Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Alte discutii Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 05-04-09, 12:07   #1
fokerix

Stage 5
 
fokerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 440
Member of:
[DACIA]
[Honda]
Default Toba carbon dci?

Am un Logan 1.5 dCi si o intrebare : Dak merita/merge sa pun o toba finala de carbon pe ea ??? Raspunsuri va rog
fokerix is offline   Reply With Quote
Old 05-04-09, 14:27   #2
Relu_GTT
Dacia Driver

Stage 5
 
Relu_GTT's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 1,247
Member of:
[DACIA]
Default Re: toba carbon dci?

Eu zic ca merita dar sa nu te astepti la un sunet prea puternic ca e diesel si nu se va auzi la fel de tare ca la motoarele pe benzina
Relu_GTT is offline   Reply With Quote
Old 06-04-09, 11:55   #3
fokerix

Stage 5
 
fokerix's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 440
Member of:
[DACIA]
[Honda]
Default Re: toba carbon dci?

ms de raspuns..eu nu vreau sa o pun neaparat pt sunet.. voiam sa mai ajut motoru ....si prin asta nu ma refer la aberatii de genu "castig n cai putere"
fokerix is offline   Reply With Quote
Old 07-04-09, 12:29   #4
srn_86
Banned

Stage 5
 
Join Date: Sep 2007
Posts: 692
Default Re: toba carbon dci?

merge sigur sa o pui, iar daca se merita eu zic ca da ca ar fii mai buna decat cea de tabla + ca vei avea si un sunet putin mai insistent
srn_86 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 00:25   #5
Alejandro
Ford Driver

Stage 5
 
Alejandro's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 1,522
Member of:
[DACIA]
[FORD]
Default Re: toba carbon dci?

ideea e ca o sa te cam supere la drumurile lungi, spun asta pt ca si eu am, dar pe un benzinar, ceea ce e mai galagios. ai totusi grija ca o sa pierzi din cuplu motor, la diesel intr-adevar e cam mare fata de benzinar, dar de ce sa pierzi acei NM, in favoarea unor caluti putere? de ce nu ii faci un CHIP TUNING?
Alejandro is offline   Reply With Quote
Old 22-04-09, 01:07   #6
al!n

Stage 4
 
al!n's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 253
Default Re: toba carbon dci?

doar din finala nu ai ce cuplu sa pierzi si nici ce cp sa castigi.pe dci iti recomand teava in loc de finala sa se auda cat mai pronuntat.atentie la ce tobe de "carbon" cumparati,stiu pe cineva caruia i sa rupt toba de carbon la 3-4zile dupa ce a montat-o.
al!n is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -