Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Reply
 
Thread Tools
Old 25-08-11, 19:27   #1
B-01-JPX

Stage 4
 
B-01-JPX's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Posts: 251
Default problema semnalizare

nici nu stiu cum sa incep)de la o vreme masina a inceput sa aibe probleme cu semnalizarea,adica cand dau semnal stanga sau dreapta merge o data si porma incepe releu sa bazaie...asta face doar cand dau semnal nu mereu face asa.avariile merg super bn nu bazaie nimik.am schimbat releu am schimbat blocu de lumini am probat vreo 4 relee de semnalizare si tot asa face,care sa fie cauza
__________________
Dacia jpx stoc
B-01-JPX is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 10:59   #2
M4ry4n

Stock
 
Join Date: Aug 2011
Posts: 4
Default Re: problema semnalizare

Quote:
Originally Posted by B-01-JPX View Post
nici nu stiu cum sa incep)de la o vreme masina a inceput sa aibe probleme cu semnalizarea,adica cand dau semnal stanga sau dreapta merge o data si porma incepe releu sa bazaie...asta face doar cand dau semnal nu mereu face asa.avariile merg super bn nu bazaie nimik.am schimbat releu am schimbat blocu de lumini am probat vreo 4 relee de semnalizare si tot asa face,care sa fie cauza
Ai luat in calcul varianta unui scurtcircuit? Daca ai semnalizari si pe aripi verifica sa nu fie in scurt.
M4ry4n is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 13:31   #3
Snoopz

Stage 5
 
Snoopz's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 317
Default Re: problema semnalizare

Curata contactele manetei de semnalizare sau schimb-o (9lei)...o sa fii uimit
Snoopz is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 14:36   #4
c0sty

Stage 3
 
c0sty's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Posts: 113
Member of:
[DACIA]
Default Re: problema semnalizare

prob ii de la butonul de avarii!!! schimba butomul de avarii si vei vedea ca iti va merge! si eu am avut prob asta....este din cauza ca nu folosesti prea des butonul de avarii si se oxideaza. bft
__________________

Niciodata nu te certa cu un idiot! Te aduce la nivelul lui si te bate prin experienta.
c0sty is offline   Reply With Quote
Old 26-08-11, 22:56   #5
IS97SCL

Stage 1
 
IS97SCL's Avatar
 
Join Date: Sep 2009
Posts: 10
Default Re: problema semnalizare

salut, daca ai schimbat becuri la triple sau la semnale fata ,

vezi ca sunt de putere mica ia si le schimba cu becuri mai mari adica de 10-15 watti...
IS97SCL is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -