Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 03-10-06, 13:03   #31
B-50-YOZ

Stage 1
 
B-50-YOZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 14
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

nu mere link-ul, anyway thx
B-50-YOZ is offline  
Old 03-10-06, 13:08   #32
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

www.retromobil .ro
antonio74 is offline  
Old 03-10-06, 13:12   #33
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

http://www.retromobil.ro/galerie_fot...ordache_12.jpg
antonio74 is offline  
Old 04-10-06, 09:37   #34
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

sincer nu imi place stilu asta de masina ... mie imi place cele cu spoilare diferite desene etc stilul asta iar cu dacia am facut prostie mare o dau cu cat se poate de mult
dereck is offline  
Old 05-10-06, 21:04   #35
MANTUS

Stage 5
 
MANTUS's Avatar
 
Join Date: Nov 2004
Posts: 366
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

orice ai vrea sa faci sa o faci cu gust!!!iar treaba cu spray-ul e o porcarie!!! Sa vopsesti o masina trebe sa fi super MESERIASH!!! Daca te apuci tu sa vopsesti masina este exact cum l-as pune pe bunicu sa se joace CS!!!
Bafta oricum si asteptam poze!!!!!
__________________
!! !! !! NU FURA....GUVERNUL URASTE COMPETITIA !! !! !!
!! !! !! EU SUNT CEL DE CARE TI-A ZIS MATA SA TE FERESTI !! !! !!
MANTUS is offline  
Old 18-10-06, 20:01   #36
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

treaba cu sprayul este chiar buna se spala produsul finit care vrei sa il vopsesti cu degresant sa nu mai existe impuritati sau alte substante si sa vopseste de la stanga spre dreapta si de la dreapta spre stanga usor dar asa in fel sa nu curga vopseaua se aplica doua straturi de vopsea ce l mai bine e intr -o capere unde este ventilata ca vopseaua sa se usuce mai repede si mai bine dupa care se aplica un strat de lac. si iese de nota 10 +
dereck is offline  
Old 18-10-06, 20:03   #37
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

dar am uitat sa mentonez ca inainte sa te apuci sa dai cu sprayul trebuie dat cu grund tot un un spray, se prinde mai bine vopseaua spray de produsul finit de vopsit
dereck is offline  
Old 19-10-06, 11:39   #38
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

dak tot faci asa nu-mi pui niste poze cu rezultatul final k si eu vreau sa-mi vopsesc masina si...nu stiu c sa fac, sa-o vopsesc cu spray sau sa-l duc la un vopsitor si sa dau vreo 15-20 mil?si unde pot cumpara acel grun??si cat costa,? si ce culoare are?si pune poze cu mustang-ul k is tare curios k si eu vreau sa-mi iau un clk dtm kre ajunge la 331km/h.ar fi fain sa ne antalnim poate dam cateva dungi
juana_man is offline  
Old 19-10-06, 12:29   #39
Bogdan_mb

Stage 5
 
Bogdan_mb's Avatar
 
Join Date: May 2005
Posts: 4,267
Member of:
[MERCEDES]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

Quote:
Originally Posted by dereck View Post
...oricum o sa pun diferite desene in gen de la jocul acela nfs underground 2 bbs otto lini etc
Quote:
Originally Posted by dereck View Post
da asa fac dar nu prea am mai avut timp asa de mult pt masina...in curand voi achizitiona un mustang gt cu nste modificari etc atinge 330 km la ora va voi pune niste poze cu ea etc
Quote:
Originally Posted by dereck View Post
si la un atelier dasta imi ia 5-6 mil si nu imi convine


Tu vrei mustang gt care atinge 330 la ora dar vrei sa vopsesti o dacie cu, citez "sprai" in stil mare NFS FnF etc , pt ca vrei sa coste mai putin de 5-6 mil. ?

Era sa uit :

Quote:
Originally Posted by dereck View Post
cam asa e treaba cu dacia dar nu imi place am bagat ceva in ea am ajuns si la mai multi cai putere dar tot nu imi place e ca melcu..
cam cati cai putere are de merge ca melcu si cam ce ai bagat in ea la capitolul motor ?
__________________

Last edited by Bogdan_mb; 19-10-06 at 12:33.
Bogdan_mb is offline  
Old 19-10-06, 12:41   #40
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

omule, n-ai stiu?nu-i voie sa dai hrana de melc la masina k altfel merge c melcu!!!!!!si k sa nu fiu off, "Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie " hmmmmm, eu zic sa-ti cumper 1 un semn imens de naic(nike scriu asa k sa intelegi si u)si-l lipesti p luneta(parbrizu din spate)da mai bine cu stilu tau :d
peace
juana_man is offline  
Old 19-10-06, 14:01   #41
Jevrutzza

Stage 2
 
Jevrutzza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 27
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

`ello .. am o dacie 1310 break din `85 ... pe tampenia de certificat -sau ce o fi- scrie ca are capacitatea cilindrica de 1289 cu 4 cilindri si 54 de cp ... -cel putin asta inteleg io din hartia asta antica ....- ar mai merge ceva facut cu ea? tata vrea sa o vanda, e super bine intretinuta ... de aia as vrea sa o tin si sa bag nishte bani in ea, ca sa nu mai dau banii pe una noua .. dar daca nu se merita ... atunci .. io sunt un pic cam varza la capitolul masini asa ca d`asta am zis sa intru p`aci sa intreb pe astia care stiu mai bine despre ce e vorba ... deci ... date fiind cele de mai sus .. ce fac? bag banii in ea sau iau alta? ... )
Jevrutzza is offline  
Old 19-10-06, 14:05   #42
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

Quote:
Originally Posted by Jevrutzza View Post
`ello .. am o dacie 1310 break din `85 ... pe tampenia de certificat -sau ce o fi- scrie ca are capacitatea cilindrica de 1289 cu 4 cilindri si 54 de cp ... -cel putin asta inteleg io din hartia asta antica ....- ar mai merge ceva facut cu ea? tata vrea sa o vanda, e super bine intretinuta ... de aia as vrea sa o tin si sa bag nishte bani in ea, ca sa nu mai dau banii pe una noua .. dar daca nu se merita ... atunci .. io sunt un pic cam varza la capitolul masini asa ca d`asta am zis sa intru p`aci sa intreb pe astia care stiu mai bine despre ce e vorba ... deci ... date fiind cele de mai sus .. ce fac? bag banii in ea sau iau alta? ... )
lasa-l pa taticu sa vanda masina si de banii aia fa-ti 1 permisu
juana_man is offline  
Old 19-10-06, 14:17   #43
Jevrutzza

Stage 2
 
Jevrutzza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 27
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

... si crezi ca mi`o ia careva cu 60 de milioane? ... "taticu" e cam prost la capitolul socoteli ... daca ar gasi unu` sa gandeasca ca el ..
Jevrutzza is offline  
Old 19-10-06, 14:19   #44
juana_man
No Limits racing team Member

Stage 5
 
Join Date: Sep 2005
Posts: 1,698
Member of:
[Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[No Limits racing team]
[VW]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

dc nu-ti postezi problemele la...sectiunea consilier achizitii auto sau ceva de genu asta????
juana_man is offline  
Old 19-10-06, 14:21   #45
Jevrutzza

Stage 2
 
Jevrutzza's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Posts: 27
Member of:
[DACIA]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

*sigh* ... alright ... copiii n`au loc p`aici ... ma duc sa ma joc cu papushelele ... si nu era o problema ...era o intrebare retorica ... nevermind ...
Jevrutzza is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -