Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 25-06-07, 16:18   #76
Sooky

Stage 4
 
Sooky's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

pai cocot nu are experienta..deaia l-ai facut
Sooky is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 16:27   #77
Sooky

Stage 4
 
Sooky's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

nu pot sa zic..dar il faci pe unu cu logan 1.4mpi+multe alte masini
Sooky is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 16:29   #78
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Hai ca incepeti sa o datzi din cola in fanta...lasati-ma frate..aveti masini de sute de milioane..si sunt petarda...confortul ce sunt de ele..in rest estetica...hmm..Logan=masina foarte grea pentru motorul care il are...Nova=cu motor 1.4 Renault injectie este super masina..si fuge extraordinar(SuperNova) dar nova GTI 1.6...tot Made in Romania este..asa ca nu mai aberati aici bey Sooky u nici nu ai permis si deja te crezi Marcus Gronholm!)
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-07, 16:31   #79
Sooky

Stage 4
 
Sooky's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

bv ma..stai k mai am 3 luni si iau permisu`...o dau atunci cu tine pe bani(eu cu SN)..si mai vedem
Sooky is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 00:34   #80
Ag65Amz

Stage 2
 
Ag65Amz's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Deci....din ce citii eu pe aici ....Nova o incaseaza de la Tico...
Oameni buni ....eu la nova mea cu demonstratie cu oricine in masina o duc in 6000 de RPM cu a 1 a ,a 2 a ,a 3 a(aproape 6000 dar 5000 e litera de lege...) si nu am decat axa cu came schimbata....
Deci Tico care la batut pe Cocot sa vina sa se ia cu mine oleaca....doar de curios....si o sa iti arat k nam filtru de aer sport ci unu normal....si carburator simplu Solex....
Deci cand ai timp de o linie mica contact.....sw33t_boy_18 id de mess....si ne facem k sa vad si eu ce poate un Tico....
Ps...Nova cu a 1 a ia 50 ....a 2 a 90 km /h e litera de lege.......
Ag65Amz is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 03:58   #81
kidu2006

Stage 5
 
kidu2006's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Posts: 3,528
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Quote:
Originally Posted by Ag65Amz View Post
Deci....din ce citii eu pe aici ....Nova o incaseaza de la Tico...
Oameni buni ....eu la nova mea cu demonstratie cu oricine in masina o duc in 6000 de RPM cu a 1 a ,a 2 a ,a 3 a(aproape 6000 dar 5000 e litera de lege...) si nu am decat axa cu came schimbata....
Deci Tico care la batut pe Cocot sa vina sa se ia cu mine oleaca....doar de curios....si o sa iti arat k nam filtru de aer sport ci unu normal....si carburator simplu Solex....
Deci cand ai timp de o linie mica contact.....sw33t_boy_18 id de mess....si ne facem k sa vad si eu ce poate un Tico....
Ps...Nova cu a 1 a ia 50 ....a 2 a 90 km /h e litera de lege.......
Frate e posibil sa`l si faci.cum am mai zis depinde si de soferi,apoi depinde si de stadiul in care se afla ambele masini
De notat faptul k si Tico are un bun cuplu
Pe mine Tico care ma batut era poreclit RS..
din cauza k avea destui cai pt o asa pitikanie:P
65cp parca
__________________
www.royal-amanet.ro
Amanet: Auto, Moto, Ambarcatiuni, Aur, Argint, Platina, Diamante, Electronice, GSM si alte obiecte de valoare
kidu2006 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 12:33   #82
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

pai tico stock are 42.. de cai..cu 30 mai putin ca nova..cat despre cuplu mare la tico ? good joke..o mai ajuta cutia scurta si greutatea..asta pe plecare ca pe final ii da nova ...
__________________
Leon 2004 1.6 16V

Ex Ford Focus 2001 1.4 16V

Ex BMW e36 1994 316i Compact
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 13:11   #83
Ag65Amz

Stage 2
 
Ag65Amz's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Fratilor....scotetiva din cap k Tico...carapacea aia ...face o Nova...sincer...nu ma laud k am nova...dar frate...Nova aia are si ea 4 pistoane...si motor de 1600 cm3 pe langa 3 pistoane si 800 cm3 parca....deci ala o pleca mai repede de pe loc....dar tine cont k oricat ai modifica la motoru asta de 800 cm3 poti sa ii pui tu si tripla evacuare si 4 filtre de aer ....si orice ...nu scoti tu din el macar 60 de cai ....sa mai ajungi oleaca pe langa cei 75 cp pe care ii are o nova.....
Asa k pune una bucata sofer bun la volan la nova...si alta bucata sofer mai bun la volan la tico....si ai sa vezi....ce clasa iti da Nova...
Eu astept oricand am eu timp si se poate ....sa ma dau odata de curios cu acest tico furios..
Ag65Amz is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 18:54   #84
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Tico stock are fix 49CP!Tico=carapace? =))) Sincer...ma faci sa rad...te-ai uitat si tru un pic la caroseria ta si al uneia de Tico?La nova vezi chipling-urile inauntru prinse p`acolo..asa la nimereala..+ o groaza de discomfort..!In fine..daca tu zici..Nova ta este super buna...numai ca nu o ajuta estetica si motoru` )))!Evident joke...si..nu mai fa invitatii de liniute...ca..nu am ajuns sa ma dau acu` cu toata lumea..sa fac eu masina varza..la masina mea piesele costa triplu cat ale tale...(dar si viata lunga).Nova GTI=Made in Romania!)Multa bafta!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 19:57   #85
Gabriel_xenon

Stage 5
 
Gabriel_xenon's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 1,503
Member of:
[DACIA]
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

mdap...nush dar aici esti cam dur...estetica novei este mult peste cea a oricarei dacii facute pana acum...tico...scuza-ma...nu comentez...
u ai grija cu tico al tau in curba sa nu treaca vreun tir pe langa tine sa te invete sa zbori de pe sosea...nu o fi ea stralucita nova la aspect si la motorizare...desi este cea mai reusita(supernova)...insa are multe care un tico nu le are...
bafta!!
__________________

TUNIN' FANATIC
Suburbia Racing Club Member
Gabriel_xenon is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 20:04   #86
giubau_v8


Stage 5
 
giubau_v8's Avatar
 
Join Date: May 2006
Posts: 5,787
Member of:
[Moderators]
[4Tuning International]
[MACS]
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

tico furios face berline pe carburatie..nova..nu prea cred

si tico made unde mah?
giubau_v8 is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 20:41   #87
FmFm

Stage 4
 
FmFm's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 180
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

=)).... chiar... parca tico-s germane... ce sa spun... singurul lucru care-mi place la tico e sunetul cand o duci in ture si franele.... de la 100 cand franeam si ii mai bagam pe gat 2-ul.... inghetza.... pe bune . in rest ma enerveaza ca e prea mare si prea stabil
__________________
...
FmFm is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 20:55   #88
Bryan

Stage 5
 
Bryan's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 1,159
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Quote:
Originally Posted by FmFm View Post
=)).... chiar... parca tico-s germane... ce sa spun... singurul lucru care-mi place la tico e sunetul cand o duci in ture si franele.... de la 100 cand franeam si ii mai bagam pe gat 2-ul.... inghetza.... pe bune . in rest ma enerveaza ca e prea mare si prea stabil
tico e prea mare ?
Bryan is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 22:15   #89
Ag65Amz

Stage 2
 
Ag65Amz's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 73
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

Frate...orice ati zice toti....Nova e peste Tico...si cu asta am incheiat sa mai postez pe acest forum...
Ag65Amz is offline   Reply With Quote
Old 26-06-07, 22:49   #90
Antonyo20

Stage 5
 
Antonyo20's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Posts: 348
Default Re: Dacia Nova 1.6 VS Tico!?...

si Nova mai avea stabilitate????=)))) eu in afara de Tico mai am o Super Nova noua nouta cu 12.000km in 7 ani de cand o am..a tzinut-o my father in garaj mai mult...si..crede-ma..am mai baza in Tico ca stabilitate dekat intr-o Super Nova sau Nova GTI.!Sunt varza pe stabilitate!Fuge de spate ca este prea usoara...Buey..vad ca aici posteaza numai pushtani care nici nu stiu cum arata permisu..dar apoi sa conduci o masina...frate..cel care ma provoaca cu nova..Masina aia este 100% kitch!Si dupa cate mi-a zis Cocot...a mai fost si rasturnata...in fine!Multa bafta cu bolizii vostri!Eu nu o sa ma mai dau vreodata cu al meu tico..am vrut doar sa demonstrez ce poate aceasta masina!Si inca ceva...Tico=Made in Koreea si au mai fost si cateva ansamblate in Polonia! In aceste 2 tari s-au facut!Cielo si alte minunatii...ansamblari la Craiova!Si nu mai vorbiti aiurea!
Antonyo20 is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -