Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 24-09-05, 18:52   #271
Paul_(NooB).

Stage 5
 
Paul_(NooB).'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 397
Default

scuze my bad nu am vrut sa spun tija stiam ca se poate scurta din ceva dar nu stiam exact sunt doar un amator
Paul_(NooB). is offline   Reply With Quote
Old 24-09-05, 18:55   #272
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default

nu i bai
daca vrei sa scurtezi cv in afara de arcuri nu prea ai ce
poate cursa tijelor
Flow is offline   Reply With Quote
Old 24-09-05, 19:04   #273
Paul_(NooB).

Stage 5
 
Paul_(NooB).'s Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 397
Default

poate si niste gume cu talon mai mic o sa ma ajunte o sa mai coboare un pic astea care le am acuma is 165 pe 70 si in viraje de 90 de grade mi se duc sub jeanta
__________________
Paul_(NooB). is offline   Reply With Quote
Old 25-09-05, 00:26   #274
Flow

Stage 5
 
Flow's Avatar
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 2,895
Default Re:

Quote:
Originally Posted by \"Paul_(NooB).\"
poate si niste gume cu talon mai mic o sa ma ajunte o sa mai coboare un pic astea care le am acuma is 165 pe 70 si in viraje de 90 de grade mi se duc sub jeanta
iar nu ai o idee foarte buna
sa ti spun shi de ce
intradevar mashina o sa fie mai aproape de sosea cu cativa milimetrii dar trebuie sa te gandesti la distanta mult mai mare care o sa ramana intre roata shi aripa
o sa arate ca un jeep acru
__________________
PREA MULT TIMP LIBER DAUNEAZA MINTII SI ASA ODIHNITE
Flow is offline   Reply With Quote
Old 02-11-05, 17:17   #275
Bogu

Stage 1
 
Join Date: Oct 2005
Posts: 15
Default are cineva poze din fata

cine are mai multe poze si detali despre aceasta masina as vrea sa vad cum arata din fata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	r12_g_4_md_211.jpg
Views:	289
Size:	56.4 KB
ID:	49078  
Bogu is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 06:49   #276
TM06MMY

Stage 1
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 12
Default Dacia galbena!!!!

Da dacia asta chiar exista in tm, nu am mai vazut-o de ceva vreme dar ma interesez ...sa vad ce pot sa aflu.




Respekt
TM06MMY is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 18:10   #277
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Dacia galbena!!!!

Quote:
Originally Posted by \"TM06MMY\"
Da dacia asta chiar exista in tm, nu am mai vazut-o de ceva vreme dar ma interesez ...sa vad ce pot sa aflu.




Respekt
Dacia aceea este realizata pe un PC . Incearca sa fi atent la jantele fata si explica-mi un lucru - masina aia merge pe sina ? Nu de alta dar nu prea are cum sa mai schimbe directia .
__________________

RENAULT Clio RS 197

SMART ROADSTER

AUDI A3 SPORTBACK
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 19:21   #278
TM06MMY

Stage 1
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 12
Default Lucian ...eu stiu ce am vazut

Da am vazut masina dar nu avea gentile alea ...avea ceva genti pe 14 - sau 13 cu talon jos ( 50 ) ....deci masina e foarte joasa.poate ca jantele sunt facute pe calculator acolo ....sau poate is puse de ....forma acolo pt poza. :P. Dar masina chiar exista ca stiu ca m-am minunat cu un prieten cum de nu se taraste cu burta pe jos :P.



respekt MMY
TM06MMY is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 19:25   #279
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Lucian ...eu stiu ce am vazut

Quote:
Originally Posted by \"TM06MMY\"
Da am vazut masina dar nu avea gentile alea ...avea ceva genti pe 14 - sau 13 cu talon jos ( 50 ) ....deci masina e foarte joasa.poate ca jantele sunt facute pe calculator acolo ....sau poate is puse de ....forma acolo pt poza. :P. Dar masina chiar exista ca stiu ca m-am minunat cu un prieten cum de nu se taraste cu burta pe jos :P.



respekt MMY
De astea 2 ce parere ai ?
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	img_2825_157.jpg
Views:	589
Size:	107.8 KB
ID:	53277  
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 23-11-05, 19:29   #280
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Tare, mancati-as!!!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 04:15   #281
TM06MMY

Stage 1
 
Join Date: Jul 2005
Posts: 12
Default Hmmmmm iara Lucian

Cool ! Eu sunt fan nova ....am condus multe masini la viata mea ...multe tipuri tipulete ...dar nova .....se compara cel mai mult ...cum sa spun cu ce a fost OPEL MANTA la nemti. Iti da un feeling inedit..mai ales la derapari controlate ceea ce nu am simtit la nici o alta masina. Plus mai e si trancanitul ala de haion din spate ...soundul de drujba ..pe care il face daca ai teava fata spate ....este o experienta de nedescris . Eu iubesc dacia NOVA, SUPERNOVA( asta e mai ....elevata) ca sunt niste masini spartane. Sunt un adevarat fan. Eu trebuia sa o vand pe a mea dar am zis no way .... ( pe langa mai am si alte masinii).

Deci lucian cred ca a ta e nova alba ...cand te prind ( daca te prind) ai grija ...ca te depasesc :P. GLUMEAM. E tare mie imi place. Imi plac oamenii care intradevar sunt pasionati si vor sa faca ceva din acesta masina ...isi sparg capul care cum sa faca sa mearga mai bine, sa fuga mai repede cu un material nu de prima clasa. Daca ai Subaru ala fuge oricum ...acolo nu mai ii o arta ...acolo trebuie sa ai bani si cam atata.....la dacia 1300 cat si la nova se face multa cercetare ca desi ai banii nu stii in ce sa ii investesti. Si de aia te apuci si cauti si cauti si cauti .....si pana la urma esti satisfacut ca ai gasit, pana apare ceva noi de facut ...o noua provocare ....cand nu mai sunt provocari e monoton .

Deci nu incercati sa intelegeti ce am vrut sa spun ca nici eu nu inteleg ...dar asta este feelingul meu.


Apropo cine stie si cunoaste va rog sa scrietii depsre cum se poate pune la dacie un radiator de ulei ....e o treaba pe viata si moarte ..la agregatul meu. :P. Daca ati vazut ceva pe alte forumuri va rog ...da-ti copy paste etc. Va multumesc anticipat.




Respekt MMY


Ps Lucian poate o sa merg si eu odata la legal racing ...dar mai fain este ilegal racing ...noaptea pe strada :P.
TM06MMY is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 12:13   #282
road_menace
Oltcit Driver

Stage 4
 
road_menace's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Posts: 277
Member of:
[Oltcit]
[CITROEN]
Default

dacia galbena e de vanzare:
http://www.daciaclub.ro/index.php?showtopic=29510
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	nos13_429.jpg
Views:	585
Size:	53.1 KB
ID:	53397   Click image for larger version

Name:	nos02_285.jpg
Views:	491
Size:	22.2 KB
ID:	53398  
road_menace is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 13:34   #283
Gabi
Super Moderator

Stage 5
 
Gabi's Avatar
 
Join Date: Aug 2003
Posts: 14,537
Member of:
[Super Moderators]
[Moderators]
Default

Doamne, cat am cautat pozele astea! Merci road_menace!
Gabi is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 20:53   #284
Lucian

Stage 5
 
Lucian's Avatar
 
Join Date: May 2004
Posts: 5,034
Member of:
[Streetline-CCC]
Default Re: Hmmmmm iara Lucian

Quote:
Originally Posted by \"TM06MMY\"
Cool ! Eu sunt fan nova ....am condus multe masini la viata mea ...multe tipuri tipulete ...dar nova .....se compara cel mai mult ...cum sa spun cu ce a fost OPEL MANTA la nemti. Iti da un feeling inedit..mai ales la derapari controlate ceea ce nu am simtit la nici o alta masina. Plus mai e si trancanitul ala de haion din spate ...soundul de drujba ..pe care il face daca ai teava fata spate ....este o experienta de nedescris . Eu iubesc dacia NOVA, SUPERNOVA( asta e mai ....elevata) ca sunt niste masini spartane. Sunt un adevarat fan. Eu trebuia sa o vand pe a mea dar am zis no way .... ( pe langa mai am si alte masinii).

Deci lucian cred ca a ta e nova alba ...cand te prind ( daca te prind) ai grija ...ca te depasesc :P. GLUMEAM. E tare mie imi place. Imi plac oamenii care intradevar sunt pasionati si vor sa faca ceva din acesta masina ...isi sparg capul care cum sa faca sa mearga mai bine, sa fuga mai repede cu un material nu de prima clasa. Daca ai Subaru ala fuge oricum ...acolo nu mai ii o arta ...acolo trebuie sa ai bani si cam atata.....la dacia 1300 cat si la nova se face multa cercetare ca desi ai banii nu stii in ce sa ii investesti. Si de aia te apuci si cauti si cauti si cauti .....si pana la urma esti satisfacut ca ai gasit, pana apare ceva noi de facut ...o noua provocare ....cand nu mai sunt provocari e monoton .

Deci nu incercati sa intelegeti ce am vrut sa spun ca nici eu nu inteleg ...dar asta este feelingul meu.


Apropo cine stie si cunoaste va rog sa scrietii depsre cum se poate pune la dacie un radiator de ulei ....e o treaba pe viata si moarte ..la agregatul meu. :P. Daca ati vazut ceva pe alte forumuri va rog ...da-ti copy paste etc. Va multumesc anticipat.




Respekt MMY


Ps Lucian poate o sa merg si eu odata la legal racing ...dar mai fain este ilegal racing ...noaptea pe strada :P.
Pt radiator de ulei se poate adapta sistemul de la motoarele turbo de la Renault (5 , 9 , 11 ...) care au aproape acelasi bloc motor ca si Dacia . Diferentele (mici) sunt inauntru asa ca ... search !
Lucian is offline   Reply With Quote
Old 24-11-05, 21:26   #285
cristi_ubs

Stage 5
 
cristi_ubs's Avatar
 
Join Date: Jan 2005
Posts: 641
Member of:
[RENAULT]
Default

luciane te-ai dat cu robert(SGM)???tare curios sunt cine a castigat!!!daca poti da si tu un raspuns aci?
cristi_ubs is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -