Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > DACIA > Zona tehnica Dacia

Zona tehnica Dacia Zona tehnica, secrete, tips&tricks Dacia

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 27-09-06, 10:32   #16
GABBY_

Stage 5
 
GABBY_'s Avatar
 
Join Date: Jun 2005
Posts: 1,430
Member of:
[Opel]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

cred ca deja o dai in abureli aici pe forum.numai vise si numai tampenii ai in cap cu vopsitul masinii din spray.nici gardul nu-l dai cu spary si vei da masina cu el .ce naiba nene ,nu te mai obosii sa iit scrii visele aici cu mustang-ul gt
GABBY_ is offline  
Old 28-09-06, 00:09   #17
danutSZY

Stage 4
 
danutSZY's Avatar
 
Join Date: Jun 2006
Posts: 280
Member of:
[VW]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

mai baiete......am intales din spusele de mai sus ca vrei sa iei un mustang GT.............am intales ideea......cred ca multi ar vrea asa ceva dar exista un mic-mare dar........ai bani de mustang dar te zgarcesti sa duci masina la un vopsitor care asta face toata ziua(sa vopsesti masina cu spray).......sa fim seriosi......o cam dai in tabara laudarosilor.......nu vreau sa te supar sau sa jignesc pe cineva dar un mustang care cum zici tu ca prinde 330km/h.......cam costa dolari......chiar multi!!!!!!!.........parerea mea este sa fi cat mai realist ca si eu visez la un subaru impreza dar ma dau in dacie......cum ar fi ca toti care cer pareri si posteaza cu dacii din 80-90.......se vaita ca nu au bani sa-si puna chituri de spoilere adevarate......ba chiar o dau in latura de chitch si dintr-o data........maine i-mi i-au ferarri F50.......fara suparare si cu mari scuze de ce am scris mai sus dar o dai in aberati.......eu sincer i-ti urez bafta in continuare!!!!!!!!
__________________

danutSZY is offline  
Old 29-09-06, 10:38   #18
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

nu o dau in abureli ! si nu am vrut sa dau masina la un atelier ceva sa o vopseasca ca mi se parea mult pt o asemenea chestie masina este aproape gata. iar cu mustangul este alta treaba am fost plecat in belgia cu un var eu am stat 3 luni am strans ceva bani am venit inapoi in romania mi am luat masina asta dacia etc . iar varu asta si a luat un mustang nu ii convin nu ii place nu stiu ce si il voi cumpara eu peste 3 saptamani se intoarce in tara cu acest mustang eu mi am spus idee dar vad ca multi ma ia la misto cu abureli etc
dereck is offline  
Old 01-10-06, 16:52   #19
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

Si cu ce te-ai ocupat tu in aceste 3 luni ??? Cate magazine ai spart sau cate seifuri ai taiat cu sudura ca sa itzi permitzi un mustang gt ????Vb lu danutSZY , mustangu` costa ceva mai multzi dolari incat nush daca cineva de pe acilea ar avea banii pt el (poate au ) dar de la dacie la mustang e o mica mare diferentza si tre sa mai muncesti 10 ani pe afara ca sa-ti iei un mustang gt ! scuze daca te-am jignit cu ceva dar asa sta treaba ! respect !
DolusD is offline  
Old 02-10-06, 19:28   #20
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

mai jignit destul de mult nu am furat nimic nu am spart lacate ce zici tu nimic parintii mei sunt acolo si alte rude fiecare cu apartamentul lui deci eu am fost si am stat la mine acasa la parintii mei si am muncit in constructii si calculatoare (mai putin aici) si mam intors inapoi in tara multumit ?
dereck is offline  
Old 02-10-06, 19:42   #21
B-50-YOZ

Stage 1
 
B-50-YOZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 14
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

daca ai bani mai multi vinde masina si cumpar o alta masina, parerea mea cat mai simplu, cat mai frumos.
B-50-YOZ is offline  
Old 02-10-06, 21:33   #22
DolusD

Stage 5
 
DolusD's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 870
Member of:
[NoSpeedLimit Romania Club]
[DACIA]
[MERCEDES]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

Nu am vrut sa te jignesc ! imi cer scuze ! problema e urmatoare : catzi banii ii dai la varu` pe mustangu` gt ??? ! respect !
DolusD is offline  
Old 02-10-06, 22:26   #23
B-50-YOZ

Stage 1
 
B-50-YOZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 14
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

intr-adevar ca sa itzi tunezi o dacie, nu iti trebuie multi bani,sau cu o imaginatie buna si monetar puternic itzi cumperi mai multi cai putere
B-50-YOZ is offline  
Old 03-10-06, 11:43   #24
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

cam asa e treaba cu dacia dar nu imi place am bagat ceva in ea am ajuns si la mai multi cai putere dar tot nu imi place e ca melcu. pe mustang ii dau 27 mii de dolari acum ea face mai mult nu stiu cat exact a bagat multi bani in ea cand o vezi zici a nu e adevarata o minunatie de bijuterie restu de bani ii da tata inca 2-3 saptamani si e a mea parca sunt un copil de 10 ani nu mai am rabdare
dereck is offline  
Old 03-10-06, 11:45   #25
dereck

Stage 4
 
dereck's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
Posts: 184
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

ma scuza ti ca am mai mancat din litere sau din cuvinte mai sus dar eram la o sala si nu mergea bine tastatura
dereck is offline  
Old 03-10-06, 12:02   #26
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

sal .........parerea mea e ca nu merita , daca iti doresti o dacia tunata ....cauta in franta si cumpara un renault 12 gordini , se aseamana cu dacia ........dar masina e super desteapta ........are 185 cp ......isi merita toti banii
antonio74 is offline  
Old 03-10-06, 12:47   #27
B-50-YOZ

Stage 1
 
B-50-YOZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 14
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

Legat de ce a zis antonio74 iata niste poze cu varianta acestuia
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	b_3382.jpg
Views:	65
Size:	38.0 KB
ID:	158076   Click image for larger version

Name:	PARCR12.jpg
Views:	89
Size:	39.7 KB
ID:	158077   Click image for larger version

Name:	r12_01.jpg
Views:	84
Size:	83.7 KB
ID:	158078  

B-50-YOZ is offline  
Old 03-10-06, 12:50   #28
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

bravos ........mai exista una in romania la pitesti , au fost 3 de a lungul timpului in cn de raliuri .........stiu din sursa sigura .....pe una a alergat tatal meu la raliuri
antonio74 is offline  
Old 03-10-06, 12:52   #29
B-50-YOZ

Stage 1
 
B-50-YOZ's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Posts: 14
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

presupun ca e cu loc de cinste in pitesti ...
B-50-YOZ is offline  
Old 03-10-06, 13:02   #30
antonio74

Stage 5
 
antonio74's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,289
Member of:
[Fiat]
[FORD]
Default Re: Ce trebuie si cat trebuie sa tunaresti o dacie

intra pe www.retroclub.ro sau cam asa ceva
antonio74 is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -