Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

View Poll Results: Fumator sau nefumator .... ce tigari fumati?
Fumator - Marlboro 80 8.76%
Fumator - Kent 200 21.91%
Fumator - Pall Mall 43 4.71%
Fumator - Vice Roy 5 0.55%
Fumator - Parliament 20 2.19%
Fumator - Altele 76 8.32%
NEFUMATOR 489 53.56%
Voters: 913. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 06-12-10, 17:53   #871
DTH
2 Roti

Stage 5
 
DTH's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Posts: 6,411
Member of:
[VW]
[Nissan]
[2 Roti]
[FOTO]
[4Rally]
[4Wheels]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Victor_Is View Post
damn, si eu care ma bucuram deja ca mai bifez un succes pe lista mea, inca un fumator convertit

dar, astept
(p.s. mai in gluma mai in serios)

Sinceră să fiu ...vreau şi nu vreau ... nu este vorba că e greu sau uşor , trebuie să ai ambiţie ...ceea ce eu nu prea am în perioada asta ...mai am nevoie de pachetul de ţigări ( pe zi )
__________________
STEAM - KLawxith
YOUTUBE - ELITE INC.
INSTAGRAM - klawxith666

PHOTOGRAPHY SITE - http://klawxith.wixsite.com/elite-inc

US/RO
DTH is offline   Reply With Quote
Old 07-12-10, 14:41   #872
DONU'
PARTICIPANT CURSE

Stage 5
 
DONU''s Avatar
 
Join Date: Mar 2006
Posts: 5,037
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[BMW]
[4Rally]
Default Re: Fumator/nefumator

M-am luat de fumat la 17 ani.
Mama fuma numai ocazional si se mai prostea din cand in cand cu tigari MORE din cele lungi si maronii daca va aduceti aminte.
Intr-o zi m-a rugat sa-i iau un pachet de tigari din alea sa fumeze si ea dimineata la cafea.
I-am luat si dimineata isi aprinde tigarea si zice sa trag si eu un fum!
Eu, chiar impotriva fumatului, nici nu ma gandeam sa fac asa ceva.
Mama, convinsa ca eu mai trag pe la scoala venind dintre colegi cu miros de tigara in haine...
- Hai trage si tu un fum, hai trage mah ca nu-ti fac nimic...!
- Hai ca trag!
Nici macar nu m-am inecat la cate de usoare erau, sau poate nici macar n-am tras un fum ca lumea. Mama, de colö:
- Ia uite ce bine tragi, nici nu te-ai inecat...
Ma rog, a doua zi la cafea, mama isi aprinde tigara, imi fac cafea si mie si bineinteles imi aprind si eu una...
A treia zi deja aveam pachetul meu...
Mi-a placut! Era ceva nou...
Iar mama daca ii spun si acum zice:
- Pe cine minti tu mah aici, tu fumai de mult...

Au trecut anii, si pe la vreo 22-23 de ani m-am lasat de fumat 6 luni.
M-am lasat in iunie cand ma certam cu tata ca de ce fumez, ca sa le las, ca n-am vointza...
Am aruncat pachetul la gunoi si n-am mai pus gura pe ele.
M-am luat iar in decembrie ca urma revelionul, aveam musafiri, mi-era pofta un pic si aia a fost.

M-am mai lasat o data 3 luni (lasat insemnand tzigari zero, nici macar un fum, sau sa aprind asa cuiva).

Ultima oara m-am lasat 1 an de zile, in urma cu un an cand m-am imbatat rau de tot la un chef numai cu coniac.
Imbatatu ca imbatatu ca nu mi-a fost rau, dar am zacut doua zile la pat de abia ma miscam. Cred ca am facut ficatul burete!
Si vazand eu ca am reusit sa stau doua zile nefumat am zis STOP! si le-am lasat pana in aprilie anul asta, deci, se poate sa te lasi daca vrei.

Stiu oameni dependenti, care se trezesc dimineata la prima ora fara sa faca altceva decat sa fumeze, sau isi aprind tigara in timpul mesei, sau fumeaza la baie (bleah), sau care fumeaza mai tot timpul...

In aprilie m-am luat dupa ce am bagat masina in reparatii. Atunci turbam de nervi si am cerut cateva tigari la lume prin garaj dupa care mi-am luat un pachet ca nu imi place sa cer la altii...

Eu nu fumez in casa, in curte nu ies la fumat ca nu imi place sa stau de unul singur sa fumez (la mine nu mai fumeaza nimeni din familie).
Nu fumez la PC, in masina sa zic... ploiesti-bucuresti, poate maxim doua tigari...
Dar daca sunt la un chef, club, masina in service sau sunt foarte suparat, atunci fumez grav, aproape ca le sudez una de alta. In special in service.
Seara trecuta am avut o discutie cu prietena mea la tel si in 4 ore am fumat un pachet de tigari...
Dar azi spre exemplu n-am fumat nimic. Si mai am zile intregi cand nu fumez decat seara daca ies cu baietii...

Ignorati-le, umpleti-va timpul cu ceva, faceti ceva care sa va impiedice sa fumati si pur si simpu impunet-va asta. Eu reusesc de fiecare daca cand vreau.
E ca o pofta de-o bere. Nu trebuie sa bei zilnic, nu?
__________________

If I win, I take the cash and I take the respect!™
2006 - VAUXHALL CORSA B - 1.2 45CP - Prima masina de DRIFT din Romania cu tractiune fata!
2006 - OPEL VECTRA - C20NE
2007 - 2009 - VW VENTO VR6
2009 - BMW E30 TURBO
2012 - VW GOLF MK5 GTI
PIESE TUNING PE COMANDA:
TURBINE, INJECTOARE, POMPE BENZINA, WASTEGATE, BLOW-OFF, INTERCOOLERE, DISCURI FRANA PERFORATE/STRIATE, KIT-URI AMBREIAJ SPORT SAU ORIGINALE, SUSPENSII, ETC.
CONTACT: donu_vr6@yahoo.com
DONU' is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 16:12   #873
keemo
Design Team Member

Stage 5
 
Join Date: May 2007
Posts: 2,436
Member of:
[Virtual Tuning]
[Design Team]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by DONU' View Post
Ignorati-le, umpleti-va timpul cu ceva, faceti ceva care sa va impiedice sa fumati si pur si simpu impunet-va asta. Eu reusesc de fiecare daca cand vreau.
E ca o pofta de-o bere. Nu trebuie sa bei zilnic, nu?

wooooord..


stiu ca par ipocrit dar are dreptate in tot ce spune...
keemo is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 16:43   #874
danielNEC
Mitsubishi Driver

Stage 3
 
Join Date: Aug 2010
Posts: 127
Member of:
[Mitsubishi]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by pimp_lex View Post
Sunt Nefumator convins

si eu incepusem sa fumez pe la vreo 18 ani ca sa fiu \"cool\" la petrecerile romanesti.....mare smecherie.....dupa 3 luni, deabea mai alergam, simteam ca niste \"arsuri\" pe gat.......naspa rau, si nici nu fumanm mult, doar de 2 ori pe saptamana cate 4-5 tigari(la disco)........m-am lasat imediat

Ca sa nu mai zic de bani aruncati pe asa ceva..........a stabilisem pe Benson & Hedges Mentol, pe vremena aia costau tigarile 4.75 $ (adica vreo 120 000 lei) si mi se parea scump...........acum, tigarile au ajuns la 9.00 $ pachetul (175 000 lei !!!!) deci chiar nu-i mai inte;leg pe cei care fumeaza cum pot sa dea atatia bani pe tigari! Sper sa se faca pachetul 20$, s-ar diminua si mai mult nuamrul de fumatori !

i-n Ro ar trebui sa faca la fel, interzis sa cumperi tigari sub 18 ani si sa costa 100 000 lei pachetu, sa vedem care mai cumpara


PS: ce fumez cu placere insa, dar e EXTREM de rar, ca e scump si e doar de ocazie, sunt Trabucurile tip englez/irlandez (alea ceva mai subtiri ca cele cubaneze) cu arome
Am deschis pagina asta si m-am apucat de citit... acum rad la postul colegului ) uite ca s-au facut 100 000 (10ron) ba chiar si mai mult si lumea tot fumeaza de rupe.

Fumez de 9 ani... sincer as vrea sa le las insa nu prea am vointa. Cel mai mult am stat 4 luni fara tigara insa pe cat de brusc m-am lasat pe atat de repede m-am reapucat. Cel mai tare ma deranjeaza mirosul care il lasa in haine si in gura tigara. Sper ca de la 1 sa nu mai fumez... stiu ca multi spun asta insa anul trecut am rezistat 4 luni. Anul care vine sper sa rezist mai mult.
__________________
give me fuel, give me fire, give me all which i desire... \m/
danielNEC is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 19:48   #875
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: Fumator/nefumator

felicitari baieti, se poate
vointa trebuie
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 20:35   #876
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Fumator/nefumator

Tin minte ca in 2004 dadeam 33000 pe un pachet de Kent si 30000 pe un Pall Mall. Mai tarzu aparuse Pall Mall mic la 20000 lei pachetul. Ce viata
22VIN is offline   Reply With Quote
Old 08-12-10, 23:17   #877
viorelandrei

Stage 5
 
viorelandrei's Avatar
 
Join Date: Feb 2010
Posts: 591
Default Re: Fumator/nefumator

fratilor ce sa v-a zic...prima data am inceput sa fumez pe cand terminam clasa 8-a,mai mult ma prosteam. am ajuns la liceu,in clasa 10-a am inceput de-al binelea,Marlboro rosu 1 pachet,alte dati si mai mult pe zi.am fumat asa vreun an pana mi-a fost rau.nu am mai fumat vreo inca 1 an deloc..acum am toane,cand am chef fumez 2-3 luni,le las 2-3 luni si tot asa.de anu trecut pana in august anu asta nu am mai fumat deloc..am fumat august toata luna,sep/oct nu am mai fumat. acuma iar fumez. cel mai mult fumez Vogue Blau subtiri,Marlboro gold negru si Davidoff gold..
parerea mea pentru toata lumea e sa le LASATI ca sa nu fie mai tz foarte GREU..
eu am vointa si daca vreau sa nu mai fumez 2 ani,gata nu mai fumez deloc.

ps.nu fumez cand beau..pot sa beau 2 beri sau 100g wisky nu pun tigara in gura ca mie rau de mor
__________________
SE-X 541
E30 Coupe
YM! viorel_andrei89
TEL: 0743243632
viorelandrei is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 13:30   #878
Japo

Stage 5
 
Japo's Avatar
 
Join Date: Apr 2006
Posts: 1,846
Member of:
[RENAULT]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
Tin minte ca in 2004 dadeam 33000 pe un pachet de Kent si 30000 pe un Pall Mall. Mai tarzu aparuse Pall Mall mic la 20000 lei pachetul. Ce viata
A fost 15000 lei pachetu prima oara ) dar primu a fost Winston, Marlboro si dp aia pall mall... Vb. ta...ce viata...
Japo is offline   Reply With Quote
Old 09-12-10, 13:34   #879
Sonny™
BMW Driver

Stage 5
 
Sonny™'s Avatar
 
Join Date: Aug 2008
Posts: 4,864
Member of:
[2 Roti]
[Old School Cars]
[DreamWorks Club]
[Competitor CNCA]
[BMW]
[SKODA]
[PARTICIPANT CURSE]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Japo View Post
A fost 15000 lei pachetu prima oara ) dar primu a fost Winston, Marlboro si dp aia pall mall... Vb. ta...ce viata...
sa stii ca luam si eu de winston si era 15000 si apoi am inceput sa iau kent, dar am auzit ca de la 1 ianuarie se mai scummpesc...
Sonny™ is offline   Reply With Quote
Old 01-01-11, 18:13   #880
RacerJunior

Stage 5
 
RacerJunior's Avatar
 
Join Date: Dec 2010
Posts: 376
Default Re: Fumator/nefumator

Am 2 ani.
Marlboro Rosu.

Nu va apucati de fumat.
RacerJunior is offline   Reply With Quote
Old 02-01-11, 19:00   #881
Sven

Stage 4
 
Sven's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
Posts: 262
Member of:
[DACIA]
Default Re: Fumator/nefumator

Eu m-am apucat acum 8-9 ani(in clasa a sasea, eu fiind acum anul 3 la facultate) si culmea, din proprie vointa! Initial eram un mare inamic al fumatorilor insa nah... Intr-o zi, cand am iesit de la scoala, trebuia sa merg la un prieten sa avem grija de o masina. Tipul era fumator insa stia ca nu suport fumatul si nu imi zicea nimic, nu-mi batea apropo-uri. Pana la masina insa, ma opresc la un butic de cartier, scot banu din buzunar si zic direct: Un Pall Mall ablastru si o bricheta. Atat mi-a trebuit. Si de atunci....continuu am bagat in mine tigari. In ultimul timp 2 pachete/zi.
Din fericire insa, o tipa pe care o....simpatizez m-a facut sa promit, sub ploaia de artificii de la revelionul asta, sa ma las. Asadar...de la ora 0 n-am mai fumat nimic. Nu pot spune ca suport usor treaba(devin uneori cam irascibil) insa ma straduiesc...daca ea vrea asta, se rezolva.
Asadar, lasati-va de fumat. Nu se merita treaba.
__________________
VW Golf MK3: N10HLW
VW Polo 6KV5: T889SNP
Sven is offline   Reply With Quote
Old 06-01-11, 15:58   #882
Victor_Is

Stage 5
 
Victor_Is's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Posts: 477
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Sven View Post
Eu m-am apucat acum 8-9 ani(in clasa a sasea, eu fiind acum anul 3 la facultate) si culmea, din proprie vointa! Initial eram un mare inamic al fumatorilor insa nah... Intr-o zi, cand am iesit de la scoala, trebuia sa merg la un prieten sa avem grija de o masina. Tipul era fumator insa stia ca nu suport fumatul si nu imi zicea nimic, nu-mi batea apropo-uri. Pana la masina insa, ma opresc la un butic de cartier, scot banu din buzunar si zic direct: Un Pall Mall ablastru si o bricheta. Atat mi-a trebuit. Si de atunci....continuu am bagat in mine tigari. In ultimul timp 2 pachete/zi.
Din fericire insa, o tipa pe care o....simpatizez m-a facut sa promit, sub ploaia de artificii de la revelionul asta, sa ma las. Asadar...de la ora 0 n-am mai fumat nimic. Nu pot spune ca suport usor treaba(devin uneori cam irascibil) insa ma straduiesc...daca ea vrea asta, se rezolva.
Asadar, lasati-va de fumat. Nu se merita treaba.
Bravo si/sau felicitari... nu te lasa batut si continua sa lupti. Tutunul poate dauna grav si...relatiei
Victor_Is is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 02:18   #883
Nemesh17

Stage 4
 
Nemesh17's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Posts: 194
Default Re: Fumator/nefumator

Surprinzator m-am lasat si eu de fumat, acum 9 zile, dupa 4 zile am facut un efort fizic si aveam o senzatie de RAU in piept cand inspiram, ma gandesc ca nu e grav, ca e chiar bine(sigur se curata ceva pe acolo), asta a trecut, dar, de 2 zile am senzatia ca respir mai greu, ca ma obosesc mai repede(ar putea fi o raceala?)...recordul meu de 8 zile fara tigari fiind doborat...Am citit ca dispare orice fel de sevraj dupa 3 saptamani de la ultimul fum si acolo vreau sa ajung, si faptul ca sunt nervos din cauza renuntarii la fumat, imi face pofta de alcool, dar de fiecare data m-am reapucat de fumat datorita alcoolului...
Tin sa precizez ca m-am lasat de mai multe ori de fumat, dar, niciodata din punctul de vedere al sanatatii(nu sufar de nimic), ci doar pentru ca am simtit ca nu este bine.
__________________
Nemesh17 is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 04:32   #884
Alexutzzz

Stage 5
 
Alexutzzz's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Posts: 1,349
Default Re: Fumator/nefumator

Inca sunt fumator dupa vreo 4ani.Fumez dunhill fin cut rosu.
Am avut perioade cand fumam si 3 pachete pe zis iar media era de 1 1/2 pe zi.
Sunt mandru ca am reusit sa ajung sa fumez decat 10-12 tigari pe zi.
Alexutzzz is offline   Reply With Quote
Old 14-01-11, 11:10   #885
viruszatu1

Stage 4
 
viruszatu1's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 287
Member of:
[Fiat]
Default Re: Fumator/nefumator

Quote:
Originally Posted by Sonny™ View Post
sa stii ca luam si eu de winston si era 15000 si apoi am inceput sa iau kent, dar am auzit ca de la 1 ianuarie se mai scummpesc...
eu tin minte si acum ca erau 14000, pachet de winston mic
viruszatu1 is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -