![]() |
Problema Dacia Logan
Salut ... astazi cand am ajuns acasa.... am deschis portbagajul si cand am vrut sa il inchid nu mai mergea ...
ce am observat este ca carligul acela de joc (in care se prinde usa) se misca.... am reusit pana la urma sa inchid portbagajul dar foarte greu ... se poate repara???? sau daca a mai patit cineva, ce are???? |
Re: Problema Dacia Logan
Incearca sa scoti afara inchizatoarea si vezi daca e ceva defect, daca da, te poti duce la un magazin auto si iti poti cumpara una noua, parerea mea
|
Re: Problema Dacia Logan
am inteles ca este cam 1 mil jumate ....
|
Re: Problema Dacia Logan
Daca mai e in garantie du-te la service si explica-le... iti garantez k nu au cim sa zica NU:D bafta,si am avut o problema... era sa raman cu usa fata-drepta in mana intr-o zi. Se slabise surubu` ala infect... si m-am dus la ei si le-am spus sa mi-l stranga si mie si nu mi-au cerut nici un ban:D
|
Re: Problema Dacia Logan
da cu usa am patit si eu pe masina pe care lucrez tot logan, dar nu tine mult se slabeste iar, si am patit si faza cu portbagaju, dar am starns suruburile pe acolo si i-am modificat un pic pozitita , se inchide un pic mai greu dar se inchide:)
|
Re: Problema Dacia Logan
Problema la Dacia Logan pe motorina in special este ca este foarte ieftina la cumparare si foarte scumpa la intretinere. Consumul este mic intradevar dar piesele de schimb sunt foarte scumpe. Si daca mai ai si prostul noroc sa te lase te-ai scos. In garantie am schimbat 2 injectoare si la 2 luni dupa expirarea garantiei m-au lasat si celelalte doua. si cat credeti ca ma costat schimbarea lor? 20 milioane + filtrul de motorina inclus. Pret de service Deva fara chitanta ca daca mi se facea chitanta ma costa mai mult cica asa spun baietii. Nu am avut timp sa ma interesez de alte preturi pt ca trebuia sa plec urgent in concediu. Poate m-au fraierit deunde sa stiu eu . Am avut incredere ca unul dintre ei imi era prieten. Am uitat sa va spun ca acum am 55 mii Km si la prima schimbare a injectoarelor aveam 30 mi Km
|
Re: Problema Dacia Logan
Quote:
|
Re: Problema Dacia Logan
atentie la cei cu solenza... nu mergeti cu hayonul deschis!!! acesta de la drumuri, curbe se descentreaza si de-aia nu se mai inchide bine si face zgomote!! si in special la masinile cu hayon se intampla asta!
|
Re: Problema Dacia Logan
Quote:
|
Re: Problema Dacia Logan
...am şi eu un MCV 1.5dCI;
la 2600 km parcurşi au apărut deja "greieraşi",miros de motorină în salon(cand geamul este deschis),zgarieturi pe parbriz...:evil: http://s7.rimg.info/78db893de5632ac3...c8b85c1017.gif |
Re: Problema Dacia Logan
Quote:
|
Re: Problema Dacia Logan
Quote:
|
| All times are GMT +2. The time now is 01:16. |
- Copyright 2026 4Tuning