Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 24-02-08, 09:30   #1
AlexN0S

Stage 1
 
AlexN0S's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 20
Default problema cu pornirea... :(

ma baieti, am si io o intrebare... ... azi am fost plecat cu masina [dacia supernova] pana la apaka am oprit motoru si dupa cca 10 min am vrut sa`l pornesc iar... si cand sa ii dau cheie pe prima pozitie imi dadea inapoi cheia pe pozitia 0 ( ... ce are... ? k daka imi face asa mereu e nasol?? :-s ce tre sa fac ??

P.S [ masina e pe injectie nu pot sa o imping...]
AlexN0S is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 13:31   #2
BN-02_TZY

Stage 5
 
BN-02_TZY's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 613
Default Re: problema cu pornirea... :(

o poti impinge pana te saturi iar problema ta este contactul da ai grija dak il schimbi tre sai pui si imobilizatorul la loc
k dak cumperi contact o sa primesti doar partea metalica fara cip tre desfacuta cheia pusa pARTEA METALICA NOUA SI GATA
BN-02_TZY is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 16:27   #3
AlexN0S

Stage 1
 
AlexN0S's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 20
Default Re: problema cu pornirea... :(

treaba e k nu face mereu asa... ... de ex dim cand am pornit a mers la prima cheie ...
AlexN0S is offline   Reply With Quote
Old 24-02-08, 22:17   #4
AlexN0S

Stage 1
 
AlexN0S's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 20
Default Re: problema cu pornirea... :(

cred k am aflat de ce nu merge ) ... a venit prietenu de la care am cumparat`o si mi`a zis k nu mergea pt k nu deblocam volanul inainte ... :\... sper sa fie numai de la asta si sa nu mai am probleme pe viitor
AlexN0S is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -