Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 22-08-07, 09:10   #1
DacToa

Stage 2
 
Join Date: Jul 2007
Posts: 42
Default Schimbare usi

Salutare la toata lumea, am mai cautat un subiect si nu am gasit asa ca voi deschide acum unul, cu intrebarea : am o dacie 1310 tlx cu menerele acelea vechi, si vreau sa schimb usile sa pun din acelea care se trage manerul in sus, adica vreau as pun usi ca masina zambetul lui iliescu. Se vor potrivi ? sau trebuie sa mai modofic ceva ma caroserie ?
DacToa is offline  
Old 22-08-07, 09:28   #2
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: Schimbare usi

se potrivesc, dar daca ai oglinzi fara optiunea de reglare din buton, va trebui sa iei si geamurile si oglinzile noi
CristianoXXX is offline  
Old 22-08-07, 10:55   #3
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: Schimbare usi

mai bine cauti pe la rematuri sigur gasesti ceva
DaciaGID is offline  
Old 22-08-07, 13:16   #4
CristianoXXX
Dacia Driver

Stage 5
 
CristianoXXX's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 392
Member of:
[DACIA]
[Shine Club]
Default Re: Schimbare usi

portiere modelul ala nu se gasesc, cele mai noi dacii pe care le am vaz la dezmembrari sunt alea 92-93
CristianoXXX is offline  
Old 22-08-07, 16:03   #5
morcov_ssl
Dacia Rally Team Member

Stage 5
 
morcov_ssl's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Posts: 782
Member of:
[Dacia Rally Team]
Default Re: Schimbare usi

am eu 2 usi de spate si sunt si satupate manerele daca te intereseaza...............subtire la pret
morcov_ssl is offline  
Old 22-08-07, 16:49   #6
DaciaGID

Stage 5
 
DaciaGID's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 325
Default Re: Schimbare usi

Quote:
Originally Posted by morcov_ssl View Post
am eu 2 usi de spate si sunt si satupate manerele daca te intereseaza...............subtire la pret

mai interesa pe mine la ce pret le dai in ce stare sunt astept un raspuns
DaciaGID is offline  
Old 22-08-07, 18:29   #7
B-11-AYG
Renault Driver

Stage 5
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,641
Member of:
[VW]
[DACIA]
[RENAULT]
[Competitor CNCA]
Default Re: Schimbare usi

eu sunt in masura sa spun k eu le-am schimbat nu am facut nici o modificare le-am pus asa cum le-am luat cu totu.....
B-11-AYG is offline  
Old 18-01-09, 21:20   #8
ramonEHM

Stage 2
 
ramonEHM's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 28
Member of:
[DACIA]
Default Re: Schimbare usi

[QUOTE=DacToa;1058721]Salutare la toata lumea, am mai cautat un subiect si nu am gasit asa ca voi deschide acum unul, cu intrebarea : am o dacie 1310 tlx cu menerele acelea vechi, si vreau sa schimb usile sa pun din acelea care se trage manerul in sus, adica vreau as pun usi ca masina zambetul lui iliescu. Se vor potrivi ? sau trebuie sa mai modofic ceva ma caroserie ?[/Q


se nimeresk fara nici un fel de problema da sunt mai mici !intre usa si aripa ramane distanta de aproape un deget mic!are un cunoscut pe o dacie la fel
ramonEHM is offline  
Old 18-01-09, 22:44   #9
Sirius
Dacia Driver

Stage 5
 
Sirius's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Posts: 1,953
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[DACIA]
Default Re: Schimbare usi

[QUOTE=ramonEHM;1991746]
Quote:
Originally Posted by DacToa View Post
Salutare la toata lumea, am mai cautat un subiect si nu am gasit asa ca voi deschide acum unul, cu intrebarea : am o dacie 1310 tlx cu menerele acelea vechi, si vreau sa schimb usile sa pun din acelea care se trage manerul in sus, adica vreau as pun usi ca masina zambetul lui iliescu. Se vor potrivi ? sau trebuie sa mai modofic ceva ma caroserie ?[/Q


se nimeresk fara nici un fel de problema da sunt mai mici !intre usa si aripa ramane distanta de aproape un deget mic!are un cunoscut pe o dacie la fel
sunt asa pt k sunt facute prost!
Sirius is offline  
- Copyright 2024 4Tuning -