Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-11-08, 14:32   #1
spooky

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 6
Default Intrebare pentru toti posesorii de Logan

Ieri dimineata m-am trezit frumos sa plec la sv cu loganul meu,cind m-am urcat in el am observat ca am uitat fata casetofonului si ca sa nu ma intorc din drum am plecat fara casetofon, insa pe drum am inceput sa aud toate plasticele ma refer cele din bord si usi trosnind si scartaind cind luam niste gropi mai mari sau pe pavaj.Pina acuma nu prea le-am auzit din cauza casetofonului.

Intrebarea mea este scartaiturile astea sunt generale adica se aud la toate masinile sau numai la a mea si daca da spunetimi va rog ce vechime au masinile voatre pt ca a mea are sub un an.Multumesc

ps: cred ca mi se aude ceva si pe la bara fata
spooky is offline  
Old 08-12-08, 13:27   #2
ionutzz_bia

Stock
 
Join Date: Apr 2008
Posts: 3
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de logan

sall da asa e in general la logan si la mine face la fel .am intrebat si in servis in iasi ce anume se poate face si au sp ca nimic asa e loganul
ionutzz_bia is offline  
Old 13-12-08, 15:56   #3
ziko

Stage 2
 
ziko's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 69
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de logan

Salut.Loganul meu are 8 luni si se aud ceva creierasi......stai linistit....asa sunt toate
ziko is offline  
Old 14-12-08, 19:26   #4
CHEVYX L

Stage 2
 
CHEVYX L's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 28
Member of:
[CHEVROLET]
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de logan

Salut , Golanul meu are 2 ani , 1,4 resoftat , fara greieri - zdranganeli . Al meu este exceptia care confirma regula ?
CHEVYX L is offline  
Old 22-12-08, 01:32   #5
spooky

Stock
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 6
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de logan

Tot ce sa poate....am mers cu loganuri taxi care aveau aproape 100 mii km si nu prea se auzeau greierasi,dar am mers si cu unele la 40mii si scartaiau rau de tot.
Concluzia:sunt masini printre masini,eu unul mam cam obisnuit cu ei,sunt ai mei si nu-i dau la nimeni.
Apropo greierasi am auzit si la alte marci cu pretentii


Foloseste functia Edit !

Last edited by Daniel_Toa; 22-12-08 at 10:25.
spooky is offline  
Old 25-02-09, 09:51   #6
Bughilas

Stage 5
 
Bughilas's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 671
Member of:
[DACIA]
[VW]
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de Logan

un prrecin e taximetrist pe un Logan 1.4 cu 300.000Km la bord.....Nu se aude nimic la plasticaraie....doar ac are cam multe defecte la estetivca in interior...(regim de taxi).....
apuca si desfa fetele de usi si vezi ce e pe akolo..
__________________
ex Dacia 1310 - SB 22 BAI
Bughilas is offline  
Old 25-02-09, 17:24   #7
myk-e

Stage 5
 
myk-e's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Posts: 408
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de Logan

Daca era FRIG afara, era normal sa se auda. Dupa ce se incalzeste habitaclul, totul revine la "normal". Nu stiu cat e normalul de normal la tine.

Al meu e din iunie 2008 si doar cand e frig "trosneste" prin interior, in rest e cald si bine.
myk-e is offline  
Old 23-03-09, 22:12   #8
ALeXxuTzu.

Stage 3
 
ALeXxuTzu.'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Posts: 97
Member of:
[DACIA]
Default Re: Intrebare pentrut toti posesorii de Logan

Loganul meu are 7 luni si nu trosneste nimic la bord sau la altceva , nici greierasi . Salut.
ALeXxuTzu. is offline  
Old 03-04-09, 22:37   #9
wi7ardro

Stage 3
 
wi7ardro's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 118
Default Re: Intrebare pentru toti posesorii de Logan

am logan , al meu este ok ! are doar 20 de mii km ,fix 1 an are masina ! insa a unkiului meu care are doar 32 de mii ....... in vreo 2 ani ...tin sa iti zic ca scartatie si face ca taote alea ..... deci cred ca tine de NOROC si de ce zii au avut contructorii in ziua aia
__________________
Deschide ochii... TIMPUL trece ...nu mai VISA frumos ....realitatea este RECE !
wi7ardro is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -