Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 11-07-07, 23:31   #1
SmokeR

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 21
Default Problema Dacia Logan

Salut ... astazi cand am ajuns acasa.... am deschis portbagajul si cand am vrut sa il inchid nu mai mergea ...

ce am observat este ca carligul acela de joc (in care se prinde usa) se misca....
am reusit pana la urma sa inchid portbagajul dar foarte greu ...

se poate repara???? sau daca a mai patit cineva, ce are????
SmokeR is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 21:12   #2
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: Problema Dacia Logan

Incearca sa scoti afara inchizatoarea si vezi daca e ceva defect, daca da, te poti duce la un magazin auto si iti poti cumpara una noua, parerea mea
DaciaGID is offline   Reply With Quote
Old 12-07-07, 23:32   #3
SmokeR

Stage 1
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 21
Default Re: Problema Dacia Logan

am inteles ca este cam 1 mil jumate ....
SmokeR is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 00:13   #4
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Default Re: Problema Dacia Logan

Daca mai e in garantie du-te la service si explica-le... iti garantez k nu au cim sa zica NU bafta,si am avut o problema... era sa raman cu usa fata-drepta in mana intr-o zi. Se slabise surubu` ala infect... si m-am dus la ei si le-am spus sa mi-l stranga si mie si nu mi-au cerut nici un ban
ynp_46 is offline   Reply With Quote
Old 13-07-07, 18:33   #5
ICE-M@N
Dacia Driver

Stage 5
 
ICE-M@N's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Posts: 783
Member of:
[DACIA]
[NoSpeedLimit Romania Club]
[2 Roti]
Default Re: Problema Dacia Logan

da cu usa am patit si eu pe masina pe care lucrez tot logan, dar nu tine mult se slabeste iar, si am patit si faza cu portbagaju, dar am starns suruburile pe acolo si i-am modificat un pic pozitita , se inchide un pic mai greu dar se inchide
ICE-M@N is offline   Reply With Quote
Old 05-08-07, 14:42   #6
gabrielhd

Stock
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 2
Default Re: Problema Dacia Logan

Problema la Dacia Logan pe motorina in special este ca este foarte ieftina la cumparare si foarte scumpa la intretinere. Consumul este mic intradevar dar piesele de schimb sunt foarte scumpe. Si daca mai ai si prostul noroc sa te lase te-ai scos. In garantie am schimbat 2 injectoare si la 2 luni dupa expirarea garantiei m-au lasat si celelalte doua. si cat credeti ca ma costat schimbarea lor? 20 milioane + filtrul de motorina inclus. Pret de service Deva fara chitanta ca daca mi se facea chitanta ma costa mai mult cica asa spun baietii. Nu am avut timp sa ma interesez de alte preturi pt ca trebuia sa plec urgent in concediu. Poate m-au fraierit deunde sa stiu eu . Am avut incredere ca unul dintre ei imi era prieten. Am uitat sa va spun ca acum am 55 mii Km si la prima schimbare a injectoarelor aveam 30 mi Km
gabrielhd is offline   Reply With Quote
Old 27-09-07, 16:19   #7
iogen

Stage 2
 
iogen's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 64
Default Re: Problema Dacia Logan

Quote:
Originally Posted by SmokeR View Post
Salut ... astazi cand am ajuns acasa.... am deschis portbagajul si cand am vrut sa il inchid nu mai mergea ...

ce am observat este ca carligul acela de joc (in care se prinde usa) se misca....
am reusit pana la urma sa inchid portbagajul dar foarte greu ...

se poate repara???? sau daca a mai patit cineva, ce are????
eu am o solenza shi mi sa intamplat aceeashi chestie. Prima oara cand nu a vrut sa se inchida era mashina putzin in panta.Apoi a inceput sa imi faca figuri mai des....chiar dak era p teren drept..dreaq shtie...materialele proaste.oricum...in ultima perioada nu mi sa mai intamplat (nu prea am mai deschis eu portbagajul) ...sa vedem...dak e grav schimb incuietoarea..e o probl destul d grava
iogen is offline   Reply With Quote
Old 28-09-07, 13:27   #8
Dodo_998

Stage 5
 
Dodo_998's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 1,353
Default Re: Problema Dacia Logan

atentie la cei cu solenza... nu mergeti cu hayonul deschis!!! acesta de la drumuri, curbe se descentreaza si de-aia nu se mai inchide bine si face zgomote!! si in special la masinile cu hayon se intampla asta!
__________________
No Romance Without Finance
Dodo_998 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-07, 15:34   #9
Andy2heart

Stage 2
 
Andy2heart's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 47
Default Re: Problema Dacia Logan

Quote:
Originally Posted by ynp_46 View Post
Daca mai e in garantie du-te la service si explica-le... iti garantez k nu au cim sa zica NU bafta,si am avut o problema... era sa raman cu usa fata-drepta in mana intr-o zi. Se slabise surubu` ala infect... si m-am dus la ei si le-am spus sa mi-l stranga si mie si nu mi-au cerut nici un ban
Si yo am aceeasi problema. Prima data cu usa din stanga si m-am dus la ei si mi l-au strans(surubu) si acuma face la usa din dreapta. Si trebe sa il tot strang la un interval de timp dupa ce se slabeste iara. Mama lor de soroafe
Andy2heart is offline   Reply With Quote
Old 04-10-07, 15:00   #10
iurie

Stock
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 4
Default Re: Problema Dacia Logan

...am şi eu un MCV 1.5dCI;
la 2600 km parcurşi au apărut deja "greieraşi",miros de motorină în salon(cand geamul este deschis),zgarieturi pe parbriz...
iurie is offline   Reply With Quote
Old 11-10-07, 22:48   #11
peugeot 206

Stage 5
 
peugeot 206's Avatar
 
Join Date: Oct 2004
Posts: 396
Default Re: Problema Dacia Logan

Quote:
Originally Posted by iurie View Post
...am şi eu un MCV 1.5dCI;
la 2600 km parcurşi au apărut deja "greieraşi",miros de motorină în salon(cand geamul este deschis),zgarieturi pe parbriz...
greierasi or sa tot apara, sa fii sigur...dar nu inteleg care e faza cu mirosul de motorina...
peugeot 206 is offline   Reply With Quote
Old 19-10-07, 09:14   #12
ynp_46
Dacia Driver

Stage 5
 
ynp_46's Avatar
 
Join Date: May 2007
Posts: 1,590
Member of:
[DACIA]
Talking Re: Problema Dacia Logan

Quote:
Originally Posted by Andy2heart View Post
Si yo am aceeasi problema. Prima data cu usa din stanga si m-am dus la ei si mi l-au strans(surubu) si acuma face la usa din dreapta. Si trebe sa il tot strang la un interval de timp dupa ce se slabeste iara. Mama lor de soroafe
Eu am patit-o doar cu usa dreapta-fata si nu aveam chei torx ...il strangeam cu degetu` si la viteza io ma asteptam sa imi zboare usa
ynp_46 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -