Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 27-12-07, 18:09   #121
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

probabil nu iti indica bine, si daca iti indica bine ai toate sansele sa iti sara vreun piston prin capota sau sa ii crapi blocul, asa k mai bine nu o mai tura atat
__________________
B-01-ZBF
B-12-ZBF
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 27-12-07, 21:57   #122
Adutu

Stage 3
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 79
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

astazi am vazut live cum o tura de cateva ori si urca la fix 8000 rpm ( masian de care zic k urca in 8000 NU este a mea,este a unui baiat din catier)...
am incercat si la o alta dacie tot asemanatoare si nici accea nu urca mai mult de 5500-6000 ( si nu din pedala direct de la carb direct)

masina este din 96 fara modificari,dar arata altfel adic: are scaune din piele,si bancheta sau vinilim ce o fi total capitonate,plafoniera este alba( asemanator cu pielea) am comparat o roata de a lui cu alta si este mai lat si janta si cauciucu,gumele sunt asa din fabrica deoarece are rezerva originala...tind sa cred k este un limited edition cva ''cred'' ....
Adutu is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 09:44   #123
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Dacia Nova.....145 kmh la ora.....
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 28-12-07, 23:37   #124
radu_nb1

Stage 5
 
radu_nb1's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 935
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

dacia cu 1600 cm in bloc motor de 1400, mai mult de 130km nu vroia cu cauciucuri 175/82t r 13, da la relanti sarea de 8000rpm f lejer se accelera
radu_nb1 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 15:24   #125
doru_piticu rs

Stage 2
 
doru_piticu rs's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 25
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

dacia 1300 an 76' 140 pe autostrada soarelui la blana
logan 1.4 an 2005 180 pe autostrade soarelui tot la blana
-asta binenteles ceea ce arata kilometrajul +/- eroarea din bord
doru_piticu rs is offline   Reply With Quote
Old 29-12-07, 15:28   #126
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by CristianoXXX View Post
nu se ridica la mai mult de 5250 de rpm
cum ai ajuns la concluzia asta acolo are puterea maxima,asta nu inseamna ca nu trece de turatia aia
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 14:02   #127
Honda Type-R

Stage 1
 
Honda Type-R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 13
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by Bryan View Post
cum ai ajuns la concluzia asta acolo are puterea maxima,asta nu inseamna ca nu trece de turatia aia
/ ce face???? nu cred ca are o dacie puterea maxima la rotatia aia... frate putine posturi is reale de aici scuze ca ma bag ... da deja devine aberant
Honda Type-R is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:27   #128
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by Honda Type-R View Post
/ ce face???? nu cred ca are o dacie puterea maxima la rotatia aia... frate putine posturi is reale de aici scuze ca ma bag ... da deja devine aberant
Frate..ce te bagi..lasa oamenii in pace.....toti comunica viteza de la masina lu tata.....sau masina de spalat......sau a lu mama.....sau masina de tocat.
NU poti sa ii interzici cuiva sa abereze....deci baieti...continuati va rog............
__________________
Dacia Nova 2.0 16v Turbo on gt28rs....Rats on Cocaine...E34 Turbo....Porumbar turbo fara blocant
Imi deschid bordel!!!
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 15:42   #129
Honda Type-R

Stage 1
 
Honda Type-R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 13
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Frate..ce te bagi..lasa oamenii in pace.....toti comunica viteza de la masina lu tata.....sau masina de spalat......sau a lu mama.....sau masina de tocat.
NU poti sa ii interzici cuiva sa abereze....deci baieti...continuati va rog............
=))))))) m-am gandit si la asta =)) foarte tare am ras cu lacrimi =))


PS. si eu am mers cu 160km/h cu masina de gaurit a lu' tata ) are cutie de Bugati )
Honda Type-R is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:09   #130
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

acum nu incepeti cu caterinci da tot rahatu'
160 km /h bucuresti giurgiu pe bucata aia buna cu 4 persoane mai aveam ceva ture dar incepuse sa zbarnaie si 85 km /h in a 2-a pana a intrat limitarea ) asta cand era mai buna acum a mai obosit
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 30-12-07, 17:10   #131
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

aah cu supernova am uitat sa spun
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 09:18   #132
mikafly

Stage 5
 
mikafly's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 1,637
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[A.C.S. Speedline Motorsport]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Ahhhh...si eu tot cu Nova ...am uitat sa spun 230 si ceva...sau 220 si ceva ...oricum peste 200....si ceva....

https://www.youtube.com/watch?v=0GnTVXHdt4w
mikafly is offline   Reply With Quote
Old 31-12-07, 11:20   #133
caphonne

Stage 5
 
caphonne's Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 335
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by mikafly View Post
Ahhhh...si eu tot cu Nova ...am uitat sa spun 230 si ceva...sau 220 si ceva ...oricum peste 200....si ceva....

https://www.youtube.com/watch?v=0GnTVXHdt4w
a ta este si va fi mai smechera
caphonne is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 05:15   #134
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

frumos, nu stiam masina, 1,8 16v turbo?
CristianoXXX is offline   Reply With Quote
Old 01-01-08, 05:55   #135
Honda Type-R

Stage 1
 
Honda Type-R's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 13
Default re: Top speed indicat de bord pe Dacia (posibile erori, fară limită de km)

Quote:
Originally Posted by CristianoXXX View Post
frumos, nu stiam masina, 1,8 16v turbo?
nu te supara stii sa faci .gif dinalea sa blitzeze farurile ... scz ca am postat asa :-S ... aiurea dar am nevoie

dak nu stii ms oricum
Honda Type-R is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -