Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   problema cu pornirea... :( (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/68497-problema-pornirea.html)

AlexN0S 24-02-08 09:30

problema cu pornirea... :(
 
ma baieti, am si io o intrebare... :| ... azi am fost plecat cu masina [dacia supernova] pana la apaka am oprit motoru si dupa cca 10 min am vrut sa`l pornesc iar... :| si cand sa ii dau cheie pe prima pozitie imi dadea inapoi cheia pe pozitia 0 :(( ... ce are... ? k daka imi face asa mereu e nasol?? :-s ce tre sa fac ??

P.S [ masina e pe injectie nu pot sa o imping...]

BN-02_TZY 24-02-08 13:31

Re: problema cu pornirea... :(
 
o poti impinge pana te saturi iar problema ta este contactul da ai grija dak il schimbi tre sai pui si imobilizatorul la loc
k dak cumperi contact o sa primesti doar partea metalica fara cip tre desfacuta cheia pusa pARTEA METALICA NOUA SI GATA

AlexN0S 24-02-08 16:27

Re: problema cu pornirea... :(
 
treaba e k nu face mereu asa... :| ... de ex dim cand am pornit a mers la prima cheie ...

AlexN0S 24-02-08 22:17

Re: problema cu pornirea... :(
 
cred k am aflat de ce nu merge :)) ... a venit prietenu de la care am cumparat`o si mi`a zis k nu mergea pt k nu deblocam volanul inainte ... :\... sper sa fie numai de la asta si sa nu mai am probleme pe viitor :(


All times are GMT +2. The time now is 09:08.

- Copyright 2026 4Tuning