Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Alte discutii Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 13-11-10, 13:49   #1
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Sper ca sunt bine aici la alte discuti Mercedes ca totusi e vb de un Mercedes


Si anume exista langa mine o parcare telpark in care sta deja de mai bine de 3 luni adica mai unpic si se fac 4 un S-Klasse W220 nu este versiunea restilizata dar e FULL airmatic consola de butoane full scaune electrice masaj aerisire si incalzire etc etc APS commandcenter etc etc piele crem deschis.

Este inscrisa si are deja vro 3 amenzi de parcare... si inafara de asta au incercat unii indivizii sa sparga masina fara noroc sa crapat gheamu lataral in formei unei flori dar doar atat nu au putut trece prin gheam (o fi gheam anti furt nu stiu ) Problema mea este ca

Chiar as da de propietar cumva sau nu stiu e pacat de masina sa stea asa acolo... nu e in stare perfecta dar ceva banuti ar mai merita depinde daca nu are alte defecte (motor cutie) as lua-o eu si as reface-o

Stie careva o procedura ce sar putea face sa dau de detinator ? ca ma gandesc mai unpic si dispare tractata de o firma si va ramane la ADP pt amenzi neplatite si cine stie ce se va intampla cu ea


Va multumesc ca va-ti luat timp, poate aveti vro ideie
__________________
Anything is legal until you get caught and Drive it like you stole it

http://mercedesbenzclubtm.webs.com/
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 28-01-11, 23:40   #2
xxxxx

Stage 5
 
xxxxx's Avatar
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 474
Default Re: Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Din cate stiu geamul securit de pe mercedes se sparge greu dar daca se sparge se face bucatele,deci cred ca e antiglont sau nu stiu ce geamuri mai fac astia acum.
Incearca sa afli adresa dupa nr de inmatriculare.
xxxxx is offline   Reply With Quote
Old 29-01-11, 08:13   #3
Batman1986

Stage 4
 
Batman1986's Avatar
 
Join Date: Apr 2010
Posts: 179
Member of:
[MERCEDES]
[VW]
[Mitsubishi]
Default Re: Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Quote:
Originally Posted by xxxxx View Post
Din cate stiu geamul securit de pe mercedes se sparge greu dar daca se sparge se face bucatele,deci cred ca e antiglont sau nu stiu ce geamuri mai fac astia acum.
Incearca sa afli adresa dupa nr de inmatriculare.
dupa 3 luni esti unicu care imi scrie .... interesant ca ceilalti nu au nici un sfat ... gheam anti glont nu cred ca e destul de subtire o sa fac niste poze in urmatoarele zile .... acuma sta acolo de 6 luni pe putin
Batman1986 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:27   #4
Ford_V6

Stage 5
 
Ford_V6's Avatar
 
Join Date: Jan 2004
Posts: 2,103
Member of:
[MERCEDES]
[FORD]
Default Re: Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Simplu ... faci o ancheta prin zona sau gasesti orice relatie la politie chiar si la comunitari sa ii verifice numerele. Oricum parerea mea e sa stai linistit ... presupun ca nu crezi ca un w220 abandonat este cumva al unui profesor universitar care pur si simplu a lasat-o acolo. O fi lasata amanet, o fi proprietaru la parnaie cine stie ...sansele sa pui mana pe ea sunt infime.
__________________
punktsidelacapat.ro
Ford_V6 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-11, 15:53   #5
aleks

General Supervisor

Stage 5
 
aleks's Avatar
 
Join Date: Sep 2003
Posts: 17,791
Member of:
[Super Moderators]
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[MERCEDES]
[2 Roti]
[ALFA ROMEO]
Default Re: Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Dacă ai o pilă la administraţia financiară ei îţi pot spune propietarul maşinii
aleks is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 12:54   #6
r083r7

Stock
 
Join Date: Jan 2011
Posts: 2
Talking

Dute la primarie si anunta ca masina este abandonata si poate ei cu ajutorul numerelor de inmatriculare pot sa gasesaca detinatorul masini. Si daca ai noroc o cumperi si la un pret de nimic daca e abandonata,nu lasa un Mercedes la greu!

Last edited by r083r7; 01-02-11 at 12:57.
r083r7 is offline   Reply With Quote
Old 01-02-11, 12:59   #7
CyberCSX
Banned

Stage 5
 
Join Date: Dec 2008
Posts: 2,237
Default Re: Am si eu o intrebare... poate stiti un raspuns

Seria masinii stantate pe caroserie în sectorul motor daca ai acces acolo. Daca nu, atunci pe traversa si în spate pe tabla caroseriei unde este montat bumperul din spate.

Conform seriei trebuie sa fie posibil sa se afle posesorul daca nu are numere pe ea.
CyberCSX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -