17-09-07, 21:16
|
#1
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
|
ai voie sa iesi cu dacia din tara?
as dori sa stiu daca se poate iesi cu dacia 1310 din tara,ma refer la faptul ca are 3 prezoane,non euro.....Mi-a spus cineva cu nu s-ar putea din cauza ca are 3 prezoane.As dori sa stiu daca este careva dintre voi care a iesit cu dacia in E.U. As vrea sa merg cu ea in austria.multumesc
|
|
|
17-09-07, 21:18
|
#2
|
|
Banned
 Stage 5
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
poti sa iesi si cu tractorul, daca ai actele in regula.
da, normal ca poti sa iesi...
|
|
|
17-09-07, 21:23
|
#3
|
  Stage 5
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of: [Moderators] [4Tuning International] [MACS]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
mai nou cand iti faci asigurare se face si carte verde..deci da..poti sa iesi..da te tine?
|
|
|
17-09-07, 21:40
|
#4
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
este vreunul care a iesit cu masina din tara in ultimul an?
|
|
|
17-09-07, 21:43
|
#5
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
cu dacia nu alte masini....
|
|
|
17-09-07, 23:09
|
#6
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of: [PARTICIPANT CURSE] [DACIA]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
bineinteles k poti sa iesi cu dacia din tara. rahiticul ala de smart cum are 3 prezoane? chestia asta cu 3 prezoane este o prostie inventata de cine stie ce mosh betiv!
da cu trabantu poti sa iesi???
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7
Volvo 480 TURBO 1.7
|
|
|
18-09-07, 04:11
|
#7
|
|
Dacia Driver
 Stage 5
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of: [DACIA] [Shine Club]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
se poate, am fost la bulgari anu asta si se iese fara nici o problema
|
|
|
18-09-07, 09:57
|
#8
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
yo am fost cu dacia in afara si la unguri si la bulgari fara probleme.. nimeni nu a zis nimic sa ai asigurareala zi si buletin valabil... si bineinteles o punga de droguri car si o cutie cu ceva arme fara acte si vei trece fara probleme.
|
|
|
18-09-07, 18:17
|
#9
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2006
Posts: 760
Member of: [DACIA] [Opel]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
eu stiu ca se poate iesii cu dacia 1310 din tara am fost la unguri luna trecuta , dar nu poti intra cu ea pe autopista , din cauza ca are 3 prezoane si care se da zmardoi ca se poate sa intri pe auto pista cu dacia 1310 sa demonstreze , hay bft
|
|
|
18-09-07, 21:23
|
#10
|
 Stage 5
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
ce este autopista?  poate imi puteti spune si mie pt ca chiar nu stiu ce este.dar a fost vreunul cu dacia mai departe de unguri si bulgari pt ca ma gandesc  ca in aceste doua tari se poate cirula cu dacia deoarece au si ei dacii....
|
|
|
19-09-07, 00:04
|
#11
|
 Stage 5
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of: [VW] [DACIA] [2 Roti]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
Quote:
Originally Posted by daman
ce este autopista?  poate imi puteti spune si mie pt ca chiar nu stiu ce este.dar a fost vreunul cu dacia mai departe de unguri si bulgari pt ca ma gandesc  ca in aceste doua tari se poate cirula cu dacia deoarece au si ei dacii....
|
se poate merge pe unde vrei chiar daca ai 3 prezoane
daca asa a iesit din fabrica ce sa faci sa dai in judecata producatorul ca nu facut masina cu 4 prezoane
stiu o gramada de oameni care au iesit cu dacia si au circulat si pe autostrada cu dacia.......asa ca benzina si actele ok ....si drum bun
|
|
|
19-09-07, 00:09
|
#12
|
|
MACS Member
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of: [MACS] [Opel]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
bai fratilor, dacia s-a vandut pana si in germania, gasisem si pe mobile.de dacii din germania de vanzare...aia nu merg cu ele? poti sa mergi linistit unde vrei
__________________
2001 Nocturnoblau Astra G Coupe Z20LET
|
|
|
24-09-07, 23:07
|
#13
|
 Stage 5
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
pardon alea nu erau dacii  erau mamele daciilor  e o diferenta
|
|
|
24-09-07, 23:09
|
#14
|
|
MACS Member
 Stage 5
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of: [MACS] [Opel]
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
Tot dacia scria pe ele  Oricum, nu conteaza, ideea e ca poti
|
|
|
01-12-07, 02:39
|
#15
|
 Stage 5
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
|
Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?
am un prieten care a iesit cu dacia papuc in 3 prezoane Italia tur retur si asta chiar de acum 2 ani deci nu s probleme
|
|
|
|
|