Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 21-06-11, 22:56   #1
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Fata de usa Dacia

Salut.Am vazut la cineva fete de usi la fel ca cea din poza si nu l-am mmai intrebat de la ce masina este crezand ca este de la supernova.Apoi am luat de la un prieten o fata de usa de la o supernova si nu se potriveste deloc pe masina pt ca este prea mica.
De la ce masina sunt fetele astea de usa ?

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1278332140
kowally is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 09:51   #2
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default Re: Fata de usa Dacia

Quote:
Originally Posted by kowally View Post
Salut.Am vazut la cineva fete de usi la fel ca cea din poza si nu l-am mmai intrebat de la ce masina este crezand ca este de la supernova.Apoi am luat de la un prieten o fata de usa de la o supernova si nu se potriveste deloc pe masina pt ca este prea mica.
De la ce masina sunt fetele astea de usa ?

https://forum.4tuning.ro/attachment.p...0&d=1278332140
sunt de nova..nu de supernova
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 10:05   #3
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: Fata de usa Dacia

Quote:
Originally Posted by al3x_leonard View Post
sunt de nova..nu de supernova
Defapt nu sunt nici de Nova, sunt de 1310, si sunt destul de rare si au un pret cam piperat, eu gasisem acum 6-7 luni de vanzare cu 400 de lei cele 4 fete de usa.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 22-06-11, 20:29   #4
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: Fata de usa Dacia

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
Defapt nu sunt nici de Nova, sunt de 1310, si sunt destul de rare si au un pret cam piperat, eu gasisem acum 6-7 luni de vanzare cu 400 de lei cele 4 fete de usa.
Acum imi aduc aminte!Eu cand miam luat breakul , avea motor de golf 3 tdi, si fete de usi in genul celor pe care vi leam aratat si tot interiorul albastru.Si proprietarul imi spusese ca sunt doar 100 de masini in tara pt ca au fost facute pt export in italia si nu au mai fost trimise.eu am aruncat fetele de usa pt ca nu erau complete si acumle vreu inapoi.pff

@al3x_leonard fratimiu nova, supernova si solenza au aceiasi caroserie .Difera doar partea din fata si spate.
kowally is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 09:20   #5
Rasputin

Stage 5
 
Rasputin's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 523
Default Re: Fata de usa Dacia

Quote:
Originally Posted by kowally View Post
Acum imi aduc aminte!Eu cand miam luat breakul , avea motor de golf 3 tdi, si fete de usi in genul celor pe care vi leam aratat si tot interiorul albastru.Si proprietarul imi spusese ca sunt doar 100 de masini in tara pt ca au fost facute pt export in italia si nu au mai fost trimise.eu am aruncat fetele de usa pt ca nu erau complete si acumle vreu inapoi.pff
Cum zici tu dar astfel de fete de usa sunt aftermarket, adica se gaseau de cumparat pe la diverse magazine de piese auto.
Rasputin is offline   Reply With Quote
Old 23-06-11, 12:11   #6
kowally

Stage 5
 
kowally's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 724
Default Re: Fata de usa Dacia

Quote:
Originally Posted by Rasputin View Post
Cum zici tu dar astfel de fete de usa sunt aftermarket, adica se gaseau de cumparat pe la diverse magazine de piese auto.
Oricum , ms mult de tot pentru raspuns.
kowally is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -