Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 02-06-08, 21:47   #1
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Cine ma ajuta si pe mine sa aflu secretul sa trec de la 3 la 4 prezoane...plsss niste pareri....
piticku is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 00:07   #2
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

pai poti pune flanse sau...(suspans...am glumit)
pai pe spate puntea de la renault 18 se potriveste perfect iar pe fata iei fuzeta si toate cele ghici de la cine de la renault 18...pe fata e un pic mai greu...
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 16:59   #3
piticku

Stage 3
 
piticku's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 79
Member of:
[DACIA]
[SEAT]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

mc frumos o sa incerc sa vad ce iese
bn ca pe mn ma interesa mai mult pe spate cum sa fac treaba asta... ca pe fatza am solutzia mc frumos inca odata
piticku is offline   Reply With Quote
Old 03-06-08, 17:59   #4
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

nu ai pentru ce...bafta la tunareala
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 14:28   #5
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by RobertRFG View Post
pai poti pune flanse sau...(suspans...am glumit)
pai pe spate puntea de la renault 18 se potriveste perfect iar pe fata iei fuzeta si toate cele ghici de la cine de la renault 18...pe fata e un pic mai greu...
cand o sa reusesti sa pui u fuzetele d R18 cu discuri ventilate p dacie ....... fara foarte multe batai de cap sa ne anunti si p noi..............
morcov_ssl is offline   Reply With Quote
Old 06-06-08, 16:38   #6
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by morcov_ssl View Post
cand o sa reusesti sa pui u fuzetele d R18 cu discuri ventilate p dacie ....... fara foarte multe batai de cap sa ne anunti si p noi..............
nu am zis ca nu e greu...din cate am citit pe forumuri dacia club si 4 tuning este posibil...
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 10-06-08, 19:30   #7
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default

si tu stii sa citesti dar de facut ai facut ceva in privinta asta ?iti spun eu nu ai facut nimic pe fata merge perfect fuzeta de papuc diesel cu 5 prez regaurita si facuta cu 4 prez si binenteles planetarele de papuc diesel sau benzina dar pt fuzete cu 5 prez

P.S.: daca vreti sa cititi, incercati in volumul 1 din secretele batranilor asta e un sfat
__________________

Last edited by Ja_Rule; 11-06-08 at 16:03.
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 03:13   #8
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
si tu stii sa citesti dar de facut ai facut ceva in privinta asta ?iti spun eu nu ai facut nimic pe fata merge perfect fuzeta de papuc diesel cu 5 prez regaurita si facuta cu 4 prez si binenteles planetarele de papuc diesel sau benzina dar pt fuzete cu 5 prez
nu am facut nimic in privinta asta si nici nu am de gand pentru ca nu vreau sa fac trecera la 4 prezoane(momentan)...baiatu a vrut sa stie cum si eu lam ajutat intro oarecare masura...
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 03:44   #9
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

cu ce l-ai ajutat l-ai indrumat sa faca ceva foarte complicat asta e ajutor ? iti spun eu ca nu este sa pui fuzete de renault 18 pe dacie e un chin si trebuie sa faci o gramada de cioclarii sa le montezi repet cea mai buna varianta posibila este cu fuzete de papuc cu 5 prezoane regaurita la 4 prez
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 15:46   #10
SiloS@1300

Stage 5
 
SiloS@1300's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Posts: 727
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

...si apoi echilibrata dinamic .
SiloS@1300 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 16:11   #11
RobertRFG
Dacia Driver

Stage 5
 
RobertRFG's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Posts: 1,604
Member of:
[DACIA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

Quote:
Originally Posted by B 89 WRC View Post
cu ce l-ai ajutat l-ai indrumat sa faca ceva foarte complicat asta e ajutor ? iti spun eu ca nu este sa pui fuzete de renault 18 pe dacie e un chin si trebuie sa faci o gramada de cioclarii sa le montezi repet cea mai buna varianta posibila este cu fuzete de papuc cu 5 prezoane regaurita la 4 prez
este adevarat ca este greu...dar ca sa faci o modificare in bine trebuie sa te si chinuiesti un pic...baiatu a vrut sa tie ce si cum si eu iam zis...din cate observ cum zici tu ar fi mai usor decat cu fuzetele de r18...apropo tu asa ai facut pe fata(pe spate stiu ca ai punte de r1?
RobertRFG is offline   Reply With Quote
Old 11-06-08, 17:30   #12
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

tu ce crezi ?
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 19:53   #13
TL-55-CDI

Stage 4
 
TL-55-CDI's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 238
Member of:
[DACIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

de ce sa regauresti cand poti lasa pe 5 prezoane si pe spate modifici si pui de papuc.cred ,nu dati cu pietre e doar o parere.si as vra sa stiu care e diferenta la planetare de papuc si planetare de berlina
TL-55-CDI is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 19:59   #14
B 89 WRC
Registered

Stage 5
 
B 89 WRC's Avatar
 
Join Date: Jul 2006
Posts: 1,803
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

nu merge sa pui "de papuc" pe spate
B 89 WRC is offline   Reply With Quote
Old 17-06-08, 20:41   #15
TL-55-CDI

Stage 4
 
TL-55-CDI's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 238
Member of:
[DACIA]
[Competitor CNCA]
Default Re: Cum se Trece de la 3 la 4 prezoane la dacie pareri plsss

ms oricum doar am dat o parere nu am zis neaparat ca merge ca nu am incercat si am crezut ca a incercat cineva
TL-55-CDI is offline   Reply With Quote
Reply



- Copyright 2026 4Tuning -