Forum 4Tuning

Forum 4Tuning (https://forum.4tuning.ro/)
-   Alte discutii Dacia (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia.html)
-   -   cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise? (https://forum.4tuning.ro/307-discutii-dacia/189612-pot-fac-stopurile-inchise.html)

al3x_leonard 20-05-10 20:38

cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
am si eu nevoie de un sfat...
spuneti-mi si mie cu c pot face stopurile mai inchise sau sa le inegresc,la un logan?
cu ce sprei(o denumire,ca sa stiu ce sa cer in magazin)se poate face,sau alta metoda......
astp rasp......
multam frumos!!!

RoByNeT 20-05-10 20:47

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
Poti sa le faci cu spray sau cu folie. Dar eu personal nu ti`as recomanda nici`una din metodele astea decat daca mergi pe ceva foarte putin intunecat. Daca vrei ceva mai "agresiv" gasesti stopuri after market cu 2 - 3 milioane. Ex. In cora parca am vazut eu :lol:

al3x_leonard 20-05-10 20:55

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
Quote:

Originally Posted by RoByNeT (Post 3376618)
Poti sa le faci cu spray sau cu folie. Dar eu personal nu ti`as recomanda nici`una din metodele astea decat daca mergi pe ceva foarte putin intunecat. Daca vrei ceva mai "agresiv" gasesti stopuri after market cu 2 - 3 milioane. Ex. In cora parca am vazut eu :lol:

pai asta ma intereseaza....nu vreau ceva prea "agresiv"....
nici nu vreau sa atrag atentia la pol,dar sa fie cva simplu.....
cu un nume de sprei....ma poti ajuta?

Cristi01 20-05-10 22:02

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
1 Attachment(s)
cu spray negru mat le-am fac eu,cam asa arata

Cristi01 20-05-10 22:23

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
cand le vopsesti sa ai grija sa nu le inegresti foarte mult ca s-ar putea sa nu se mai vada asa bine prin ele

andi_cimpean 21-05-10 10:59

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
1 Attachment(s)
Quote:

Originally Posted by Cristi01 (Post 3376912)
cu spray negru mat le-am fac eu,cam asa arata

Zău? Negru mat zici...foarte tare.

ON: Ai modelul de spray, mai jos. Este făcut de Duplicolor şi se găseşte în mai multe culori.

al3x_leonard 21-05-10 11:09

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
Quote:

Originally Posted by andi_cimpean (Post 3377804)
Zău? Negru mat zici...foarte tare.

ON: Ai modelul de spray, mai jos. Este făcut de Duplicolor şi se găseşte în mai multe culori.

ms frumos adi....;)

Dacia Sport BR 10 TCM 24-05-10 11:21

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
fratilor si cand ne opreste politia nu se ia de noi??? ca am si eu semnalele fata cu folie neagra... si mi-e cam teama:(

andi_cimpean 24-05-10 12:56

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
Quote:

Originally Posted by Dacia Sport BR 10 TCM (Post 3385177)
fratilor si cand ne opreste politia nu se ia de noi??? ca am si eu semnalele fata cu folie neagra... si mi-e cam teama:(

Riscul meseriei (de tuner) :lol:

krysty_kry 25-05-10 17:07

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
mda e cam nasol cu gaborii...ca orice ai face se tot ia de tine.........eu nu am folie pe geamuri , dar am parasolare si e intuneric inauntru.........si sa luat de mine , crezand ca am folie......imi verifica geamul......

al3x_leonard 26-05-10 12:52

Re: cu ce pot sa imi fac si eu stopurile mai inchise?
 
motive o sa gaseasca mereu...indiferent daca ai sau nu ceva in plus sau in minus la masina...


All times are GMT +2. The time now is 06:47.

- Copyright 2026 4Tuning