Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 23-06-11, 04:11   #1
andreimp3

Stage 5
 
andreimp3's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 567
Member of:
[Mitsubishi]
Default Problema: Logan Laureate si Ambition

Am si eu cateva dubii asupra unui Logan.
Am un prieten care se tot contrazicea cu mine ca are logan laureate si eu i-am spus ca are ambition; am pus si pariu pe chestia asta. In fine omul a castigat pariul pana la urma (intr-un fel) pentru ca am mers si mi-a aratat pe usa din dreapta pe latimea ei unde scria Laureate. Toate bune si frumoase eu am tinut-o una si buna ca stiu despre ce vorbesc pentru ca am avut si eu logan si stiu care-i treaba. Dotarile pe care le are el pe acel logan laureate mi s-au parut ca sunt de ambition, dotari ca jante aliaj, geamuri spate, radio cd, abs sau altele daca mai are. Mai tin sa precizez ca masina este an de fabricatie 2005, 1.6mpi si din cate stiu eu laureate nu are dotarile pe care le-am mentionat eu mai sus. Acum omu mi-a aratat si am ramas masca. Eu m-am gandit ca troaca aia a lui e lovita si usa din dreapta fata unde scrie laureate a fost schimbata dupa vre-un accident si daia scrie asa. Acum ma tot gandesc unde ar mai putea scrie ambition pentru ca eu sunt 100% comvins ca aia e ambition si nu e laureate... eventual ii fac si niste poze sa o vedeti... si ma gandesc oare cum sa ii demonstrez ca e ambition si nu stiu cum... unde mai scrie nivelul de echipare? in carte pe alte usi pe la capota pe undeva sau m-am gandit sa ma uit la usa din dreapta fata la geam sa vad ce an de fabricatie scrie pe geamul de la acea usa si ce an de fabicatie scrie pe celelalte... sau mai exista si varianta care o sustine el ca e laureate, dar nu cred la acele dotari sa fie.
Deci in concluzie pe unde mai scrie pe la masina sau pe la actele ei unde scrie nivelul de echipare?
Edit:sper ca am postat oarecum bine... rog un moderator sa mute postul unde crede el daca nu e bine
__________________
Mitsubishi Colt 1.1

Last edited by andreimp3; 23-06-11 at 04:15.
andreimp3 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-11, 11:20   #2
maryus_83

Stage 4
 
maryus_83's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 195
Member of:
[DACIA]
[DAEWOO]
Default Re: Problema: Logan Laureate si Ambition

este ambition 100% numa ca pe multe usi de ambitionuri, in 2005, scria Laureate. In 2005 nu exista Laureate cu geamuri electrice spate si jante.
maryus_83 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -