Go Back   Forum 4Tuning > Masini & Tuning > MASINA MEA > MERCEDES > Zona tehnica Mercedes

Zona tehnica Mercedes Zona tehnica, secrete, tips&tricks Mercedes

Reply
 
Thread Tools
Old 14-07-12, 15:07   #1
mihai.v

Stage 1
 
Join Date: May 2012
Posts: 15
Default SRS aprins CLK 200

Dupa un interior facut la spalatorie, cand am luat masina am constatat ca scaunul nu se mai ridica si ca am martorul SRS aprins. Am vbit cu cineva si mi-a zis ca sub scaun cica ar exista niste fire si astia la spalatorie sunt neatenti si baga aspiratorul pe acolo fara nicio grija. Si ca e posibil sa-mi fi smuls vreun "papuc" de acolo. Vi s-a intamplat vreodata? Ce parere aveti?
mihai.v is offline   Reply With Quote
Old 15-07-12, 00:30   #2
avrelius

Stage 5
 
Join Date: May 2010
Posts: 306
Default Re: SRS aprins CLK 200

Si nu te-ai uitat?Cred ca e vb de senzorul pt airbag acolo.E vreo mufa scoasa sau vreun fir rupt.
avrelius is offline   Reply With Quote
Old 03-10-12, 22:17   #3
vlad300

Stage 5
 
vlad300's Avatar
 
Join Date: May 2010
Posts: 378
Default Re: SRS aprins CLK 200

Mai este o plasa din cate am inteles tot in scaunul de la pasager si in momentul in care baietii se pun cu genunchiul pe scaun ca sa ajunga la geamurile laterale din spate exista posibilitate daca omu are ceva forta si kg sa iti rupa acea plasa din interiorul scaunului care...are rolul dea a spune masini daca este cineva sau nu pe scaunul din dpreapta...Se poate anula din Tester dar dupa risti sa nu se mai deschida airbagul din dreapta la un posibil impact...(pentru ca prin tester ii arata practic ca nu este nimeni niciodata pe locul pasagerului)Incearca si tu o fi probabil de la mufele de sub scaun...dar poate sa fie si de la acea plasa care se schimba...
vlad300 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -