu ea aici cu numere de strainataturi? O luna? Doua?
- daca are cineva un astfel de gen de automobil, e multumit/dezamagit? Cu atat mai mult cu cat consumul dat e de 5.5 la suta, ceea ce mi se pare minuscul pentru un monovolum.
Multumesc! 'ai, pa!
dak o ieidin germania si masina e fabricata in state sau japonia etc taxele vamale au fost platite o data cand a fost introdusa in europa asa k trebuie platita doar taxa de mediu cand o inscriiii la noi si bafla
jonny_racers is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -