Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-10, 17:36   #1
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Default Piese de la Remat?

Salut, am cautat pe forum si nu am gasit (nici nu am mult timp) , maine ma duc prin Bucuresti si as vrea sa ma duc la REMAT Vest, insa nu stiu daca vand si piese de masina (pt. o Dacie), iar la dezmembrari nu prea gasesc piese (si nici nu stiu unde ar putea fi prin Militari). Imi poate spune cineva daca la Remat vand piese? Sau macar o adresa de dezmembrari pt. Dacia prin Militari. Multumesc!
__________________

Ford Fiesta MK6 1.4 TDCi
Deiel is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 21:58   #2
valib
Banned

Stage 5
 
valib's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 3,348
Default Re: Piese de la Remat?

se vinde orice, pe naspa...
valib is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 21:59   #3
Deiel

Stage 4
 
Deiel's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
Posts: 181
Member of:
[FORD]
Default Re: Piese de la Remat?

Nu prea inteleg eu aluzia "pe naspa" dar multumesc ca mi-ai raspuns. Oricum maine dau pe acolo, sper sa iau cate ceva pt. unguroaica
Deiel is offline   Reply With Quote
Old 22-07-10, 23:06   #4
Danniel
Oltcit Driver

Stage 3
 
Danniel's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Posts: 105
Member of:
[Oltcit]
Default Re: Piese de la Remat?

am fost eu la remat... sud cred, cel de pe centura cum iesi prin berceni, intrii, iti lasi buletinul, iti dau aia o casca pt protectie, te duci in spate zici ce piesa vrei iti da omul o cheie si un patent (depinde de ce ai nev) si iti arata unde sa gasesti, te sui pe rable iti iei piesa respectiva, te duci la ala lasi sculele, iti face o nota cu care te duci la intrare si iti face factura pt piesa respectiva, iei buletinul si pleci. preturile sunt asa si asa, depinde ce iei, eu am luat 3 plastice din interior pt oltcit si am dat 10 lei, se poate si pe naspa sa iei multe, depinde cat de mari sunt buzunarele tale.
__________________
Boosted by Mitsubishi.
Danniel is offline   Reply With Quote
Old 24-07-10, 20:25   #5
dacia_gpg

Stage 4
 
Join Date: Nov 2007
Posts: 195
Default Re: Piese de la Remat?

Quote:
Originally Posted by Danniel View Post
am fost eu la remat... sud cred, cel de pe centura cum iesi prin berceni, intrii, iti lasi buletinul, iti dau aia o casca pt protectie, te duci in spate zici ce piesa vrei iti da omul o cheie si un patent (depinde de ce ai nev) si iti arata unde sa gasesti, te sui pe rable iti iei piesa respectiva, te duci la ala lasi sculele, iti face o nota cu care te duci la intrare si iti face factura pt piesa respectiva, iei buletinul si pleci. preturile sunt asa si asa, depinde ce iei, eu am luat 3 plastice din interior pt oltcit si am dat 10 lei, se poate si pe naspa sa iei multe, depinde cat de mari sunt buzunarele tale.
Super asa! La Iasi nici nu te lasa sa intri, au camere te trateaza ca pe un posibil hot,se uita la tine ca la ultimul cersetor! Era un Renault 16 plangeam pe langa el, nici vorba sa ma ating de el!Asta-i viata, alti oameni alte mentalitati!
dacia_gpg is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -