Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MITSUBISHI > Zona tehnica Mitsubishi

Zona tehnica Mitsubishi Zona tehnica, secrete, tips&tricks Mitsubishi

Reply
 
Thread Tools
Old 27-09-12, 16:46   #1
andrei_znp

Stage 5
 
andrei_znp's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 355
Default Problema ciudata la masina

Salut,
Va scriu cateva randuri in speranta ca voi putea gasi solutia alaturi de voi la masina mea. Detin un model Proton Persona 420 TD (Mitsubishi Lancer 1996 2.0 Tdi - aceeasi masina pana la partea din spate). Aceasta "bestie" o am de cativa ani si sunt foarte multumit,pot spune ca tin foarte mult la ea si nu as inlocui-o cu nici un alt model. Insa de anul trecut ceva ciudat se intampla. In momentul in care ajunge la turatia de 2000 Rpm incepe sa se sacadeze putin (exact senzatia unei dacii pe benzina cand ii da in nas), apoi dupa ce trece de turatia aceasta se comporta normal. Mentionez faptul ca daca o conduc intr-un mod mai sportiv..nu se simte nimic... Aceasta problema am avut-o anul trecut pana cand la un moment dat (in iarna) mi s-a rupt distributia... Intr-un final am inlocuit chiulasa, am inlocuit un semicuzinet axial(aparent a fost rupt), am schimbat curele, ulei + cateva pompe. Dupa reconditionare masina s-a comportat foarte frumos, nu am mai avut probleme pana in acest moment cand s-a racorit putin afara, iar atunci cand este masina rece...din nou la 2000 Rpm incepe usor sa se simta sacadarea...(un mod mult mai redus dar ma gandesc la faptul ca va avansa din nou)... Nu stiu ce sa ii mai fac...de aceea va rog...daca a mai trecut cineva prin aceasta situatie sa imi dea un sfat o idee...ma gandesc sa nu fie o problema de la turbina(probabil la 2000 rpm o declanseaza...)
Apreciez orice intentie de a ma ajuta
Multumesc
andrei_znp is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -