Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Alte discutii Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 08-11-06, 09:10   #1
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default date despre evo9

Am si eu 3 intrebari:
1. citi litri are rezervorul la Evo9? La celelalte lancer-uri are 55l, ceea ce e mai putin decit la actualul meu Citroen C4 1.6i (care are rezervor undeva in jur de 60), si parca nu m-ar incinta prea mult sa scada asa tare autonomia (acum fac cam 580-630km prin oras, cu evo9 as face cam 350).
2. ce greutate are evo9? Nici asta nu am gasit in listele cu date tehnice de pe la noi.
3. Desi e un forum de mitsubishi, va intreb totusi, sper sa puteti fi obiectivi: ce motive as avea sa aleg evo9 si nu impresa wrx sti in afara de faptul ca impreza are 265CP la 2.5litri iar evo9 are 280 la 2.0litri? ...si, in afara de faptul ca evo9 arata clar mai bine? ...si in afara de faptul ca, e posibil sa aiba mai multi CP pe tona (doar ca nu stiu greutatea sa vad exact asta)?
mituc is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 12:01   #2
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: date despre evo9

Are tot 55 l si EVO 9.
Greutatea am gasit in japonia la EVO 9 GSR 1410 kg.
Impreza este mai grea cu 60 de kg.
Acum un bun prieten are EVO 9.
AM canatrit-o si masina are 1470 de kg.

Si Impreza 2006 are tot 280 de bhp.
Cel mai bine ar fii sa vezi niste filme de la japonezoi,este o emisiune super :
BEST MOTORING !

Pana la urma alegi ce crezi tu ca doar pt. tine e.
DAr sa nu plangi daca alegi Impreza si o sa te MUCIFICE un EVO
__________________
EVO REDEFINES CORNERING !
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 09-11-06, 12:11   #3
EVOLUTION8

Stage 5
 
EVOLUTION8's Avatar
 
Join Date: Jul 2004
Posts: 1,057
Default Re: date despre evo9

https://www.4tuning.ro/gal/displayima...bum=443&pos=90

Ai aici un film de la o cursa de la Orada.
EVO 9 de mai sus cu:
Al doilea catalizator dat jos(atat)

STI 2006:Evacuare completa goala,POP off atmosferic si cred ca si soft(mai greu cu sondele labda daca nu avea soft.)

Rezultatul il vezi si tu.
EVOLUTION8 is offline   Reply With Quote
Old 26-12-06, 01:04   #4
LAV77
Mitsubishi Driver

Stage 5
 
LAV77's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 389
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: date despre evo9

Filmul spune tot...eu am fost acolo si am vazut..evo era net superior din toate punctele de vedere....
LAV77 is offline   Reply With Quote
Old 22-10-07, 20:51   #5
FreaK_Bv

Stage 5
 
FreaK_Bv's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 851
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[SKODA]
Default Re: date despre evo9

Salut...
Am tot cautat pe net si nu am gasit nicaieri...daca pueti voi sa ma ajutati va rog frumos....unde pot gasi UN CAR CONFIGURATOR PENTRU MITSUBISHI?!?!?! de unde pot lua o oferta de pret cu absolut tot?
multumesc anticipat!
__________________

Apasa pedala de acceleratie cu grija...viteza ucide

Range Rover Sport HSE---> 3.6HSE ---> 272CP+
FreaK_Bv is offline   Reply With Quote
Old 23-10-07, 11:53   #6
mituc

Stage 5
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 329
Default Re: date despre evo9

http://www.mitsubishi-motors.ro/
http://www.mitsubishiiasi.ro/

insa ca si la alte japonezoase (mazda, honda, etc) nu prea ai multe de configurat pentru ca vin in variante de echipare.

Last edited by mituc; 23-10-07 at 11:57.
mituc is offline   Reply With Quote
Old 09-12-07, 14:23   #7
CYBERBOB

Stage 3
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 111
Default Re: date despre evo9

ia vezi aici! http://www.carfolio.com/search/resul...ncer+evolution

sper sa-ti fie de folos! bafta!
CYBERBOB is offline   Reply With Quote
Old 28-02-13, 20:30   #8
FlaviuBossMan

Stock
 
Join Date: Feb 2013
Posts: 1
Default Re: date despre evo9

Mie ce imi place la evo-uri este faptul ca desi motorul este mai mic decat cel de la sti-uri este ceva mai rapid , consumul este aproximativ egal si poti scoate mult mai multi CP, motorul fiind mult mai flexibil pentru modificari de ex : un motor de evo9 tunat de Buschur Racing face destul de usor 1/4 mile in 10 sec (poate si mai putin de 10 sec ) greutatea fiindu-i neschimbata pe langa cand motorul de la sti modificat face destul de greut 1/4 mile in 11 sec.... Pentru evacuare ar fi destul de cool sa-ti instalezi un cut-out ( pt ca probabil atunci cand esti obosit nu vrei sa-i amplifici maraitul motorului , ci din potriva ti-ar face bine cat mai multa liniste ) sau daca vrei neaparat sa te auda tot cartierul ti-ar fi de folos straight pipe-ul . Pentru exterior ar arata bine un kit aftermarket mare de frane Brembo sau Endless (chiar daca ai frane Brembo din fabrica) cu discurile de frana gaurite , un spoiler/eleron gen "2Fast 2Furious" si un body kit nu foarte foarte complex . Mai multe idei despre interior insa ma opresc aici pt ca nu vreau sa te plicisesc... . Sper sa-ti fi fost de folos ceea ce ti-am spus acuma. Te Salut

P.S. Si mie imi plac mult Evo-urile 9 (de doua luni imi tot caut unul de pe mobile.ro si autoscout24 pt a cumpara unul)
FlaviuBossMan is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -