Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-07, 21:16   #1
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
Default ai voie sa iesi cu dacia din tara?

as dori sa stiu daca se poate iesi cu dacia 1310 din tara,ma refer la faptul ca are 3 prezoane,non euro.....Mi-a spus cineva cu nu s-ar putea din cauza ca are 3 prezoane.As dori sa stiu daca este careva dintre voi care a iesit cu dacia in E.U. As vrea sa merg cu ea in austria.multumesc
daman is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 21:18   #2
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

poti sa iesi si cu tractorul, daca ai actele in regula.

da, normal ca poti sa iesi...
valib is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 21:23   #3
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

mai nou cand iti faci asigurare se face si carte verde..deci da..poti sa iesi..da te tine?
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 21:40   #4
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

este vreunul care a iesit cu masina din tara in ultimul an?
daman is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 21:43   #5
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

cu dacia nu alte masini....
daman is offline   Reply With Quote
Old 17-09-07, 23:09   #6
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

bineinteles k poti sa iesi cu dacia din tara. rahiticul ala de smart cum are 3 prezoane? chestia asta cu 3 prezoane este o prostie inventata de cine stie ce mosh betiv!
da cu trabantu poti sa iesi???
__________________
Dacia 1310 TURBO 1.7

Volvo 480 TURBO 1.7
Sirius is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 04:11   #7
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

se poate, am fost la bulgari anu asta si se iese fara nici o problema
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 09:57   #8
mae

Stage 5
 
mae's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 441
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

yo am fost cu dacia in afara si la unguri si la bulgari fara probleme.. nimeni nu a zis nimic sa ai asigurareala zi si buletin valabil... si bineinteles o punga de droguri car si o cutie cu ceva arme fara acte si vei trece fara probleme.
mae is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 18:17   #9
bo$$u

Stage 5
 
bo$$u's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 760
Member of:
[DACIA]
[Opel]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

eu stiu ca se poate iesii cu dacia 1310 din tara am fost la unguri luna trecuta , dar nu poti intra cu ea pe autopista , din cauza ca are 3 prezoane si care se da zmardoi ca se poate sa intri pe auto pista cu dacia 1310 sa demonstreze , hay bft
__________________



De ce sa mergi repede ... cand poti zbura incet
bo$$u is offline   Reply With Quote
Old 18-09-07, 21:23   #10
daman

Stage 5
 
daman's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 2,369
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

ce este autopista? poate imi puteti spune si mie pt ca chiar nu stiu ce este.dar a fost vreunul cu dacia mai departe de unguri si bulgari pt ca ma gandesc ca in aceste doua tari se poate cirula cu dacia deoarece au si ei dacii....
daman is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:04   #11
bzsa

Stage 5
 
bzsa's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 1,231
Member of:
[VW]
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

Quote:
Originally Posted by daman View Post
ce este autopista? poate imi puteti spune si mie pt ca chiar nu stiu ce este.dar a fost vreunul cu dacia mai departe de unguri si bulgari pt ca ma gandesc ca in aceste doua tari se poate cirula cu dacia deoarece au si ei dacii....
se poate merge pe unde vrei chiar daca ai 3 prezoane
daca asa a iesit din fabrica ce sa faci sa dai in judecata producatorul ca nu facut masina cu 4 prezoane
stiu o gramada de oameni care au iesit cu dacia si au circulat si pe autostrada cu dacia.......asa ca benzina si actele ok ....si drum bun
bzsa is offline   Reply With Quote
Old 19-09-07, 00:09   #12
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

bai fratilor, dacia s-a vandut pana si in germania, gasisem si pe mobile.de dacii din germania de vanzare...aia nu merg cu ele? poti sa mergi linistit unde vrei
__________________

2001 Nocturnoblau Astra G Coupe Z20LET
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 23:07   #13
B-83-DAC

Stage 5
 
B-83-DAC's Avatar
 
Join Date: Dec 2004
Posts: 1,443
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

pardon alea nu erau dacii erau mamele daciilor e o diferenta
B-83-DAC is offline   Reply With Quote
Old 24-09-07, 23:09   #14
TzuTzu77
MACS Member

Stage 5
 
TzuTzu77's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,264
Member of:
[MACS]
[Opel]
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

Tot dacia scria pe ele Oricum, nu conteaza, ideea e ca poti
TzuTzu77 is offline   Reply With Quote
Old 01-12-07, 02:39   #15
fenyx

Stage 5
 
fenyx's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 571
Default Re: ai voie sa iesi cu dacia din tara?

am un prieten care a iesit cu dacia papuc in 3 prezoane Italia tur retur si asta chiar de acum 2 ani deci nu s probleme
fenyx is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -