Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-10, 20:38   #1
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

am si eu nevoie de un sfat...
spuneti-mi si mie cu c pot face stopurile mai inchise sau sa le inegresc,la un logan?
cu ce sprei(o denumire,ca sa stiu ce sa cer in magazin)se poate face,sau alta metoda......
astp rasp......
multam frumos!!!
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 20:47   #2
RoByNeT
AirRide Lover

Stage 5
 
RoByNeT's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 6,020
Member of:
[Moderators]
[Observator 4tuning]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[SKODA]
[4Rally]
[Competitor CNCA]
[STREETMANIACS]
[AUDI]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

Poti sa le faci cu spray sau cu folie. Dar eu personal nu ti`as recomanda nici`una din metodele astea decat daca mergi pe ceva foarte putin intunecat. Daca vrei ceva mai "agresiv" gasesti stopuri after market cu 2 - 3 milioane. Ex. In cora parca am vazut eu
__________________

RoByNeT is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 20:55   #3
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

Quote:
Originally Posted by RoByNeT View Post
Poti sa le faci cu spray sau cu folie. Dar eu personal nu ti`as recomanda nici`una din metodele astea decat daca mergi pe ceva foarte putin intunecat. Daca vrei ceva mai "agresiv" gasesti stopuri after market cu 2 - 3 milioane. Ex. In cora parca am vazut eu
pai asta ma intereseaza....nu vreau ceva prea "agresiv"....
nici nu vreau sa atrag atentia la pol,dar sa fie cva simplu.....
cu un nume de sprei....ma poti ajuta?
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 22:02   #4
Cristi01

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 307
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

cu spray negru mat le-am fac eu,cam asa arata
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Imag017.jpg
Views:	242
Size:	266.9 KB
ID:	1480695  
Cristi01 is offline   Reply With Quote
Old 20-05-10, 22:23   #5
Cristi01

Stage 5
 
Join Date: May 2009
Posts: 307
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

cand le vopsesti sa ai grija sa nu le inegresti foarte mult ca s-ar putea sa nu se mai vada asa bine prin ele
Cristi01 is offline   Reply With Quote
Old 21-05-10, 10:59   #6
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of:
[Moderators]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

Quote:
Originally Posted by Cristi01 View Post
cu spray negru mat le-am fac eu,cam asa arata
Zău? Negru mat zici...foarte tare.

ON: Ai modelul de spray, mai jos. Este făcut de Duplicolor şi se găseşte în mai multe culori.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	P4280117.JPG
Views:	175
Size:	1.82 MB
ID:	1481071  
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 21-05-10, 11:09   #7
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

Quote:
Originally Posted by andi_cimpean View Post
Zău? Negru mat zici...foarte tare.

ON: Ai modelul de spray, mai jos. Este făcut de Duplicolor şi se găseşte în mai multe culori.
ms frumos adi....
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 11:21   #8
Dacia Sport BR 10 TCM

Stage 4
 
Dacia Sport BR 10 TCM's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
Posts: 292
Member of:
[DACIA]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

fratilor si cand ne opreste politia nu se ia de noi??? ca am si eu semnalele fata cu folie neagra... si mi-e cam teama
Dacia Sport BR 10 TCM is offline   Reply With Quote
Old 24-05-10, 12:56   #9
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,886
Member of:
[Moderators]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

Quote:
Originally Posted by Dacia Sport BR 10 TCM View Post
fratilor si cand ne opreste politia nu se ia de noi??? ca am si eu semnalele fata cu folie neagra... si mi-e cam teama
Riscul meseriei (de tuner)
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 25-05-10, 17:07   #10
krysty_kry
Dacia Driver

Stage 5
 
krysty_kry's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 371
Member of:
[DACIA]
[PEUGEOT]
[Opel]
Cool Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

mda e cam nasol cu gaborii...ca orice ai face se tot ia de tine.........eu nu am folie pe geamuri , dar am parasolare si e intuneric inauntru.........si sa luat de mine , crezand ca am folie......imi verifica geamul......
__________________
"Un barbat care poate conduce o masina in siguranta in timp ce saruta o fata draguta nu da atentia cuvenita sarutului."-Albert Einstein
krysty_kry is offline   Reply With Quote
Old 26-05-10, 12:52   #11
al3x_leonard

Stage 4
 
al3x_leonard's Avatar
 
Join Date: Jun 2009
Posts: 241
Member of:
[DACIA]
Default Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?

motive o sa gaseasca mereu...indiferent daca ai sau nu ceva in plus sau in minus la masina...
al3x_leonard is offline   Reply With Quote
- Copyright 2026 4Tuning -