Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-10, 00:21   #76
CT-96-GML

Stage 5
 
CT-96-GML's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 504
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Oare merge faza cu manerele lipite cu banda dubla adeziva (doar de forma normal) + o mica atentie pt tipul de acolo? Ca mi-e cam frica ca o fur... ce se intampla daca nu ai talonul la tine? Te cheama sa il predai?
Nu te baza,pentru ca vor verifica si "functionalitatea"manerelor,cat despre "atentii",nu stiu daca,este OK,fara sa ai pe "cineva",acolo,deoarece le este teama sa ia de la oricine,este un intreg "ritual",stii vorba aia.."din mana-n mana pana in ..fund la taxatoare ?,mai bine aranjeaz-o sa fie ok,ca sa nu mai dai motive de ridicat talonu,noi "daciarii",vom fii tot timpul,"vaca de muls",pentru multi,iar cu cat le dam mai multe motive,cu atat se bucura "organele",mai tare
CT-96-GML is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 00:26   #77
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Control RAR

Ea e ok...mai putin manerele, capota cu prelungire din fibra, care nu o dau jos nici gand...manerele -> sanse prea mari sa le mai pun pe portierele astea nu sunt daca spaga nu si nu... umblu dupa portiere/capota la SH, iau inspectia aia si gata Dar totusi, daca nu vreau sa le dau talonul pe care ei vor sa mi-l ia? ce se poate intampla?
banzay is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 00:32   #78
CT-96-GML

Stage 5
 
CT-96-GML's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 504
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by banzay View Post
Ea e ok...mai putin manerele, capota cu prelungire din fibra, care nu o dau jos nici gand...manerele -> sanse prea mari sa le mai pun pe portierele astea nu sunt daca spaga nu si nu... umblu dupa portiere/capota la SH, iau inspectia aia si gata Dar totusi, daca nu vreau sa le dau talonul pe care ei vor sa mi-l ia? ce se poate intampla?
daca controlul se face in paralel RAR - POLITIE,vei lua o amenda pentru lipsa documentelor,si te invita sa-l aduci singur,la ei si garantat,pot sa-ti "ridice placutele de inmatriculare",iar masina o vei lua de acolo "pe platforma",alti bani alta distractie,dar pana atunci Doamne Fereste!
CT-96-GML is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 08:44   #79
amce

Stage 4
 
amce's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Posts: 232
Default Re: Control RAR

inca o chestie, daca ma duc pe rotile ei la Voluntari ma intreaba de platforma, pot sa le zic ca m-a tras pana la poarta si a plecat?
__________________
amce is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 14:20   #80
andi_cimpean

Stage 5
 
andi_cimpean's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 9,889
Member of:
[Moderators]
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by amce View Post
inca o chestie, daca ma duc pe rotile ei la Voluntari ma intreaba de platforma, pot sa le zic ca m-a tras pana la poarta si a plecat?
N-o să te întrebe nimeni cum ai ajuns până acolo.

Exact ca în vorba aia...Hoţul neprins, negustor cinstit!

Numai că, dacă din varii motive nu poţi trece de verificare, ai grijă să nu te vadă urcând în maşină şi plecând cu ea de acolo. Nu se ştie cum îţi trimit vreun echipaj să te înhaţe.
__________________
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬~ஜ۩۞۩ஜ~▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
andi_cimpean is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 16:05   #81
bz-04-uvx
Dacia Driver

Stage 4
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 259
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

incepe sa fie din ce in ce mai nasol...maine poimaine vom ajunge din cauza astora cu taxele controalele si amenzile lor sa inmatriculam si dacii pe bulgaria...caci sunt destule ce pot ajunge acolo pe rotile lor...care sunt cazaturi merita sa se lege de ele...dar ei cauta si in c.r sa iti gaseasca ceva in neregula
__________________
bz-89-grs
bz-04-uvx is offline   Reply With Quote
Old 01-06-10, 20:47   #82
woden665plus1
Dacia Driver

Stage 3
 
woden665plus1's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Posts: 122
Member of:
[DACIA]
[2 Roti]
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by b01uxd View Post
sa inteleg ca dak iti iau talonu pt jante mai mari ....iti pui jantele cu cauciucurile din talon te duci la rar si iei talonu inapoi? nu controleaza motoru sa vada dak e cel din talon nu noxe nu lumini nu nimic?
Iti controleaza sa remediezi ce e scris in dovada, dar trebuie sa-ti faca si identificarea la masina: adica seriile motor si caroserie sa corespunda in civ.
woden665plus1 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 16:27   #83
alecsutz03

Stage 5
 
alecsutz03's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 836
Default Re: Control RAR

azi e o zi importanta pt mine....am reusit sa-mi recuperez talonul:Xin sfarsit circul cu ea legal:>
alecsutz03 is offline   Reply With Quote
Old 02-06-10, 16:55   #84
15lda

Stage 4
 
15lda's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 246
Member of:
[DACIA]
Default Re: Control RAR

Data viitoare nu mai le da talonu nu se merita eu am invatat lectia nu mai le dau nici un talon
15lda is offline   Reply With Quote
Old 04-06-10, 14:17   #85
banzay

Stage 5
 
banzay's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 1,967
Default Re: Control RAR

Quote:
Originally Posted by CT-96-GML View Post
daca controlul se face in paralel RAR - POLITIE,vei lua o amenda pentru lipsa documentelor,si te invita sa-l aduci singur,la ei si garantat,pot sa-ti "ridice placutele de inmatriculare",iar masina o vei lua de acolo "pe platforma",alti bani alta distractie,dar pana atunci Doamne Fereste!
Exact de faza asta auzisem, ca iti da ceva la mana, document conform caruia trebuie sa te duci frumusel sa predai talonul. dar nu eram sigur. Dar sa iti ia placutele de inmatriculare, stiam ca se face numai la chestii grave... de exemplu, zilele trecute, politia il oprise pe unu cu numere rosii expirate si i le-au luat si masina inca e acolo...

Oricum, ca sa evitam diversele situatii de genul asta, mergem pe stradute mai ascunse, mai ocolim una-alta :d daca nu si nu, speram ca Dl. Aurel Vlaicu e inca la putere... sau poate vor vrea un Caragiale...
banzay is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2024 4Tuning -