Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 08-11-08, 23:22   #1
bercenaru

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 323
Default Supernova- sfaturi !!

detin o supernova din 2001 si ma gandeam sa ii pun servodirectie....(am inteles ca servo de solenza e compatibila....de logan nu stiu) se merita?? am fost in dezmembrari sa caut si mi s-a spus ca ar costa 5 sute, cu montarea nu ma prea pricep.
Next...insonorizare portiere... nu stiu ce este mai bun vata de sticla sau polistiren expandat intre usa si fata de plastic a portierei.... pe tabla cred ca voi pune folie bituminoasa.
bercenaru is offline  
Old 26-11-08, 02:02   #2
PUIU 82

Stage 3
 
PUIU 82's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Posts: 161
Default Re: supernova- sfaturi !!

500 de euro? sau ron?+ montajul cat o mai fi....Banii sunt in buzunarul tau.
Sincer,nu stiu daca e mult sau putin,am vazut 1 supernova cu servo de solenza,dar omul n-a vrut sa dea prea multe detalii.
Problema e cum mai iei ITP-UL....sau daca vrei sa o vinzi.....
Despre insonorizare nu stiu prea multe,multa lume vorbeste de aluband ca ar fi solutia optima calitate-pret.
Bafta!
__________________
Dacia SupeRnova B-26-HFC.
FORZA RAPID!
PUIU 82 is offline  
Old 29-11-08, 23:49   #3
nazca

Stage 5
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 2,089
Member of:
[DACIA]
Default Re: supernova- sfaturi !!

500 daca sunt ron e foarte bine
si ca insonorizant iti recomand vibroplast m1
eu am pus la solenza si sunt f multumit
nazca is offline  
Old 30-11-08, 19:05   #4
bercenaru

Stage 5
 
Join Date: Jun 2008
Posts: 323
Default Re: supernova- sfaturi !!

am luat aluband( 10mx0.6m) cu 1 milion, mi-a dat un prieten vata de sticla si ceolofan de 0.2mm(ca eu nu mai aveam deloc).
Aluband-u o sa-l pun pe portiere si in portbagaj si fetele de usi sub plafon o sa fie vata de sticla, podeaua inca nu am analizato.
Cat despre servo.... mi se pare mult 5 milioane( stiu ca pentru un opel kadet gsi costa 3.5 milioane cu tot cu montaj), dar o sa mai intreb odata
bercenaru is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -