Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 04-07-08, 11:39   #16
cretz_u

Stage 3
 
cretz_u's Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Posts: 76
Default Re: Planuri de vacanta

cam cati bani ti-ar trebui sa stai acolo o saptamana?cu aproximatie!!!
cretz_u is offline  
Old 04-07-08, 11:56   #17
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Planuri de vacanta

in sezon cam 800 euro cu tot cu avion. air malta e o companie super
22VIN is offline  
Old 08-07-08, 10:40   #18
CT-07-APV

Stage 5
 
CT-07-APV's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Posts: 1,028
Member of:
[PARTICIPANT CURSE]
[NoSpeedLimit Romania Club]
Default Re: Planuri de vacanta

Am fost la Brasov si am remarcat o liniste extraordinara (fata de Constanta). Intradevar orasul s-a schimbat cu toate ca mai este de munca dar ma mira ca acolo nu am injurat pe nimeni in trafic. Apoi in imprejurimile Brasovului de la Tampa, Sinaia si Bran ai ce vedea, daca vrei sa faci si o baie la Moacsa este frumos si se poate ajunge cu orice masina fie ea si joasa. La intoarcere am venit pe Siriu un peisaj superb. Locuri la noi in tara sunt multe depinde ce vrei sa vezi/faci in vacanta
CT-07-APV is offline  
Old 17-07-08, 09:38   #19
piticu30

Stock
 
piticu30's Avatar
 
Join Date: May 2008
Posts: 2
Member of:
[DACIA]
Default Re: Planuri de vacanta

Este adevarat ca sunt multe alte tari de vizitat dar si Romania are locuri frumoase de vizitat,in special zonele de munte.
piticu30 is offline  
Old 17-07-08, 12:10   #20
ionut_cluj

Stage 5
 
ionut_cluj's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Posts: 3,724
Default Re: Planuri de vacanta

Vara asta nu prea mai am timp, dar la anul 150% ma duc in Malta multimim, amphetamine!

p.s. eu merg in Alland pe 18 august, o saptamana.
ionut_cluj is offline  
Old 20-07-08, 22:29   #21
MeHiGH

Stage 5
 
MeHiGH's Avatar
 
Join Date: Dec 2005
Posts: 706
Default Re: Planuri de vacanta

Salutare tuturor !
Plec , in august , intr-o calatorie prin Italia si orasele prin care trecem sunt deja stabilite (Budapesta-Klagenfurt-Verona-Trieste-Florenta-Roma[3zile]-Genova-Milano-Salzburg-Balaton...Romania). As vrea sa stiu , in domeniul automobilistic , cam ce obiective sunt pe ruta asta , sau cu abatere de maxim 50 km ?
Ce ati alege ? Maranello sau Mugello ? sunt circuite care in drumul dintre Verona si Florenta nu necesita prea mare abatere ...


Multumesc
__________________

MeHiGH is offline  
Old 21-07-08, 11:48   #22
canon

Stage 5
 
canon's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Posts: 943
Default Re: Planuri de vacanta

Quote:
Originally Posted by amphetamine View Post
daca vrei distractie 24 din 24 mergi in malta, mai exact st julians
pentru mine au fost 15zile cu somn 1-2ore pe noapte. nici acu nu stiu cum am rezistat. cert e ca e nebunie. zona paceville are cateva zeci de discoteci cred... de la una 7 rooms cu 7 corturi cu canapele enorme si narghilele, la altele cu 4 camere una pt house alta rap alta gen chill, altele cu tequila cu lamaie si sare de pe tatele chelneritelor etc. doar la ff putine se cere taxa de intrare, restul sunt laarg deschise (in sensul ca nu exista usi, nici macar peretele de la intrare. negri la colt de strada cu iarba, alcool legal de la 16ani, politia peste tot dar nu zice nimic niciodata. ce m-a uimit e ca erau multi drogati, beti morti etc, dar NIMENI nu se lua de tine. nimeni nu era jefuit, nimeni nu era atacat. te plimbi pe cea mai intunecata strada la orice ora din noapte si nu patesti nimic. mall in aer liber cu podele din sticla, soferi dementi (nimeni nu stie ce e aia schimbat de viteza sau frana, exista doar volan - uneori - si acceleratie). desigur, daca vrei sa te odihnesti, sunt multe alte locuri perfecte. atasez cateva poze facute de mine sa vezi cam cum e

in poza a 2-a atasata de tine..am fost cu un grup si ne-a bagat cu o barcuta in pestera aia unde erau lilieci .
canon is offline  
Old 21-07-08, 12:16   #23
bmwm5
Skoda Driver

Stage 5
 
bmwm5's Avatar
 
Join Date: Apr 2005
Posts: 1,261
Member of:
[SKODA]
Default Re: Planuri de vacanta

foarte tare Malta.e o buna destinatie pentru la anu.la noi in tara nu cred ca se mai merita sa-ti faci concediul la mare.e mult mai ieftin si mai bine in Bulgaria,Grecia sau Turcia
__________________

My name is Beu...BomBeu!
bmwm5 is offline  
Old 21-07-08, 12:18   #24
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Planuri de vacanta

Quote:
Originally Posted by MeHiGH View Post
Salutare tuturor !
Plec , in august , intr-o calatorie prin Italia si orasele prin care trecem sunt deja stabilite (Budapesta-Klagenfurt-Verona-Trieste-Florenta-Roma[3zile]-Genova-Milano-Salzburg-Balaton...Romania). As vrea sa stiu , in domeniul automobilistic , cam ce obiective sunt pe ruta asta , sau cu abatere de maxim 50 km ?
Ce ati alege ? Maranello sau Mugello ? sunt circuite care in drumul dintre Verona si Florenta nu necesita prea mare abatere ...


Multumesc
da, din verona sau trieste in venezia neaparat. iti rezervi o zi pentru ea. poti sa iei trenul din verona, e mai lejer si mai simplu. parcheggio acelea supraetajate de la venezia sunt infernale, am stat 3 ore la coada. in florenza cauta parcari mici, pentru ca cele mari sunt nasoale. iar spre florenza de la trieste poti sa te abati de la autostrada sa mergi prin toscana prin munti. transfagarasanul e nimic fata de drumul ala. e chiar superb. la balaton e un restaurant nu stiu exact cum se cheama, dragut, cu un chelner care stie perfect romana si meniuri si in romana. daca il gasesti (desi e greu dac anu ii stiu numele), e foarte bine acolo.
ai fi putut sa lasi klagenfurtu la dus si sa treci prin slovenia spre italia. e super slovenia, mai ales Ljubljana
poza de pe drumul prin toscana.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	DSC03722.JPG
Views:	58
Size:	1.72 MB
ID:	595628  
22VIN is offline  
Old 21-07-08, 12:19   #25
22VIN
Opel Driver

Stage 5
 
22VIN's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Posts: 5,134
Member of:
[Opel]
[4Rally]
Default Re: Planuri de vacanta

Quote:
Originally Posted by canon View Post
in poza a 2-a atasata de tine..am fost cu un grup si ne-a bagat cu o barcuta in pestera aia unde erau lilieci .
barcuta? avea motoare yamaha parca)) vai de capu meu ce era sa cad din ea de la viteza aia))
22VIN is offline  
Old 24-07-08, 12:34   #26
Jesse
VW Driver

Stage 3
 
Jesse's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Posts: 91
Member of:
[VW]
Default Re: Planuri de vacanta

idee: camping cheile rasnoavei (aveti grija la vulpi ), e f misto acolo si ai ce vedea!
Jesse is offline  
Closed Thread



- Copyright 2024 4Tuning -