Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-06-08, 21:43   #16
yntisar24

Stage 4
 
yntisar24's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 278
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

bah nu mai intrebati ce??cum ??? se face daca nici macar nu avetzi de gand sa facetzi ceva in privinta a ceea ce intrebati ...toti puneti intrebari dar nu se vede nimik....numai habarnavisti ....vretzi totul mok daca se poate ....sute de cai cu zero bani si fara sa depui efort....e bine nu se poate asa .....mai stati si nemancatzi sau dezbracati si modificati-va masinile cum stiti voi mai bine ...si punetzi intrebari atunci cand chiar vretzi sa facetzi ceva !!!!
yntisar24 is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 22:31   #17
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by yntisar24 View Post
bah nu mai intrebati ce??cum ??? se face daca nici macar nu avetzi de gand sa facetzi ceva in privinta a ceea ce intrebati ...toti puneti intrebari dar nu se vede nimik....numai habarnavisti ....vretzi totul mok daca se poate ....sute de cai cu zero bani si fara sa depui efort....e bine nu se poate asa .....mai stati si nemancatzi sau dezbracati si modificati-va masinile cum stiti voi mai bine ...si punetzi intrebari atunci cand chiar vretzi sa facetzi ceva !!!!
dar de unde stii tu ca baiatu care a deschis topicul nu vrea sa faca ceva??nu inteleg de ce trebuie sa vorbesti mereu aiurea(cam pe toate topicurile)si nu poti sa dai si u un sfat concret??tie nu tia spus cineva vand ai vrut sa faci ceva la masina sau ai facut totu din capu tau???
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 22:53   #18
yntisar24

Stage 4
 
yntisar24's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 278
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by RobertRFG View Post
dar de unde stii tu ca baiatu care a deschis topicul nu vrea sa faca ceva??nu inteleg de ce trebuie sa vorbesti mereu aiurea(cam pe toate topicurile)si nu poti sa dai si u un sfat concret??tie nu tia spus cineva vand ai vrut sa faci ceva la masina sau ai facut totu din capu tau???
stiu eu ...ca majoritatea intreaba ....doar de dragul de a intreba putini sunt cei care si fac ceva iar ca sa-ti dai seama este usor.....iti trebuie putin fler....si ce imi place la voi cel mai mult ??sti??ca atunci cand modifici o masina ..intrebarea cea mai stupida este cat baga si cat consuma sa nu mai zic cand auziti cat costa ????si da cam pe toate topicurile ma iau de voi cei care pierdetzi vremea pe aici fara s punetzi mana la treaba suntetzi niste aplaudici !sfaturi nu dau ca sunt scumpe ......ce sfat sa dau cand voi nu stiti in ce parte se strange un surub??? sa nu vb de pus pinionul la delcouasa ca eu nu imi schimb parerea ....si eu am luat totul de-a gata .....la mine la masina)
yntisar24 is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 01:49   #19
BV19SPC

Stock
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 6
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

salut am o berlina din 2004 ce merge sa pun pe ea sa trec la 4 prezoane?
BV19SPC is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 07:47   #20
Bogyciu

Stage 5
 
Bogyciu's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 2,580
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Citeste putin in spate...
Si inca ceva baietii "rai" de Bucuresti... daca voi ati facut o inovatie, si v-a iesit ceva cum trebuie, de ce sa nu indrumi si pe altul care vrea sa isi faca? Si pun pariu ca daca vine unul cu banii in buzunar tot nu i-ati face nimic, numai asa, sa vada lumea cat de tari sunteti voi si cat de mult va "idolatrizeaza" ceilalti... WTF boys, nu voi ati inventat roata... Nu inteleg, ce era asa greu sa zici: tamburi de Reno 18 pe spate, daca ai punte cu tamburi mari pe spate si pe fata fuzeta de papuc (nu neaparat Diesel, sunt si 1,6 in 5 prezoane) regaurita, sau un hibrid intre fuzeta de nova si papuc, etrier, port etrier. disc ventilat de Nova/Supernova/Solenza. Planetarele nu stiu sigur daca sunt obligatorii...


Iar postul o sa ramana aici, si pe viitor din 50 care citesc poate unul chiar se apuca de facut ceva...
In loc sa facem posturi constructive, facem misto sa ne amuzam 2 min de cat de "slabi" sunt unii...

NU am vrut sa atac pe nimeni cu acest post, doar doar obtin o comunicare mai "friendly", dar ma indoiesc, in urmatoarele posturi sunt sigur ca o sa se gaseasca cineva care sa imi umple frigideru, dar asta e... imi asum riscul.

PS, Pt baietii noi pe forum, care vor sa afle cate ceva, CITITI fratilor, eu am stat pe forumu asta un an pana sa fac primul post, sunt f multe posturi cu informatii folositoare, si de 10.000 de ori mai multe posturi inutile, totul e sa aveti rabdare si sa cautati, in cele din urma o sa gasiti ce va trebuie.


Numai bine!
Bogyciu is offline   Reply With Quote
Old 11-11-09, 08:34   #21
brownshark

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 2,145
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

RobertRFG ; care ar fi pb concrete p fata la inlocuirea fuzetei cu cea d R18 ? merci.
brownshark is offline   Reply With Quote
Old 12-11-09, 22:25   #22
adrian_YLI

Stage 5
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 559
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

imi cer scuze ca ma baga asa ...........
eu am o dacie pe nume YLI si am montat pe ea fuzeta de dacie cu rulment de papuc diesel si planetare; facut la strung cu butuc de nova sau supernova cand am avut motor de 1.4 gtt aveam frane de supernova adica discuri si etrieri iar acum am alte discuri mai mari
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Image014.jpg
Views:	174
Size:	235.7 KB
ID:	1173466  
adrian_YLI is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:27   #23
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Va multumesc la toti cei care au postat parerile aici insa am gasit o metoda foarte buna fara sa schimb absolut nimik numai ca trebuie neaparat sa umfli aripile cu cel putin 5 cm ... este vorba de niste ... distantiere facute la strung dar cu 4 - 5 -6 7 cate prezoane vrei... momentan nu va pot arata nimik nu sunt in tara sunt dupa banuti la anu cand ajung in tara va tin la curent cu toata operatiunea de tining mc frumost pt sfaturi pa pa
piticku is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:28   #24
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

scuze „tuning”
piticku is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:33   #25
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

ce spui tu acolo se numesc flanse. si se gasesc undeva pe la 200 lei toate 4
B-11-AYG is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:38   #26
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

in fine cum spui tu eu nu pot sa le numesc asa si nici nu am cum sa iti spun cum se numesc pt ca eu am descoperit singur chestia asta si nu stiu cum sa iti zic ca se numesc....nu am ideie daca ma intelegi
piticku is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 17:39   #27
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

o sa va arat pe parcurs....poze dar la anu pt ca daca ma apuc de masina o si termin .....
piticku is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 18:12   #28
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

da......sunt cele mai nesigure treceri pe care poti sa le faci...si cele mai ieftine de altfel..
andreigame is offline   Reply With Quote
Old 22-12-09, 18:22   #29
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

aaaa mi-am adus aminte poate am exagerat un pic ca eu am descoperit dar nu asta este idea.... idea este ca am vazut chestia la masina de cursa in germania modificata pt teren accidentat si cred ca sunt destul de rezistente cu putzin tratament la materialu de executie si totul este ok
piticku is offline   Reply With Quote
Old 26-12-09, 12:01   #30
andreigame

Stage 5
 
andreigame's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 1,999
Member of:
[Old School Cars]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

cred ca ce ai vazut tu era un distantier....nu o flansa de trecere din 3 la 4....
andreigame is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -