Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Alte discutii Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 23-01-14, 11:19   #1
alyeg3
Honda Driver

Stage 3
 
alyeg3's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default ajutor cumparare eclipse 2000 gs

vreau sa cumpar un eclipse 2000gs,de prin 98/2000,varianta europeana.
imi place masina asta la nebunie,si mai este si destul de rara la noi deci inca un bonus pentru mine.masina o sa o aduc din germania si intentionez sa vin cu ea pe roti,asta pentru placerea mea!
la ce sa fiu atent cand o cumpar,care sunt problemele ei,orice sfat sau detaliu ca sa nu imi iau o mare teapa mi-ar fi de ajutor.
si o alta intrebare....pe varianta asta europeana s-a pus 4x4 sau caut prea multe?
alyeg3 is offline   Reply With Quote
Old 05-02-14, 15:31   #2
johny_vip

Stage 5
 
johny_vip's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 353
Default Re: ajutor cumparare eclipse 2000 gs

din 2000 e deja alta generatie.....
in ce priveste masina.....cam cati bani esti dispus sa dai pe ea??...una draguta si curata sub 4000 cred ca nu o iei....vorbim de gs-ul simplu......pentru varianta gt ai nevoie de ceva mai multi bani.....in ceea ce priveste varianta gsx(4x4, 2.0 turbo)......foarte mici sanse sa gasesti....sunt extrem de rare....trage un ochi pe topicul meu.....:l
https://forum.4tuning.ro/131-masina-m...lipse-gsx.html
johny_vip is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 09:52   #3
alyeg3
Honda Driver

Stage 3
 
alyeg3's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: ajutor cumparare eclipse 2000 gs

Quote:
Originally Posted by johny_vip View Post
din 2000 e deja alta generatie.....
in ce priveste masina.....cam cati bani esti dispus sa dai pe ea??...una draguta si curata sub 4000 cred ca nu o iei....vorbim de gs-ul simplu......pentru varianta gt ai nevoie de ceva mai multi bani.....in ceea ce priveste varianta gsx(4x4, 2.0 turbo)......foarte mici sanse sa gasesti....sunt extrem de rare....trage un ochi pe topicul meu.....:l
https://forum.4tuning.ro/131-masina-m...lipse-gsx.html
model ca a tau vreau....am vazut ca sunt rare astea turbo tocmai de aia nici nu caut....ca pret de cumparare ma gandeam la un 5,6 mii....dar m-ar interesa sfaturi sa stiu stiu ce sa cumpar....au vre-o boala la motor ceva sa nu ma trezesc ca raman cu ia pe dreapta in drum spre casa.....si la capitolul piese,se gasesc la noi?stiu ca pot da comanda din state dar daca este ceva ce trebuie schimbat urgent gasesc si pe la noi?
alyeg3 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 20:54   #4
ocs82

Stage 3
 
Join Date: Nov 2012
Posts: 78
Member of:
[Nissan]
[Mitsubishi]
Default Re: ajutor cumparare eclipse 2000 gs

Quote:
Originally Posted by alyeg3 View Post
model ca a tau vreau....am vazut ca sunt rare astea turbo tocmai de aia nici nu caut....ca pret de cumparare ma gandeam la un 5,6 mii....dar m-ar interesa sfaturi sa stiu stiu ce sa cumpar....au vre-o boala la motor ceva sa nu ma trezesc ca raman cu ia pe dreapta in drum spre casa.....si la capitolul piese,se gasesc la noi?stiu ca pot da comanda din state dar daca este ceva ce trebuie schimbat urgent gasesc si pe la noi?
motorul 4g63 este unul dintre cele mai fiabile motoare in 4 pistoane,deci daca masina pe care vrei sa o cumperi are tipul asta de motor ,atunci ii trebuie apa-paie-si bataie,daca tot vrei sa dai 5-6 mii pe un eclipse generatia a-2-a macar ai rabdare si cauta unul turbo 4x4,nici nu suporta comparatie cu unul aspirat...cat despre piese gasesti usor tot ce iti trebuie pe aftermarket,sau chiar si pe original la al padrino
ocs82 is offline   Reply With Quote
Old 06-02-14, 21:13   #5
alyeg3
Honda Driver

Stage 3
 
alyeg3's Avatar
 
Join Date: Dec 2012
Posts: 79
Member of:
[Honda]
Default Re: ajutor cumparare eclipse 2000 gs

Quote:
Originally Posted by ocs82 View Post
motorul 4g63 este unul dintre cele mai fiabile motoare in 4 pistoane,deci daca masina pe care vrei sa o cumperi are tipul asta de motor ,atunci ii trebuie apa-paie-si bataie,daca tot vrei sa dai 5-6 mii pe un eclipse generatia a-2-a macar ai rabdare si cauta unul turbo 4x4,nici nu suporta comparatie cu unul aspirat...cat despre piese gasesti usor tot ce iti trebuie pe aftermarket,sau chiar si pe original la al padrino
Am gasit destule...problema e ca sunt in america....si trec peste costul adusului si inmatriculat,da nu pot sa trec peste(habar nu am ce cumpar)....
alyeg3 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -