Go Back   Forum 4Tuning > www.4tuning.ro > Comunitatea globala 4Tuning

Comunitatea globala 4Tuning Aici ne cunoastem mai bine, aici ne certam daca e cazul, aici ne impacam si tot aici aflam unde ne intalnim. Cel mai potrivit loc in care poti sa iti faci intrarea pe forum

Reply
 
Thread Tools
Old 02-05-19, 22:20   #1
VladWAX

Stock
 
Join Date: May 2019
Posts: 1
Default Conversie volan, fara acte pentru RAR

Va salut!

Problema sta in felul urmator:
Detin un Mercedes Sprinter, inscris in Romania in 2017, vehicul ce fost cu volanul pe dreapta.
Intentionez sa il fac autovehicul special, in vederea functionarii ca si food truck.
Pentru a ii schimba incadrarea din transport marfa in magazin mobil (autovehiul special), trebuie neaparat volanul la locul lui (nu pe dreapta).
Acum incepe povestea:
Ca tot romanul, am cautat sa gasesc un pret cat mai bun si o durata de executie cat mai scurta...si uite cum am ajuns la Gradistea (Calarasi) pentru a-mi muta postul de conducere pe stanga.
L-am gasit pe OLX. L-am contactat telefonic inainte sa-i duc masina, mi-a dat ok si termen 3 saptamani.
Am fost sa-i las masina intr-un week-end, am vazut hala, masinile la care lucra, etc...
Pare ca stie ce face. Avea inauntru 5-6 masini la conversie, printre care si un Audi A5 . Hala e noua si frumoasa, ce sa zic? Mi-a prezentat incredere...Toate bune si frumoase..
Astazi e joi, din a 5-a saptamana si m-a sunat ca masina e gata.
Am apucat sa-i dau 400 euro din 550 cat ne intelesesem. Mi-a zis de la inceput ca el colaboreaza cu un service, care imi va da hartia ce imi foloseste la RAR
Am ajuns astazi sa ridic masina si cand a venit vorba de hartie, o dadea din colt in colt. I-am dat eu un model, luat de la inginerul carosier cu care fac proiectul.
A ramas ca pana maine imi da hartia cu stampila de la service-ul autorizat RAR, cu care colaboreaza.
Scriu aceste randuri, deoarece sincer, nu cred ca face rost si daca face rost mi-e teama sa nu puna vre-o stampila falsa si sa fiu respins la RAR.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi despre cum ar trebui sa abordez problema cu mecanicul problema si ce e de facut in cazul in care e cum banuiesc eu, ca nu face rost de hartie, dar si cum pot verifica daca stampila e de la un service OK ??
E cea mai mare teapa pe care mi-am luat-o in viata mea. M-a aburit sa-i dau si bani inainte si m-a intarziat si 2 saptamani peste cele 3 din termen..

Multumesc frumos!!
VladWAX is offline   Reply With Quote
- Copyright 2024 4Tuning -